NEBOJUJEME S KONKURENCÍ, JSME TU PRO ZÁKAZNÍKY

Vydáno 20.9.2019 Průmysl 4.0TOP Rozhovory

► Zákaznící jsou ohromeni tím, co u nás vidí
Michele Tajariol, generální ředitel společnosti TAJMAC-ZPS, a.s.

 

Sny o Průmyslu 4.0 se začínají naplňovat
Průmysl 4.0 je buzzword zaznívající již několik let prakticky na všech konferencích, které se věnují nejen průmyslu nebo logistice, ale také školství či budoucnosti práce. Čtvrtá průmyslová revoluce představuje fenomén, který je v našich firmách (a životech) už jistým způsobem obsažen, ale zároveň se nacházíme většinou na hony tomu, jaká bude nebo může být budoucnost.

 

Cílem digitálních továren je zrychlit a zlevnit produkci
Jak vypadá a bude vypadat digitální továrna budoucnosti? Na první pohled se možná nebude zásadně lišit od vzhledu současné moderní továrny. Zaručeně však ubude lidí a zásadně přibude dat

 

Průmysl 4.0 dobývá praxi
Prvky Průmyslu 4.0 se v současnosti uplatňují v mnoha různých odvětvích a na řadě pracovišť v České republice i v Evropě. Pro inspiraci přinášíme několik příkladů.

 

Plnou robotizaci továren předejde fáze spolupráce člověka a robota
S masivním nástupem automatizace a robotizace v posledních letech se objevují názory, které se kriticky vztahují k budoucnosti lidské práce v kontextu digitalizovaných výrob. Zdaleka už není řeč pouze o modrých límečcích, protože strojové učení a umělá inteligence mění práci také lidem, kteří dosud pracovali spíše duševně.

 

Internet věcí se plíživě vkrádá do našich životů
Rozhovor s prof. Ing. Vladimírem Maříkem DrSc., dr.h.c., vědeckým ředitelem Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení technického v Praze

 

Ani tisíce odborníků nemusejí zabránit únikům dat
Rozhovor s Petrem Zahálkou, specialistou na kybernetickou bezpečnost společnosti Tech Data.

 

Fenomén blockchain proniká také do průmyslu
Představte si obrovskou databázi. Jsou v ní uložené veškeré informace o výrobku, který jste zrovna zakoupili, a to od samotného počátku jeho výroby až po vystavení v regálu na prodejně. Tato databáze nemá centrálního správce, sledovat ji a vkládat do ní za kontroly ostatních účastníků záznamy může kdokoli. Schválená data už zpětně vymazat nelze. Vítejte ve světě blockchainu.