VÝROBCI SE PŘIPRAVUJÍ NA NÁSTUP ELEKTROMOBILITY

Vydáno 25.10.2019 automotive

Ve Škodě Auto se roztrhl pytel s novinkami
Dění v automobilce Škoda Auto se poslední týdny a měsíce vyplatí sledovat. Lídr českého automobilového průmyslu vyrobil první plug‑in hybridní vůz a spustil předprodej svého premiérového elektromobilu. K tomu stihl otevřít lakovnu, připravit továrny na novou éru nebo zahájit produkci komponentů pro elektrická vozidla koncernu Volkswagen. Škoda zažívá jedno z přelomových období bohaté historie. My všichni jsme toho svědky.

 

Sdílím, sdílíš, sdílíme
V automobilovém průmyslu se vše točí kolem alternativních pohonů, zejména s důrazem na elektromobilitu. Otázkou však je, kolik z nás bude mít elektrifikované vozy doma v garáži. Dlouhodobý trend totiž ukazuje, že nejen lidé žijící ve velkých městech dávají čím dál častěji přednost sdíleným autům.

 

Představa autonomních aut na silnicích má k realitě stále daleko
Rozhovor s Martinem Králíkem, projektovým manažerem společnosti Roboauto s.r.o.
Brzy zveřejníme

 

Export v čase hrozeb
Prosperita České republiky je ve značné míře založena na exportu. Firmy by uvítaly podporu v podobě obchodní politiky nebo snížení administrativní a daňové zátěže. V turbulentním prostřední mezinárodního obchodu a politiky jde o jedny z mála možností, kde řešení závisí převážně na schopnosti České republiky

 

Od roku 2010 vyrostl průmysl o třetinu
Na konci srpna zveřejnil Český statistický úřad publikaci Ekonomické výsledky průmyslu ČR v letech 2010 až 2017, která je zajímavým vhledem do vývoje českého průmyslu uplynulých let. Výběr dat je mj. ohraněn rokem, kdy se česká ekonomika dostávala z nebývale těžkého propadu po globální finanční krizi, a rokem velmi silného růstu.

 

► Česko má první ultrarychlou dobíjecí stanici
Rozhovor s Martinem Klímou, vedoucím Mobility Services ve společnosti E.ON
Brzy zveřejníme