Budoucnost antikorozního balení

Vydáno 12.8.2020 Komerční sdělení

Společnost NTIC z USA před více než 30 lety vynalezla a uvedla na trh antikorozní fólie s inhibitory koroze. Její partnerské společnosti prodávají tyto antikorozní obaly (pro které se vžilo označení „obalové materiály s VCI“) po celém světě pod značkami EXCOR® a ZERUST®.

Z kdysi unikátního produktu se postupem času stala běžná součást obalových aplikací všech automotive společností, které chtějí bezpečnou a nákladově efektivní ochranu svých produktů před korozí. Dynamický vývoj celého automotive sektoru se nicméně nevyhnul ani požadavkům na antikorozní obalové materiály a v aktuální praxi lze sledovat tři základní trendy:

1. Odklon od plastových materiálů – kompostovatelné antikorozní fólie

Standardní antikorozní fólie jsou vyráběny z polyetylenu (LDPE), což je klasický plastový obalový materiál. Kampaň na snižování spotřeby plastů (ideálně jejich úplnou eliminaci) se nevyhnula ani automotive a v důsledku toho se hledají jiné než plastové antikorozní obaly. Kompostovatelná fólie představuje nejpokrokovější řešení otázky plastů: při jejím použití nevzniká žádný plastový odpad, fólie je určena pro průmyslové kompostování, při kterém se rozloží na biomasu, CO2 a vodu. Testy antikorozní kompostovatelné fólie prokázaly, že klasickou LDPE fólii může v mnoha aplikacích nahradit. Její použití sice zvyšuje nároky na práci s odpady (likvidace kompostovatelného odpadu je organizačně náročnější než v případě odpadu plastového), ale přední výrobci a subdodavatelé v automotive si uvědomují stále sílící environmentální tlaky a jakoukoliv redukci použití plastů používají ve svém PR.

2. Antikorozní obalové materiály s antistatickými vlastnostmi (ESD)

Množství elektronických zařízení a senzorů v moderních automobilech v posledních letech dramaticky vzrostlo a s plánovaným rozšířením elektromobility lze očekávat ještě další zásadní navýšení objemu citlivé elektroinstalace ve vozidlech. Pro subdodavatele elektronických zařízení a senzorů se tedy stává nutností používat antistatické antikorozní materiály. Při vhodném dávkování antistatických aditiv se dá výsledný obal vyrobit tak, aby přesně splňoval zákazníkovy požadavky jak z pohledu povrchového odporu obalu, tak z pohledu trvanlivosti těchto vlastností (většina ESD obalů tyto vlastnosti časem ztrácí, ale i tento problém je již dnes technologicky řešitelný). U dílů dodávaných v ESD balení je tak při jejich instalaci eliminováno riziko výbojů statické elektřiny a jejich možného poškození.

3. Antikorozní fólie s nízkou tloušťkou – úspora nákladů i omezení plastového odpadu

Klasické antikorozní fólie z polyetylénu ještě dlouho budou na trhu s antikorozními obalovými materiály dominantním produktem. Jsou levné, prověřené roky praxe, výroba je rychlá a variabilní co se rozměrů a tloušťky obalů týče. Trendem posledních let je jednoznačně snižování tloušťky těchto fólií, které přináší zákazníkovi hned dva benefity: finanční a ekologický. Kvalifikovaný výrobce antikorozní fólie dnes například dokáže vyrobit antikorozní fólii v tloušťce 0,06 mm, která bez problémů nahradí běžnou fólii v tloušťce 0,1 mm. U antikorozní fólie totiž nejde v první řadě o tloušťku, ale o její mechanickou odolnost. Fólie se při použití nesmí trhat. Při použití pokročilých výrobních technologií a vhodných výrobních surovin je pak možno vyrobit fólii, která je sice velmi tenká, ale zároveň mimořádně mechanicky odolná. Na hmotnosti každého obalu (hmotnost = spotřeba plastů) se pak ušetří často až 40 % a to se logicky projeví i v úspoře nákladů. Výrobci automobilů a jejich subdodavatelé často spotřebují tuny i desítky tun antikorozních fólií ročně a tak úspora v řádu desítek procent představuje významný ekologický i finanční přínos.

Výše uvedené trendy nabízejí společnostem z automotive příležitost jak inovovat a ekologizovat své balení. Aby tyto inovace byly efektivní a bezpečné, měly by parametry antikorozních obalů vždy být doloženy shodou s relevantními normami. Společnost Excor-Zerust s.r.o. systematicky monitoruje kvalitu svých výrobků tak, aby mohla vždy zaručit splnění potřebných parametrů:

  • Funkčnost antikorozní ochrany je ověřovaná v každé výrobní šarži na základě normy TL 8135-0043
  • Zdravotní nezávadnost obalů dle norem TRGS615 a TRGS900
  • Ověření tloušťky a mechanických vlastností každé výrobní šarže (vícero norem, nejdůležitější je ASTM D 1709/A)
  • Certifikace kompostovatelných fólií dle normy EN 13432 (logo „OK Compost“)
  • Měření povrchového odporu antikorozní fólie dle normy IEC 61340-5-1


Skladování motorů v tenké antikorozní fólii z LDPE

Zákazník tak dostává produkt jasného původu, složení a kvality. Takový produkt pak může fungovat v souladu s jeho potřebami a má také jasně vymezenou pozici v oblasti odpadového hospodářství.

 

Ing. Jakub Nešpor

Jednatel společnosti

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více