66 Lídrů, kteří mají napilno

Vydáno 19.8.2020

100% REWORK s.r.o.

Majitel/Automobilový průmysl

JMÉNO

Tomáš Pavlík

VĚK

41


„Tomáš Pavlík je vlastníkem a jednatelem úspěšných společností jako TM TECHNIK, 100% REWORK, 100% REWORK PLUS, WORKSPOT, Quality Production Assurance Group. V roce 2001 založil společnost 100% REWORK s.r.o., která má dnes pobočky v Brně, Jihlavě, Novém Jičíně, Rožnově pod Radhoštěm, Vsetíně, Mladé Boleslavi, Klášterci nad Ohří a v Bratislavě. Jeho společnosti poskytují služby z oblasti kvality pro zákazníky z automobilového průmyslu.“

ABB s.r.o.

Generální ředitel/Průmyslová automatizace

JMÉNO

Vítězslav Lukáš

VĚK

46


Vítězslav Lukáš je od ledna roku 2020 generálním ředitelem ABB Česká republika. Do ABB nastoupil v roce 1998. Během svého působení prošel několika divizemi a zastával celou řadu vedoucích pozic v oblasti řízení projektů, obchodu, služeb a také rozvoje obchodních příležitostí. Zkušenosti získal rovněž v zahraničí, když několik let působil v regionu jihovýchodní Asie, kde se ABB podílelo na výstavbě zařízení pro lodní, ropný a plynárenský průmysl. ABB Česká republika má více než 3500 zaměstnanců a v současné době působí v 8 lokalitách.

AIMTEC a. s.

Jednatel/Průmyslová automatizace

JMÉNO

Roman Žák

VĚK

53


Roman Žák je spoluzakladatel společnosti AIMTEC a. s., která se specializuje na digitalizaci výroby a logistiky. V současnosti ve společnosti zastává pozici předsedy představenstva. Formuluje a také naplňuje dlouhodobé vize a strategie. Jeho cílem je vytvořit z plzeňské společnosti celosvětově uznávanou firmu, která umožňuje středně velkým výrobním společnostem realizovat zásadní změnu – digitální transformaci svého podniku.

Aircraft Industries, a.s.

Generální ředitelka/ Letecký průmysl

JMÉNO

Ilona Plšková

VĚK

63


Ilona Plšková působí jako generální ředitelka společnosti Aircraft Industries, která je jediným výrobcem dopravních letadel v České republice. Společnost, která svou výrobu započala již v roce 1936 jako Avia Letňany, zaměstnává v současné době téměř tisíc lidí a nedávno uvedla letoun nové generace.

amotIQ s.r.o.

Ředitelka/ Software

JMÉNO

Klára Kodymová

VĚK


Klára Kodymová vede společnost amotIQ s.r.o. (původně alog International) se sídlem v Jesenici u Prahy, která realizuje projekty v oblasti poradenství a zavádění systémů pro řízení výroby, logistiky, kvality, elektronické komunikace, podnikových financí. Firma je zástupcem skupiny amotIQ Group pro Českou republiku.

Asseco Solutions, a.s.

Generální ředitel/ Software

JMÉNO

Markus Haller

VĚK

46


Markus Haller je od roku 2010 předsedou společnosti Asseco Solutions AG a v této roli odpovídá za celou obchodní oblast ERP skupiny Asseco v Německu, Rakousku, Švýcarsku, České republice a na Slovensku. Asseco Solutions s více než 700 zaměstnanci v pěti zemích je průkopníkem na poli IT a stává se i kompetenčním centrem celé globální skupiny Asseco v oblasti ERP pro střední Evropu.

Balluff CZ s.r.o.

Jednatel/Průmyslová automatizace

JMÉNO

Petr Hůla

VĚK

45


Petr Hůla vede společnost Balluff CZ s.r.o. z pozice jednatele od května 2019. Společnost dodává do téměř všech odvětví průmyslu. Jedná se o zařízení generující data, technika průmyslových sítí, signalizační a zobrazovací zařízení nebo bezpečnostní prvky a technologie. Společnosti BALLUFF byla založena v roce 1921 ve městě Neuhausen auf den Fildern, nedaleko Sttutgartu. Celosvětově zaměstnává více než 3500 lidí a její značka je synonymem pro průmyslovou automatizaci a vývoj.

Bilfinger Tebodin Czech Republic, s.r.o.

Jednatel/Poradenská činnost ve výstavbě

JMÉNO

Jaromír Kříž

VĚK

47


Jaromír Kříž je jednatelem společnostni Bilfinger Tebodin Czech Republic, s.r.o. dceřiné firmy Tebodin B.V., jež je konzultační a inženýrskou firmou s širokým odborným záběrem, s ročním obratem přes 200 milionů EUR. Vykonává rovněž funkci regionálního ředitele pro střední a východní Evropu a do jeho působnosti mimo Česka spadá Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko a Polsko.

BOSAL ČR, spol. s r.o.

Plant director/Automobilový průmysl

JMÉNO

Martin Kolář

VĚK

45


Martin Kolář je řídí závod v Brandýse nad Labem společnosti BOSAL ČR, spol. s r.o., která vyrábí výfukové systémy a komponenty pro automobilový průmysl. Společnost je součástí mezinárodní skupiny Bosal Group působící po celém světě s hlavním sídlem v Belgii. Bosal získal zakázku pro Tiguan PA, tedy „facelift“ pro tuto platformu a společnost uvede v nejbližších měsících na trh přes 30 nových produktů.

BRISK Tábor a.s.

Majitel, generální ředitel/Automobilový průmysl

JMÉNO

Mojmír Čapka

VĚK

74


Mojmír Čapka je guru automobilového průmyslu v Čechách. Do Brisku vstoupil v roce 1995 hlavně díky technologii zajímavé pro výrobu svíčky, kterou tehdy vlastnil s kolegou. Kromě zapalovacích svíček vyrábí společnost také žhavicí svíčky a snímače, zapalovací elektrody, ionizační sondy a technickou keramiku. Brisk dělá 700 typů zapalovacích svíček pro auta, motocykly, traktory i sekačky. Asi 95 procent produkce míří na export, nejvíc pro koncern Volkswagen.

Brose CZ spol. s r.o.

Generální ředitel/Automobilový průmysl

JMÉNO

Niclas Pfueller

VĚK

43


Niclas Pfueller řídí společnost Brose CZ spol. s r.o. V České republice společnost působí od roku 2003 v Kopřivnici a v Rožnově pod Radhoštěm. S přibližně 3100 zaměstnanci je Brose CZ v současné době největším výrobním závodem skupiny Brose. Společnost inovuje, získává řadu ocenění jako „Top Employer“ od mezinárodní certifikační společnosti. Od roku 2014 společnost uvedla do provozu své logistické centrum, které je dle Pfuellera „minimálně v Evropě jedno z nejinovativnějších“.

CLOOS PRAHA, spol. s r.o.

Jednatel/Svařovací procesy

JMÉNO

Aleš Pfeifer

VĚK

47


Aleš Pfeifer působí jako jednatel ve firmě CLOOS PRAHA, spol. s r.o. zaměřující se na robotické svařování od roku 1991. Společnost oslavila minulý rok sté výročí a utržila za rok 2018 v ČR kolem 400 mil. Czk. Firma je zastoupena svými obchodními a servisními partnery ve více než 40 zemích světa.

Continental Automotive Czech Republic s.r.o

Plant Manager & Managing Director at Continental/Automobilový průmysl

JMÉNO

Tomáš Vondrák

VĚK

39


Tomáš Vondrák vede společnost Continental Automotive Czech Republic s.r.o. od března roku 2019. Je prvním Čechem v čele firmy, která patří celosvětově mezi největší elektronické závody Continental Automotive a je jedním z největších zaměstnavatelů ve Středočeském kraji.
Tomáš Vondrák pracuje v brandýském závodě od roku 2006. Continental Automotive Czech Republic v Brandýse nad Labem vyrábí autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací, telematiku, eCall systémy a také řídící jednotky palivových systémů. Mezi zákazníky firmy patří největší světové automobilky.

CZ LOKO, a.s.

předseda představenstva a většinový majitel/Železniční průmysl

JMÉNO

Josef Bárta

VĚK

60


Josef Bárta začínal kariéru v železničním depu jako dělník, při práci vystudoval ČVUT. Od půli 90. let stojí v čele vlastní firmy CZ LOKO, která pomalu, ale systematicky roste. Ve svém oboru je evropskou dvojkou a má ambici převzít roli lídra trhu. Dnes je CZ LOKO po německé společnosti Vossloh druhým největším výrobcem a opravářem diesel elektrických lokomotiv v Evropě. Firma také vyrábí vlastní lokomotivy a drážní vozidla, prodává je do více než desítky evropských zemí.

Česká zbrojovka a.s.

generální ředitel/Zbrojařský průmysl

JMÉNO

Ladislav Britaňák

VĚK

47


Ladislav Britaňák je generálním ředitelem a předsedou představenstva České zbrojovky a.s., která se dlouhodobě řadí k nejdůležitějším českým výrobcům a exportérům. Těžiště činnosti České zbrojovky tvoří výzkum, vývoj, výroba a prodej prvotřídních ručních palných zbraní. Ladislav Britaňák byl – coby dlouholetý obchodní ředitel – jedním z hlavních architektů globálního úspěchu značky CZ.

DAIKIN INDUSTRIES CZECH REPUBLIC s.r.o.

Generální ředitel/Klimatizační jednotky

JMÉNO

Josef Brož

VĚK

45


Josef Brož vede společnost Daikin, která je významným celosvětovým výrobcem klimatizačních jednotek. Plzeňská továrna Daikin Industries Czech Republic s.r.o. (DICz) byla založena v květnu 2003. Areál společnosti v plzeňské industriální zóně Borská pole u Plzně se svým plánovaným a cíleným růstem stává jednou z jeho hlavních dominant. Výroba v plzeňské továrně DICz je zaměřena na klimatizační jednotky pro domácnosti. Ve vývojovém centru vznikají jednotky, které společnost Daikin vyrábí a zasílá do celého světa.

DENIOS s.r.o.

jednatel/Manipulace a skladování nebezpečných látek

JMÉNO

Jan Matějka

VĚK

54


Jan Matějka řídí DENIOS s.r.o., dceřinou společnost DENIOS AG, celosvětového producenta zařízení a prostředků pro skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami, který na evropském trhu zaujímá jednu z vedoucích pozic. Společnost řídí z moderního závodu v průmyslové zóně Na Jelence ve Strakonicích.

DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o.

prezident/Automobilový průmysl

JMÉNO

Karel Balatka

VĚK

55


Karel Balatka je prezidentem společnosti DENSO MANUFACTURING CZECH s.r.o. Jako manažer stál u samého zrodu největší liberecké továrny, která v době krachu textilního průmyslu pomohla na Liberecku odvrátit obří nezaměstnanost. DENSO Manufacturing Czech je předním evropským výrobcem klimatizačních jednotek a jejich součástí pro vozy značek Toyota, VW, Audi, Škoda, Mercedes – Benz, Suzuki a dalších. DENSO MANUFACTURING CZECH jako dceřiná firma nadnárodní japonské společnosti DENSO CORPORATION zaměstnává více než 1550 zaměstnanců a její roční obrat činí přes 10,5 mld.

Doosan Škoda Power s.r.o.

generální ředitel/Výroba parních turbín a motorů

JMÉNO

Jiří Šmondrk

VĚK

57


Jiří Šmondrk dlouhodobě vede plzeňskou společnost Doosan Škoda Power. Ta patří k významným výrobcům parních turbín ve světě. První její parní turbína nese letopočet 1904. Společnost pod jeho vedením udržuje rychlé tempo rozvoje těžkého odvětví v oblasti energetiky a na této pozici setrvává i díky investicím do digitalizace a automatizace.

E.ON Česká republika, s. r. o.

předseda představenstva a jednatel/Energetika

JMÉNO

Martin Záklasník

VĚK

43


Martin Záklasník nastoupil na místo předsedy představenstva a jednatele E.ON Česká republika, s.r.o. na konci roku 2016. Jedním z jeho hlavních úkolů je pokračovat v započaté změně firemní kultury a přizpůsobit fungování firmy podmínkám na trhu s energiemi v 21. století. Je vyznavačem otevřeného a nehierarchického způsobu řízení lidí, který sám pro sebe nazývá zkratkou OSN.

EGEM s.r.o.

jednatel a výkonný ředitel společnosti/Energetika

JMÉNO

Jan Bendík

VĚK

55


Jan Bendík je jednatelem a výkonným ředitelem společnosti EGEM s.r.o., která působí na trhu energetiky již od roku 1995. Firma se zaměřuje na oblast inženýrsko-dodavatelské činnosti a montážních prací především v sektoru přenosu a distribuce elektrické energie v tuzemsku i zahraničí. Po dobu své existence realizovala celou řadu významných projektů, např. rekonstrukci rozvoden TR Sokolnice 245 a 420 kV pro společnost ČEPS, a.s. nebo rekonstrukci rozvodny TR Řeporyje 110 kV pro ČEZ, a. s.

ejoin CZ s.r.o.

jednatel/Elektromobilita

JMÉNO

Silvester Buček

VĚK

64


Silvester Buček působí jako výkonný ředitel společnosti ejoin, s. r. o., která je součástí mezinárodního konsorcia věnujícího se energetice a obnovitelným zdrojům energie již od roku 2010. Od roku 2017 se firma věnuje elektromobilitě – především nabíjecím stanicím. Nosným produktem české společnosti je kompletní sortiment technicky vyspělých nabíjecích stanic pro elektromobily.

FENIX Trading, s. r. o.

jednatel/Elektromobilita

JMÉNO

Cyril Svozil

VĚK

66


Cyril Svozil je generální ředitel a majitel společnosti Fenix Group a.s. a hlavně vizionář. V roce 2013 získal titul Podnikatel roku 2013 v Olomouckém kraji. Během 20 let vybudoval jednu z největších evropských společností vyrábějících elektrické sálavé topné systémy. Své výrobky vyváží do celého světa. V Česku realizovala jeho společnost první projekt nového energetického konceptu pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie. Koncept počítá s využitím budov, vybavených bateriovým úložištěm, jako aktivních prvků energetické distribuční sítě.

Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o.

jednatel/3D tisk

JMÉNO

Josef Doleček

VĚK

45


Josef Doleček je inovátor. Založil společnost Fillamentum Manufacturing Czech s.r.o., která vyrábí a produkuje špičkové tiskové struny do 3D tiskáren. Je ředitelem společnosti Parzlich, která vyrábí hadice na rozvod stlačeného vzduchu pro brzdové systémy do nákladních aut a je součástí holdingu NWT manželů Vítkových.

Frentech Aerospace s.r.o.

ředitel/Letecký průmysl

JMÉNO

Pavel Sobotka

VĚK

71


Pavel Sobotka působí jako ředitel Frentech Aerospace s.r.o., kterou založil v roce 1994 v oboru přesné mechaniky. Masivními investicemi a spoluprací s významnými zákazníky se společnost Frentech Aerospace s.r.o. vypracovala ve kvalifikovaného dodavatele především pro letecký a vesmírný průmysl, mikroelektroniku, lékařskou techniku, vakuovou a přístrojovou techniku aj. Frentech Aerospace exportuje především do zemí EU, USA a Asie.

GEFCO ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o.

generální ředitel/Doprava a logistika

JMÉNO

Aleksander Raczynski

VĚK

42


Aleksander Raczynski je generálním ředitelem GEFCO ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o. Ve společnosti GEFCO působí od roku 2005, kdy nastoupil do pobočky společnosti v Rusku, a působil zde nejprve jako finanční kontrolor a následně ředitel nákupu. Jako součást jedné z největších integrovaných sítí v Evropě nabízí GEFCO v České republice širokou škálu dopravních a logistických služeb pro automobilový a elektronický průmysl, maloobchod a výrobce jednostopých vozidel.

CHVALIS, s.r.o.

majitel a ředitel společnosti/Hydraulika

JMÉNO

Milan Chvalina

VĚK

62


Milan Chvalina působí na trhu od roku 1990. Ze společnosti Chvalis  s.r.o. vybudoval za třicet let jednoho z  nejvýznamnějších systémových integrátorů v České republice. Společnost poskytuje komplexní služby nejen v oblasti hydrauliky a pneumatiky, ale i v oblasti systémů centrálního mazání. Její služby využívájí  výrobní firmy z  automobilového, papírenského, chemického, dřevařského, hutního a stavebního průmyslu, strojírenství i dalších oblastí, včetně výrobců a provozovatelů kolejových vozidel­.

HAHN Automation, s.r.o.

ředitelka/Průmyslová automotizace

JMÉNO

Šárka Ošťádalová

VĚK

40


Šárka Ošťádalová je jednatelkou společnosti HAHN Automation, s.r.o., která působí v oblasti robotiky, technologii temperace, chlazení a automatizace montážních a kontrolních procesů.

HELLA AUTOTECHNIK NOVA, s.r.o.

jednatel/Automobilový průmysl

JMÉNO

Petr Novotný

VĚK

53


Petr Novotný je jednatelem ve společnosti Hella Autotechnik NOVA v Mohelnici, která je významným dodavatelem komponent, především světel pro automobilový průmysl a největší zaměstnavatel v regionu. V současné době HELLA v Mohelnici nepředstavuje jen výrobní závod, ale primárně také technické centrum s celou řadou specialistů a odborníků zabývajících se vývojem světelné techniky pro automobilový průmysl.

Hilti ČR spol. s r.o.

obchodní a technický ředitel/Stavební průmysl

JMÉNO

Martin Walder

VĚK

45


Martin Walder pracuje 20 let v oblasti stavebnictví a B2B segmentu. Věří, že s respektem k lidem, rozvojem „EQ“ emoční inteligence a vytvářením důvěry je možné realizovat jakýkoliv úkol. Společnost Hilti ČR spol. s r.o. je globální poskytovatel komplexních řešení a služeb pro profesionály ve stavebnictví.

IBM Česká republika, spol. s r.o.

generální ředitelka/Informační technologie

JMÉNO

Zuzana Kocmaníková

VĚK

49


Zuzana Kocmaníková vede společnost IBM v Česku a na Slovensku od roku 2017. V České a Slovenské republice společnost provozuje takzvaná CIC centra (Client Innovation Centre), která sídlí v Bratislavě, Košicích a v Praze. Zde provozuje i výzkumné centrum „IBM Watson Lab“. Centrum se zabývá vývojem nových služeb platformy umělé inteligence.

ifm electronic, spol. s r.o.

jednatelka/Průmyslová automotizace

JMÉNO

Kamila Mašková

VĚK

56


Kamila Mašková řídí společnost ifm electronic, spol. s r.o. v Česku, která patří mezi světovou špičku v průmyslové automatizaci. Společnost spustila osvětu na představení „digitální továrny“ netradiční prezentací „IFM Truck“. ifm působí v 85 zemích světa a zaměstnává více než 7000 zaměstnanců. Vedle senzoriky pro průmysl se společnost stále více zaměřuje i na ovládací prvky ke svým zařízením a na doprovodný software.

ISOTRA a.s.

člen představenstva/Stínící technika

JMÉNO

Erich Stavař

VĚK

64


Erich Stavař založil společnost ISOTRA a.s. s Bohumírem Blachutem v roce 1992 v Bolaticích. V dnešní době řídí společnost s vlastním vývojovým pracovištěm, projekční kanceláří, moderní nástrojárnou, lisovnou termoplastů a rozsáhlými výrobním provozy. Technologickou vyspělost společnosti dokládá také vlastnictví dvou světových patentů, šesti národních patentů a sedmnácti užitných vzorů pro technická řešení v oblasti stínící techniky.

JABLOTRON CLOUD Services s.r.o.

výkonný ředitel/Internet věcí

JMÉNO

David Beneš

VĚK

46


David Beneš řídí jabloneckého výrobce alarmů Jablotron Alarms. Ve firmě působí od roku 2010, před dvěma lety převzal řízení po miliardáři a majiteli skupiny Daliboru Dědkovi. Jablotron Group je jednou z nejvýznamnějších technologických ryze českých společností. Skupina čítá 17 firem. Její roční obrat dosahuje kolem 2,6 miliardy korun.

KIEKERT-CS, s.r.o.

generální ředitel/Automobilový průmysl

JMÉNO

Petr Kuchyňa

VĚK

43


Petr Kuchyňa řídí desetimiliardový byznys společnosti KIEKERT-CS, s.r.o. v Přelouči od ledna tohoto roku. Pro společnost Kiekert pracuje přes 12 let. Blížíte se ke svému vozu, a aniž byste vytáhli klíč, dveře se otevřou, vy usednete do sedadla a zámek za vámi zaklapne. I takové systémy umí východočeská společnost vyrobit.

KNORR-BREMSE Systémy pro užitková vozidla ČR, s.r.o.

generální ředitel/Užitková vozidla

JMÉNO

Martin Košíček

VĚK

42


Martin Košíček je generálním ředitelem společnosti Knorr‑Bremse ČR, která je součástí stejnojmenného koncernu s hlavním sídlem v Mnichově. Společnost je celosvětově vedoucím výrobcem brzdících systémů pro železniční a užitková vozidla. V roli technologického průkopníka působí výrobce Knorr-Bremse významně v oblasti vývoje, výroby, prodeje a servisních služeb moderních brzdicích systémů, a to již po dobu více než 110 let.

Konecranes and Demag s.r.o.

jednatel/Zdvihací systémy

JMÉNO

Zotlán Gorta

VĚK

44


Zotlán Gorta je jednatelem společnosti Konecranes and Demag s.r.o., která je vlastněná finskou korporací Konecranes. Společnost se může opřít o kvalitní servis a rozvoj pokročilých technologií v oblasti zdvihacích systémů.

Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

prezident/Automobilový průmysl

JMÉNO

Petr Novák

VĚK

44


Petr Novák řídí precisní milardový byznys s ložisky japonské korporace v Česku z Olomouce. Pracuje stejně vytrvale, jako kdysi vytrvale vrcholově plaval. Společnost pod jeho vedením realizuje náročné projekty pro zákazníky jako např. Porsche, Daimler, Jaguar, Land Rover nebo koncern VW.

KRONOSPAN CR,spol. s r.o.

generální ředitelka/Výroba dřevěných desek

JMÉNO

Sylva Krechlerová

VĚK

56


Sylva Krechlerová je jednatelkou společnosti KRONOSPAN CR, spol. s r.o., která vyrábí dřevotřískové a OSB desky. Firma je dnes průkopníkem v oblasti výroby desek na bázi dřeva pro nábytkářský průmysl a stavebnictví. Společnost se zaměřuje na technologický pokrok se silným důrazem na udržitelnost, bezpečnost a ochranu životního prostředí, s cílem udržet si pozici světového lídra ve vývoji produktů, inovací a v poskytování idejí o směrování dřevařského průmyslu.

L I N E T spol. s r.o.

generální ředitel/Zdravotnictví

JMÉNO

Tomáš Kolář

VĚK

49


Tomáš Kolář je od roku 2016 výkonným ředitelem a jednatelem ve společnosti L I N E T spol. s r.o. Ve firmě začal pracovat hned po ukončení vysoké školy, a postupně v ní působil na různých pozicích. Pod jeho vedením společnost dokázala znatelně navýšit obrat a vedle tradiční výroby lůžek nabrala nový kurz, kterým je digitalizace. Firma ročně vyrobí okolo 40 tisíc lůžek. Naprostá většina produkce je určena na export, a to do více než stovky zemí na celém světě.

MANN + HUMMEL (CZ) v.o.s.

generální ředitel/Automobilový průmysl

JMÉNO

Rostislav Khýr

VĚK

44


Rostislav Khýr vede společnost MANN+HUMMEL (CZ) v.o.s. sídlící na Vysočině. Tento rodinný podnik s centrálou v německém Ludwigsburgu a desítkami let zkušeností v oblasti filtrace vyrábí a dodává filtrační techniku do všech typů vozidel i do strojírenství. Ve výrobním závodě neustále sledují nové trendy v segmentu Automotive a také berou v potaz snahu řady zákazníků omezit výrobu dieselových a naopak posílit výrobu benzinových či hybridních motorů. „Produktově jsme na tyto změny připraveni.

MOTOR JIKOV Group a.s.

majitel, generální ředitel/Strojírenský průmysl

JMÉNO

Miroslav Dvořák

VĚK

58


Generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s., Ing. Miroslav Dvořák stojí již 11 let v čele jedné z nejvýznamnějších strojírenských firem v Jihočeském kraji. Společnost v průměru investuje každoročně sto milionů korun do vývoje v oblasti průmyslové automatizace. Mezi zákazníky se počítají např. automobilky Jaguar, Land Rover a Scania. „Zajímavé věci děláme i pro světově největšího výrobce golfových vozíků E Z GO, s touto americkou firmou spolupracujeme více než deset let, dodáváme jí brzdové a pedálové systémy do golfových vozíků v hodnotě asi 200 milionů korun ročně“, uvádí Dvořák.

PENTA Real Estate s.r.o.

generální ředitel/Výstava budov

JMÉNO

Petr Palička

VĚK

62


Zodpovědnost za to, jak Praha vypadá, je velká, jsme si toho vědomi a snažíme se podle toho chovat,“ říká Petr Palička. Ten řídí developerský byznys v Pentě od roku 2007 a zastřešuje všechny české real estate projekty. Řídil projekt Florentinum, které je prvním realitním projektem Penty v Praze. Mezi další projekty patří např. Waltrovka v pražských Jinonicích, kde Penta buduje smíšený development – s administrativní, rezidenční a relaxační částí, a to na ploše 169 tisíc m2.

MURRELEKTRONIK CZ, spol. s r.o.

jednatel/Průmyslová automotizace

JMÉNO

Vladimír Schnurpfeil

VĚK

48


Vladimír Schnurpfeil vede firmu MURRELEKTRONIK CZ, spol. s r.o., obchodní zastoupení globální skupiny Murrelektronik, která dodává široký sortiment od kabeláže, přes přístroje pro pasivní slučování signálů, jejich zpracování na data v podobě komunikačních protokolů typizovaných průmyslových sběrnic až pro zařízení předávající tato data do řídicího systému i opačným směrem. Pro tyto přístroje Murr­elektronik dodává systémy napájení – od transformátorů až po spínané zdroje a inteligentní rozvody proudu. Firma nenabízí jen jednotlivé produkty, ale i ucelené systémy.

OMNIPOL a.s.

prezident společnosti/Letecký průmysl

JMÉNO

Jiří Podpěra

VĚK

46


Jiří Podpěra působí jako prezident společnosti OMNIPOL a.s., jednoho z nejvýznamnějších obchodníků s moderními technologiemi, obrannou a bezpečnostní technikou, zvláště v oblasti průzkumných a elektronických systémů v České republice. OMNIPOL je rovněž strategickým partnerem a finančním investorem v projektu vývoje nového letounu L-39 NG a bude mít na starost i jeho prodej ve vybraných teritoriích světa.

Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

prokurista/Developer

JMÉNO

Pavel Sovička

VĚK

42


Pavel Sovička působí jako generální ředitel developerské společnosti Panattoni Europe pro Česko a Slovensko. Panattoni Europe je součástí Panattoni Development Company, která je jednou z největších developerských společností na světě. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila celkem přes 8 milionů m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Německu a Velké Británii. Panattoni Europe má kanceláře v Polsku, Velké Británii, České republice, Lucembursku a Německu.

Parker Hannifin Industrial s.r.o.

jednatel/Průmyslová automotizace

JMÉNO

Richard Stejskal

VĚK

45


Richard Stejskal řídí společnost Parker Hannifin Industrial s.r.o. Společnost otevřela první kancelář v ČR v roce 1991. Společnost během více než čtvrtstoletí na českém trhu investovala stovky milionů korun do výstavby a rozšiřování výrobních hal, technologií a strojního vybavení. Parker zaměstnává po celém světě více než 55 000 lidí s portfoliem výrobků přesahující počet 800 000.

PKP CARGO INTERNATIONAL a.s.

předseda představenstva/Doprava a logistika

JMÉNO

Maciej Lucjan Walczyk

VĚK

41


Maciej Walczyk je generálním ředitelem a předsedou představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL, člena skupiny PKP CARGO, která patří k nejvýznamnějším poskytovatelům služeb nákladní železniční dopravy v Evropě. Poskytuje komplexní řešení především velkým průmyslovým podnikům ve střední a východní Evropě s důrazem na přepravu těžkých komodit.

PKS holding a.s.

generální ředitel/Výstavba budov

JMÉNO

Petr Pejchal

VĚK

59


Petr Pejchal vlastní a řídí společnost PKS stavby holding a.s. s obratem 2,5 miliardy korun ročně a 600 zaměstnanci. Společnost PKS stavby, která patří do holdingu má na svém kontě několik titulů „Stavba roku“, prosazuje projekty s charitativním zaměřením z oblasti kultury a aktivního trávení volného času. PKS Stavby zaměstnává na tři stovky lidí a daří se jí opakovaně tvořit roční obrat kolem 1,5 miliardy korun ročně.

PLASTIKA a.s.

jednatel/Zpracování plastů

JMÉNO

Michal Nosek

VĚK

56


Michal Nosek působí jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti PLASTIKA a.s., moderního dodavatele komplexních plastových modulů pro autoprůmysl a jednoho z největších zaměstnavatelů v Kroměříži. Plastika navazuje na více než šedesátiletou tradici v oblasti průmyslového zpracování plastů. Většina výrobků Plastiky směřuje do zemí Evropské unie a mezi její zákazníky patří významné automobilky – Volkswagen, Mercedes, Audi, Daimler či BMW.

První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s.

generální ředitel/Letecký průmysl

JMÉNO

Milan Macholán

VĚK

50


Milan Macholán je generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti První brněnská strojírna Velká Bíteš – firmy, která se věnuje mimo jiné letectví, energetice, ekologii, dopravní technice a kryogenice. Dnes je První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. moderní a prosperující firmou s divizním uspořádáním, jejíž aktivity jsou zaměřeny na služby a výrobky, které mají dobrou technickou úroveň a vynikají jednoduchostí konstrukce, nenáročností na obsluhu a údržbu spojenou s vysokou spolehlivostí. Pružně reaguje na potřeby zákazníků a má spolehlivý servis. V současné době zaměstnává První brněnská strojírna Velká Bíteš, a.s. zhruba 760 zaměstnanců.

PST CLC, a.s.

ředitel/Doprava a logistika

JMÉNO

Vít Votroubek

VĚK

53


Vít Votroubek je předsedou představenstva společnosti PST CLC a.s., která patří mezi nejvýznamnější celní agentury v Česku. Společnost PST CLC svým obchodním partnerům nabízí služby a řešení vycházející z komplexního provázaného logistického řetězce. Od roku 2012 působí na trhu jako člen celosvětového holdingu Mitsui-Soko Group, který v současné době sdružuje 89 společností v 21 zemích na čtyřech kontinentech. Zaměstnává téměř 9 tisíc pracovníků a prostřednictvím sítí silniční, letecké a námořní dopravy zajišťuje všechny typy přeprav po celém světě.

Robert Bosch odbytová s.r.o.

general manager/Automobilový průmysl

JMÉNO

Milan Šlachta

VĚK

51


Milan Šlachta vede od roku 2017 byznys společností Robert Bosch odbytová s.r.o. Praha a Robert Bosch, spol. s r.o. Zároveň je reprezentant společnosti Bosch pro region ČR a SR. Bosch je inovativní gigant s velkým záběrem v oblasti „mobility solution“, jejíž součástí jsou dodávky komponentů pro automobilový průmysl. Na trhu se společnosti ale daří i v oblastech jako je tepelná technika, ruční nářadí, hydraulické systémy, zabezpečovací technika či domácí spotřebiče. Co se týká „IoT“ (internetu věcí), tak to je samostatná kapitola. Snad jen pro představu – Bosch dodá celosvětově ročně na trh přes 38 milionů výrobků s podporou internetového připojení.

Siemens, s.r.o.

generální ředitel/Průmyslová automotizace

JMÉNO

Eduard Palíšek

VĚK

56


Eduard Palíšek je generálním ředitelem Siemens Česká republika a působí rovněž jako člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR. Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby.

TAJMAC-ZPS, a.s.

majitel a generální ředitel/Obráběcí centra

JMÉNO

Michele Tajariol

VĚK

43


Michele Tajariol je generální ředitel společnosti TAJMAC-ZPS, a.s. ve Zlíně. Zlínský podnik patří k lídrům na trhu s obráběcími stroji.

TES VSETÍN s.r.o.

jednatel a obchodní ředitel/Stroje a zařízení

JMÉNO

Tomáš Pavlica

VĚK

41


Tomáš Pavlica působí jako jednatel a obchodní ředitel společnosti TES Vsetín s.r.o. Má dlouholetou zkušenost v rámci společnosti TES, a to již od roku 2004, kdy začínal jako oblastní manažer prodeje a poté zastával pozici obchodního manažera v divizi elektrických strojů. Je držitelem magisterského titulu v oboru ekonomie na VŠB‑TU v Ostravě a titulu MBA z Nottingham Trent University. TES patří mezi vedoucí evropské výrobce a konstruktéry zakázkových generátorů, motorů, pohonů a dalších elektrických strojů a jejich systémových komponentů s téměř stoletou tradicí.

TOS VARNSDORF a.s.

generální ředitel/Stroje a zařízení

JMÉNO

Jan Rýdl ml.

VĚK

46


Jan Rýdl mladší řídí úspěšně rodinný byznys. Společnost TOS VARNSDORF je dnes světový strojírenský podnik zabývající se vývojem, výrobou, prodejem a servisem obráběcích strojů, doplněným o širokou nabídku služeb a příslušenství. S otcem založil vlastní soukromou průmyslovou školu, protože se potýkali s nedostatkem odborných kvalifikovaných pracovníků. I proto je zároveň prezidentem Svazu strojírenské technologie. Podle Rýdla není označení INDUSTRY 4.0 revoluce, ale evoluce procesů započatých před mnoha lety.

TOSEDA s.r.o.

jednatel/výzkum a vývoj

JMÉNO

Tomáš Vlček

VĚK

45


Tomáš Vlček založil společnost TOSEDA s.r.o. s cílem specializovat se na vývoj polymerních materiálů, ač menší velikosti. Společnost úzce spolupracuje na domácí a mezinárodní scéně s mnoha univerzitami, výzkumnými organizacemi a renomovanými chemickými společnostmi. Společnost Toseda je členem Česká Vesmírné Aliance od rok 2013.

Turck, s.r.o.

výkonný ředitel/Informační technologie

JMÉNO

Martin Fišer

VĚK

37


Martin Fišer je výkonný ředitel společnosti Turck, s.r.o. v Česku. Společnost sídlí v Hradci Králové. Turck nabízí komplexní řešení zákazníkům v průmyslu a zabývá se digitalizací průmyslové výroby. Společnost zaměstnává přes 4000 lidí a má výrobní závody v Německu, Švýcarsku, USA, Mexiku a v Číně.

TÜV SÜD Czech s.r.o.

generální ředitel/Certifikace

JMÉNO

Jiří Socha

VĚK

48


Jiří Socha je ředitelem divize AutoService a prokuristou společnosti TÜV SÜD Czech s.r.o. V letech 2004–2009 řídil Crashtest laboratoř a Sekci bezpečnosti vozidel TÜV SÜD Czech, v roce 2009 převzal odpovědnost za celou divizi Auto. Od roku 2016 odpovídá za Automotivebusiness skupiny TÜV SÜD v klastru Česká republika, Slovensko a Polsko. Společnost TÜV SÜD Czech má 260 zaměstnanců a je členem globální skupiny TÜV SÜD s 24 000 zaměstnanci. Je lídrem středoevropského trhu v oblasti testování a homologací vozidel a jejich částí.

Varroc Lighting Systems, s.r.o.

vícepreszident pro rozvoj/Automobilový průmysl

JMÉNO

Todd Morgan

VĚK

53


Todd C. Morgan působí jako víceprezident pro globální vývoj produktů ve společnosti Varroc Lighting Systems, s.r.o. Vede tým, který vyvíjí světlomety pro největší automobilky ve společnosti Varroc. Od roku 1990 působí ve společnosti na různých pozicích ve výrobě a produktovém vývoji v USA, Japonsku, Francii a České republice. Inženýrský titul získal na univerzitě v Purdue v americké Indianě.

Veolia Energie ČR, a.s.

vedoucí útvaru rozvoje průmyslu a komplexních energetických služeb ČR/Energetika

JMÉNO

Vladimír Hanák

VĚK

37


Vladimír Hanák působí na pozici vedoucího útvaru rozvoje průmyslu a komplexních energetických služeb ČR ve společnosti Veolia, která jako jedna z mála společností může klientům nabídnout služby jak z oblasti energetiky, tak z vodního a odpadového hospodářství. Ve společnosti působí od roku 2008, tj. více jak 10 let v energetice od pozic technických, přes pozice obchodní. Zajímá se o energetické úspory, inovace a zelenou energii.

Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s.

generální ředitel/Letecký průmysl

JMÉNO

Josef Kašpar

VĚK

49


Josef Kašpar je předseda představenstva a generální ředitel společnosti Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s. (VZLÚ). VZLÚ je národním centrem pro výzkum, vývoj a testování v letectví a kosmonautice. Hlavním posláním VZLÚ je rozvíjet základní, průmyslový výzkum a experimentální vývoj. VZLÚ podporuje průmysl poskytováním inženýringových a zkušebních služeb, které jsou nezbytné pro vývoj nových výrobků.

Wikov Industry a.s.

generální ředitel/Strojírenský průmysl

JMÉNO

Antonín Růžička

VĚK

46


Antonín Růžička působí od roku 2002 jako obchodní ředitel a člen představenstva společnosti Wikov MGI a.s. a od roku 2004 jako generální ředitel společnosti Wikov Industry a.s., pokračovatele dlouhodobé strojírenské tradice v oblasti výroby ozubených kol a mechanických převodovek. Zkušenosti vytvářené a předávané z generace na generaci v kombinaci s moderními výrobními technologiemi jí umožňují vyrábět špičkové produkty s progresivním konstrukčním řešením a nadstandardními technickými parametry.

Yamazaki Mazak Central Europe s.r.o.

generální ředitel/Obráběcí centra

JMÉNO

László Török

VĚK

52


László Török řídí společnost Yamazaki Mazak Central Europe od listopadu 2019. Předtím zastával funkci generálního ředitele u společnosti Grundfos v Maďarsku. Společnost Yamazaki Mazak patří mezi lídry na trhu ve výrobě špičkových technologických automatizačních řešení včetně CNC obráběcích strojů, laserů i software v různých konfiguracích. Yamazaki Mazak v číslech : celosvětově Mazak zaměstnává více než 8400 lidí, má 10 výrobních závodů, 38 Technology Center a 45 Technical Center a v roce 2019 oslavil 100 let od svého založení.

ZAT a.s.

generální ředitelka/Energetika

JMÉNO

Vladislava Česáková

VĚK

61


Vladislava Česáková vede se svým dlouholetým kolegou Ivo Tichým příbramskou společnosti ZAT a.s., která již téměř šest desítek let vyvíjí, vyrábí a dodává řídicí systémy pro energetiku a průmysl. Je zakladatelem tohoto odvětví v České republice a patří ke světové špičce. Vladislava Česáková se řízení společnosti ujala v roce 2002. Vystudovaná kybernetička do společnosti vnesla manažerské schopnosti získané ve vlastní firmě i během působení v zemědělském družstvu.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více