Elon Musk jako spoluautor studie protilátek COVID-19

Vydáno 23.2.2021 covid-19elon muskKoronavirusSpaceXtestování

Přes 4000 zaměstnanců SpaceX se dobrovolně přihlásilo na testování v rámci studia protilátek COVID-19, jehož spoluautorem je výkonný ředitel společnosti Elon Musk.

Nedávno zveřejněná studie v časopisu Nature Communications přikládá důkazy o tom, že si infikovaní lidé vykazující mírnější příznaky vyvinuli slabší imunitu vůči COVID-19 než ti, kteří onemocněli vážněji. Skupina kolem této studie našla také důkazy, které naznačují existenci určité prahové hodnoty protilátek a které by mohly poskytnout imunitu vůči nemoci. Přesto napsali, že „přesné úrovně […] spojené s ochranou před opětovnou infekcí zůstávají nejasné“.

Autoři ovšem poznamenávají, že samotné vakcíny vytváří výraznější imunitní systém oproti případům s mírnými nebo žádnými příznaky. Věří, že tento výzkum a další podobná studie pomohou politikům efektivně distribuovat současně omezené zásoby vakcín.

O součást studie byli zaměstnanci SpaceX požádáni v dubnu 2020, paradoxně když Musk šířil dezinformace o koronaviru v interních mailech společnosti a také na Twitteru. Napsal, že je pravděpodobnější zahynout při autonehodě než chytnout COVID-19 a že se virus „ve Spojených státech nenachází mezi stovkou zdravotních rizik.“ Také tweetoval, že do konce dubna „bude v USA pravděpodobně nula nových případů.“

Mezi dobrovolníky patřilo 92% mužů

Od té doby zemřelo téměř 500 000 Američanů. Musk prodělal nemoc v listopadu 2020 a uvedl, že pociťoval mírné příznaky. Odběr krve probíhal u dobrovolníků zhruba každý měsíc. Ovšem drtivá většina z nich byli muži středního věku, což mohlo způsobit zkreslení výsledků. Celý dokument a výsledky této studie jsou dostupné na webových stránkách Nature Communications.

Společnost nechala spolupracovat svého lékařského ředitele, který dohlíží na začínající letový program SpaceX, na vývoji programu testování protilátek s odborníkem na infekční choroby z Harvardu a s vědci z Ragonského institutu, uvedl The Wall Street Journal.

Na studii pracovalo 30 odborníků z MIT (Massachusettský technický institut), Harvardu, lékařského centra Beth Israel Deaconess Medical Center a Howard Hughes Medical Center, SpaceX a dalších.
Financování proběhlo díky Muskově charitativní nadaci, nadaci Bill & Melinda Gates Foundation, NIH (Národní institut zdraví) a TRISH (program NASA Translational Research Institute for Space Health).

Zdroj: https://www.theverge.com

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více