Elon Musk jako spoluautor studie protilátek COVID-19

Vydáno 23.2.2021 covid-19elon muskKoronavirusSpaceXtestování

Přes 4000 zaměstnanců SpaceX se dobrovolně přihlásilo na testování v rámci studia protilátek COVID-19, jehož spoluautorem je výkonný ředitel společnosti Elon Musk.

Nedávno zveřejněná studie v časopisu Nature Communications přikládá důkazy o tom, že si infikovaní lidé vykazující mírnější příznaky vyvinuli slabší imunitu vůči COVID-19 než ti, kteří onemocněli vážněji. Skupina kolem této studie našla také důkazy, které naznačují existenci určité prahové hodnoty protilátek a které by mohly poskytnout imunitu vůči nemoci. Přesto napsali, že „přesné úrovně […] spojené s ochranou před opětovnou infekcí zůstávají nejasné“.

Autoři ovšem poznamenávají, že samotné vakcíny vytváří výraznější imunitní systém oproti případům s mírnými nebo žádnými příznaky. Věří, že tento výzkum a další podobná studie pomohou politikům efektivně distribuovat současně omezené zásoby vakcín.

O součást studie byli zaměstnanci SpaceX požádáni v dubnu 2020, paradoxně když Musk šířil dezinformace o koronaviru v interních mailech společnosti a také na Twitteru. Napsal, že je pravděpodobnější zahynout při autonehodě než chytnout COVID-19 a že se virus „ve Spojených státech nenachází mezi stovkou zdravotních rizik.“ Také tweetoval, že do konce dubna „bude v USA pravděpodobně nula nových případů.“

Mezi dobrovolníky patřilo 92% mužů

Od té doby zemřelo téměř 500 000 Američanů. Musk prodělal nemoc v listopadu 2020 a uvedl, že pociťoval mírné příznaky. Odběr krve probíhal u dobrovolníků zhruba každý měsíc. Ovšem drtivá většina z nich byli muži středního věku, což mohlo způsobit zkreslení výsledků. Celý dokument a výsledky této studie jsou dostupné na webových stránkách Nature Communications.

Společnost nechala spolupracovat svého lékařského ředitele, který dohlíží na začínající letový program SpaceX, na vývoji programu testování protilátek s odborníkem na infekční choroby z Harvardu a s vědci z Ragonského institutu, uvedl The Wall Street Journal.

Na studii pracovalo 30 odborníků z MIT (Massachusettský technický institut), Harvardu, lékařského centra Beth Israel Deaconess Medical Center a Howard Hughes Medical Center, SpaceX a dalších.
Financování proběhlo díky Muskově charitativní nadaci, nadaci Bill & Melinda Gates Foundation, NIH (Národní institut zdraví) a TRISH (program NASA Translational Research Institute for Space Health).

Zdroj: https://www.theverge.com

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více