Sluchátka, která vedou zvuk po kosti. Kickstarter byl ohromen českým futuristickým projektem

Vydáno 30.3.2021 headphoneskickstartrnewssci-fisentien

Gigantický úspěch. Plán projektu s názvem Sentien Audio byl splněný během čtyřiceti minut. Kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter vybrala 40krát vyšší částku, než byla původně v plánu. Jednalo se o 10 000 dolarů s cíleným datem 15. dubna. 

Hlavním předmětem tohoto projektu jsou vyspělá sluchátka, která nemají zástrčky a pipy. Zvuk přenáší po kosti, uvnitř ucha ani kolem něj nesčítá další součástky. Zní vám to dost futuristicky? Sice se nejedná o zcela novou technologii, ale projekt je zajímavý z hlediska marketingu, finančního úspěchu Kickstarteru a jeho původu. Tyto (ne)sluchátka Sentien jsou dílem české společnosti, kterou zahájili v Praze dva Slováci – Imrich Valach a Peter Jensen ve spolupráci s designérem Darkem Zahálkou.

SCI-FI SLUCHÁTKA BUDOU VYRÁBĚNY V EVROPĚ 

Obrovský zájem a nekonečné nabídky vystřelily projekt mezi nejlepší na celém serveru. Kromě vedení zvuku po kosti, které mimo jiné poskytuje možnost poslouchat cokoli dalšího přes uši, nabízejí sluchátka více možností přizpůsobení. K jednotlivým dotekovým gestům (poklepání prstem přes aplikaci, ale i ovládání hlasem) můžete například přiřadit vlastní akce. Pokud jde o design, vývojáři poukazují na možnost nosit sluchátka pohodlně po dlouhou dobu. Existuje přibližne 3 000 prototypů, které samotní tvůrci přes dva roky testovali. 

„Nejvyšší level by byl samozřejmě mít implantovaný Neuralink v mozku, ale tam ještě nejsme. Smart glasses jsou jen o krok blíž. Ale viděl jsem v posledních letech velký pokrok u audia, a tak jsem se do toho ponořil,“ popisuje Valach pro Forbes. 

„Tahle technologie mi přišla jako ta správná cesta do budoucnosti. Nasadíte si ji, neruší vás ani o ní nevíte, všechno vnímáte přirozeně. Máte skvělý zvuk přímo v hlavě spojený s rozhraním, přes které můžete hlasem ovládat svoje ostatní zařízení,“ vysvětluje Valach.

Mezi další funkce patří aktivní potlačení hluku, hlasové ovládání nebo připojení Bluetooth ke dvěma zařízením současně. Použití baterie s 24hodinovou životností se při dlouhodobém nošením ukazuje jako nadprůměrná hodnota. 

Po skončení projektu na Kickstarteru by se sluchátka měla začít vyrábět v Evropě. Především z důvodu lepšího dohledu autorů nad produkcí. Samotná kampaň využila server nejen k získávání investic, ale také ke shromažďování zpětné vazby a hledání zájmů – což se vývojářům nepochybně vydařilo.

sentien audio headphones

 

Zdroj: World Today News,
photocredit: laptrinhx.com

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více