Sluchátka, která vedou zvuk po kosti. Kickstarter byl ohromen českým futuristickým projektem

Vydáno 30.3.2021 headphoneskickstartrnewssci-fisentien

Gigantický úspěch. Plán projektu s názvem Sentien Audio byl splněný během čtyřiceti minut. Kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter vybrala 40krát vyšší částku, než byla původně v plánu. Jednalo se o 10 000 dolarů s cíleným datem 15. dubna. 

Hlavním předmětem tohoto projektu jsou vyspělá sluchátka, která nemají zástrčky a pipy. Zvuk přenáší po kosti, uvnitř ucha ani kolem něj nesčítá další součástky. Zní vám to dost futuristicky? Sice se nejedná o zcela novou technologii, ale projekt je zajímavý z hlediska marketingu, finančního úspěchu Kickstarteru a jeho původu. Tyto (ne)sluchátka Sentien jsou dílem české společnosti, kterou zahájili v Praze dva Slováci – Imrich Valach a Peter Jensen ve spolupráci s designérem Darkem Zahálkou.

SCI-FI SLUCHÁTKA BUDOU VYRÁBĚNY V EVROPĚ 

Obrovský zájem a nekonečné nabídky vystřelily projekt mezi nejlepší na celém serveru. Kromě vedení zvuku po kosti, které mimo jiné poskytuje možnost poslouchat cokoli dalšího přes uši, nabízejí sluchátka více možností přizpůsobení. K jednotlivým dotekovým gestům (poklepání prstem přes aplikaci, ale i ovládání hlasem) můžete například přiřadit vlastní akce. Pokud jde o design, vývojáři poukazují na možnost nosit sluchátka pohodlně po dlouhou dobu. Existuje přibližne 3 000 prototypů, které samotní tvůrci přes dva roky testovali. 

„Nejvyšší level by byl samozřejmě mít implantovaný Neuralink v mozku, ale tam ještě nejsme. Smart glasses jsou jen o krok blíž. Ale viděl jsem v posledních letech velký pokrok u audia, a tak jsem se do toho ponořil,“ popisuje Valach pro Forbes. 

„Tahle technologie mi přišla jako ta správná cesta do budoucnosti. Nasadíte si ji, neruší vás ani o ní nevíte, všechno vnímáte přirozeně. Máte skvělý zvuk přímo v hlavě spojený s rozhraním, přes které můžete hlasem ovládat svoje ostatní zařízení,“ vysvětluje Valach.

Mezi další funkce patří aktivní potlačení hluku, hlasové ovládání nebo připojení Bluetooth ke dvěma zařízením současně. Použití baterie s 24hodinovou životností se při dlouhodobém nošením ukazuje jako nadprůměrná hodnota. 

Po skončení projektu na Kickstarteru by se sluchátka měla začít vyrábět v Evropě. Především z důvodu lepšího dohledu autorů nad produkcí. Samotná kampaň využila server nejen k získávání investic, ale také ke shromažďování zpětné vazby a hledání zájmů – což se vývojářům nepochybně vydařilo.

sentien audio headphones

 

Zdroj: World Today News,
photocredit: laptrinhx.com

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Vize digitálního závodu Continental

Vize digitálního závodu Continental

Vydáno 27.7.2021

Koncept digitálního závodu je pojem, který dnes řeší nespočet společností. Jakým způsobem se ,,mění“ společnost Continental Automotive Czech Republic? Jaké trendy udává závod v Brandýse nad Labem, jakožto nominovaný modelový závod pro digitalizaci? Zeptali jsme se Tomáše Vondráka, který jako první Čech usedl do vedení firmy a v současnosti zastává pozici Plant Manager (čtyř závodů […]

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

Vydáno 15.6.2021

Rozhovor s doc. Pavlem Pořízkou, Ph.D., vedoucím výzkumného týmu zabývajícího se laserovou spektroskopií, nejen o jejím využití, ale i o vlastním start-upu Lightigo. Úspěchy brněnských vědců s technologií LIBS tak zasahují do širokého spektra odvětví.   Interdisciplinární výzkum a vývoj kombinuje inženýrství, fyziku plazmatu, analytickou chemii, statistiku i například biologii. Jak je vůbec možné a náročné tohle […]

Apple a udržitelnost

Apple a udržitelnost

Vydáno 21.4.2021

Jak se dostat do Apple týmu v Kalifornii? Rozhovor s Honzou Dvorským nejen o jeho cestě vývojáře, ale také o ekologické udržitelnosti společnosti a problematice samotné. Společnost Apple zná jistě každý. Mohl byste nám stručně popsat, jak se tak mladý člověk jako vy dostal až do týmu v Kalifornii? Po vysoké škole na ČVUT v Praze jsem […]

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Vydáno 17.2.2021

Superpočítače pomáhají s koronavirem, termojadernou fúzí, předpovědí počasí a klimatických změn, plánováním chirurgických zákroků nebo optimalizací výrobních procesů v průmyslu. „Srdcem a zároveň mozkem továrny budoucnosti bude superpočítač, který bude zpracovávat a analyzovat data ze všech kamer a senzorů a řídit chod celé továrny včetně vyhodnocování poruch a nutnosti údržby jednotlivých zařízení,“ říká profesor Tomáš […]

Zobrazit Více