Sluchátka, která vedou zvuk po kosti. Kickstarter byl ohromen českým futuristickým projektem

Vydáno 30.3.2021 headphoneskickstartrnewssci-fisentien

Gigantický úspěch. Plán projektu s názvem Sentien Audio byl splněný během čtyřiceti minut. Kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter vybrala 40krát vyšší částku, než byla původně v plánu. Jednalo se o 10 000 dolarů s cíleným datem 15. dubna. 

Hlavním předmětem tohoto projektu jsou vyspělá sluchátka, která nemají zástrčky a pipy. Zvuk přenáší po kosti, uvnitř ucha ani kolem něj nesčítá další součástky. Zní vám to dost futuristicky? Sice se nejedná o zcela novou technologii, ale projekt je zajímavý z hlediska marketingu, finančního úspěchu Kickstarteru a jeho původu. Tyto (ne)sluchátka Sentien jsou dílem české společnosti, kterou zahájili v Praze dva Slováci – Imrich Valach a Peter Jensen ve spolupráci s designérem Darkem Zahálkou.

SCI-FI SLUCHÁTKA BUDOU VYRÁBĚNY V EVROPĚ 

Obrovský zájem a nekonečné nabídky vystřelily projekt mezi nejlepší na celém serveru. Kromě vedení zvuku po kosti, které mimo jiné poskytuje možnost poslouchat cokoli dalšího přes uši, nabízejí sluchátka více možností přizpůsobení. K jednotlivým dotekovým gestům (poklepání prstem přes aplikaci, ale i ovládání hlasem) můžete například přiřadit vlastní akce. Pokud jde o design, vývojáři poukazují na možnost nosit sluchátka pohodlně po dlouhou dobu. Existuje přibližne 3 000 prototypů, které samotní tvůrci přes dva roky testovali. 

„Nejvyšší level by byl samozřejmě mít implantovaný Neuralink v mozku, ale tam ještě nejsme. Smart glasses jsou jen o krok blíž. Ale viděl jsem v posledních letech velký pokrok u audia, a tak jsem se do toho ponořil,“ popisuje Valach pro Forbes. 

„Tahle technologie mi přišla jako ta správná cesta do budoucnosti. Nasadíte si ji, neruší vás ani o ní nevíte, všechno vnímáte přirozeně. Máte skvělý zvuk přímo v hlavě spojený s rozhraním, přes které můžete hlasem ovládat svoje ostatní zařízení,“ vysvětluje Valach.

Mezi další funkce patří aktivní potlačení hluku, hlasové ovládání nebo připojení Bluetooth ke dvěma zařízením současně. Použití baterie s 24hodinovou životností se při dlouhodobém nošením ukazuje jako nadprůměrná hodnota. 

Po skončení projektu na Kickstarteru by se sluchátka měla začít vyrábět v Evropě. Především z důvodu lepšího dohledu autorů nad produkcí. Samotná kampaň využila server nejen k získávání investic, ale také ke shromažďování zpětné vazby a hledání zájmů – což se vývojářům nepochybně vydařilo.

sentien audio headphones

 

Zdroj: World Today News,
photocredit: laptrinhx.com

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více