Sluchátka, která vedou zvuk po kosti. Kickstarter byl ohromen českým futuristickým projektem

Vydáno 30.3.2021 headphoneskickstartrnewssci-fisentien

Gigantický úspěch. Plán projektu s názvem Sentien Audio byl splněný během čtyřiceti minut. Kampaň na crowdfundingovém serveru Kickstarter vybrala 40krát vyšší částku, než byla původně v plánu. Jednalo se o 10 000 dolarů s cíleným datem 15. dubna. 

Hlavním předmětem tohoto projektu jsou vyspělá sluchátka, která nemají zástrčky a pipy. Zvuk přenáší po kosti, uvnitř ucha ani kolem něj nesčítá další součástky. Zní vám to dost futuristicky? Sice se nejedná o zcela novou technologii, ale projekt je zajímavý z hlediska marketingu, finančního úspěchu Kickstarteru a jeho původu. Tyto (ne)sluchátka Sentien jsou dílem české společnosti, kterou zahájili v Praze dva Slováci – Imrich Valach a Peter Jensen ve spolupráci s designérem Darkem Zahálkou.

SCI-FI SLUCHÁTKA BUDOU VYRÁBĚNY V EVROPĚ 

Obrovský zájem a nekonečné nabídky vystřelily projekt mezi nejlepší na celém serveru. Kromě vedení zvuku po kosti, které mimo jiné poskytuje možnost poslouchat cokoli dalšího přes uši, nabízejí sluchátka více možností přizpůsobení. K jednotlivým dotekovým gestům (poklepání prstem přes aplikaci, ale i ovládání hlasem) můžete například přiřadit vlastní akce. Pokud jde o design, vývojáři poukazují na možnost nosit sluchátka pohodlně po dlouhou dobu. Existuje přibližne 3 000 prototypů, které samotní tvůrci přes dva roky testovali. 

„Nejvyšší level by byl samozřejmě mít implantovaný Neuralink v mozku, ale tam ještě nejsme. Smart glasses jsou jen o krok blíž. Ale viděl jsem v posledních letech velký pokrok u audia, a tak jsem se do toho ponořil,“ popisuje Valach pro Forbes. 

„Tahle technologie mi přišla jako ta správná cesta do budoucnosti. Nasadíte si ji, neruší vás ani o ní nevíte, všechno vnímáte přirozeně. Máte skvělý zvuk přímo v hlavě spojený s rozhraním, přes které můžete hlasem ovládat svoje ostatní zařízení,“ vysvětluje Valach.

Mezi další funkce patří aktivní potlačení hluku, hlasové ovládání nebo připojení Bluetooth ke dvěma zařízením současně. Použití baterie s 24hodinovou životností se při dlouhodobém nošením ukazuje jako nadprůměrná hodnota. 

Po skončení projektu na Kickstarteru by se sluchátka měla začít vyrábět v Evropě. Především z důvodu lepšího dohledu autorů nad produkcí. Samotná kampaň využila server nejen k získávání investic, ale také ke shromažďování zpětné vazby a hledání zájmů – což se vývojářům nepochybně vydařilo.

sentien audio headphones

 

Zdroj: World Today News,
photocredit: laptrinhx.com

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Apple a udržitelnost

Apple a udržitelnost

Vydáno 21.4.2021

Jak se dostat do Apple týmu v Kalifornii? Rozhovor s Honzou Dvorským nejen o jeho cestě vývojáře, ale také o ekologické udržitelnosti společnosti a problematice samotné. Společnost Apple zná jistě každý. Mohl byste nám stručně popsat, jak se tak mladý člověk jako vy dostal až do týmu v Kalifornii? Po vysoké škole na ČVUT v Praze jsem […]

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Vydáno 17.2.2021

Superpočítače pomáhají s koronavirem, termojadernou fúzí, předpovědí počasí a klimatických změn, plánováním chirurgických zákroků nebo optimalizací výrobních procesů v průmyslu. „Srdcem a zároveň mozkem továrny budoucnosti bude superpočítač, který bude zpracovávat a analyzovat data ze všech kamer a senzorů a řídit chod celé továrny včetně vyhodnocování poruch a nutnosti údržby jednotlivých zařízení,“ říká profesor Tomáš […]

NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ KONCOVÉ ZAŘÍZENÍ JE UŽIVATEL

NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ KONCOVÉ ZAŘÍZENÍ JE UŽIVATEL

Vydáno 10.2.2021

Kybernetická bezpečnost je v průmyslu stále důležitějším aspektem, a to zejména v době, kdy firmy usilují o vyšší stupeň automatizace, robotizace nebo digitalizace. „Důležitým parametrem a limitem bezpečnosti v průmyslu je provozuschopnost a obnovitelnost zařízení,“ upozorňuje Jiří Kasner, předseda představenstva společnosti COLSYS – AUTOMATIK, a.s. Přibližně deset let se mluví o průmyslu 4.0? Nakolik se […]

Digitální transformace jako předpoklad budoucího úspěchu

Digitální transformace jako předpoklad budoucího úspěchu

Vydáno 19.1.2021

Digitální transformace je pojem, který se dnes skloňuje ve všech pádech. Jaké hodnoty přináší výrobním firmám a jaký je stav českého průmyslu z hlediska digitální transformace? Zeptali jsme se Ing. Eduarda Palíška, Ph.D., MBA, generálního ředitele Siemens Česká republika, člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR a Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Skupina Siemens Česká republika je součástí […]

Zobrazit Více