Společnost Ford přichází s hands-free řízením

Vydáno 15.4.2021 automotiveautomotive industryFordGeneral MotorsGMhands free drivinghands free systemTesla

Společnost Ford uvede svou novou funkci hands-free jízdy na 2021 F-150 Trucku a na některých modelech 2021 Mustang Mach-E. Učiní tak prostřednictvím aktualizace softwaru později tohoto roku. Automobilka tuto funkci vyvinula, aby konkurovala podobným systémům od společností Tesla a GM.

„Tato funkce hands-free – která využívá kamery, radarové senzory a software k zajištění kombinace adaptivního tempomatu, centrování jízdního pruhu a rozpoznávání značek rychlosti – prošla asi 500 000 mil vývojového testování,“ zdůraznil Ford ve svém oznámení a tweetu od generálního ředitele Jima Farleyho. Systém má také kameru v kabině, která monitoruje pohled očí a polohu hlavy, aby zajistila, že oči řidiče zůstanou na silnici.

Jim Farley BlueCruise cruiser 2021 ford tesla gm hands free driving

Systém handsfree bude k dispozici u vozidel vybavených technologií Ford Co-Pilot360 Technology a bude fungovat pouze na určitých úsecích rozdělených dálnic. Systém, který bude spuštěn prostřednictvím aktualizací softwaru později v tomto roce, bude zpočátku k dispozici na více než 100 000 mil dálnic v Severní Americe.

GM Super Cruise využívá kombinaci lidar dat, vysoce přesných GPS, kamer a radarových senzorů a také systém pozornosti řidiče, který monitoruje osobu za volantem, aby zajistila, že si udržuje pozornost. Na rozdíl od asistenčního systému autopilota Tesla, uživatelé Super Cruise nemusí mít ruce za volantem. Jejich oči však musí směřovat rovně.

Funkce Autopilot společnosti Tesla také kombinuje senzory, jako jsou kamery a radary, výpočetní výkon a software. Autopilot, který je standardem u všech nových vozidel Tesla, bude ve svém pruhu automaticky řídit, zrychlovat a brzdit.

Společnost uvedla, že takzvaná hands-free technologie BlueCruise bude v budoucnu nabízena i v dalších modelech vozidel Ford. Řidiči, kteří se rozhodnou pro tuto technologii, budou mít přístup k automatické aktualizaci softwaru. Ford uvedl, že budoucí vylepšení budou zahrnovat funkci, která umožní vozidlu měnit jízdní pruhy klepnutím na indikátor směrových světel, a také funkci, která bude předpovídat a poté upravovat rychlost vozidla pro kruhové objezdy a zatáčky. Společnost také uvedla, že plánuje nabízet pravidelné aktualizace mapování.

 

zdroj: Techcrunch

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více