Společnost Ford přichází s hands-free řízením

Vydáno 15.4.2021 automotiveautomotive industryFordGeneral MotorsGMhands free drivinghands free systemTesla

Společnost Ford uvede svou novou funkci hands-free jízdy na 2021 F-150 Trucku a na některých modelech 2021 Mustang Mach-E. Učiní tak prostřednictvím aktualizace softwaru později tohoto roku. Automobilka tuto funkci vyvinula, aby konkurovala podobným systémům od společností Tesla a GM.

„Tato funkce hands-free – která využívá kamery, radarové senzory a software k zajištění kombinace adaptivního tempomatu, centrování jízdního pruhu a rozpoznávání značek rychlosti – prošla asi 500 000 mil vývojového testování,“ zdůraznil Ford ve svém oznámení a tweetu od generálního ředitele Jima Farleyho. Systém má také kameru v kabině, která monitoruje pohled očí a polohu hlavy, aby zajistila, že oči řidiče zůstanou na silnici.

Jim Farley BlueCruise cruiser 2021 ford tesla gm hands free driving

Systém handsfree bude k dispozici u vozidel vybavených technologií Ford Co-Pilot360 Technology a bude fungovat pouze na určitých úsecích rozdělených dálnic. Systém, který bude spuštěn prostřednictvím aktualizací softwaru později v tomto roce, bude zpočátku k dispozici na více než 100 000 mil dálnic v Severní Americe.

GM Super Cruise využívá kombinaci lidar dat, vysoce přesných GPS, kamer a radarových senzorů a také systém pozornosti řidiče, který monitoruje osobu za volantem, aby zajistila, že si udržuje pozornost. Na rozdíl od asistenčního systému autopilota Tesla, uživatelé Super Cruise nemusí mít ruce za volantem. Jejich oči však musí směřovat rovně.

Funkce Autopilot společnosti Tesla také kombinuje senzory, jako jsou kamery a radary, výpočetní výkon a software. Autopilot, který je standardem u všech nových vozidel Tesla, bude ve svém pruhu automaticky řídit, zrychlovat a brzdit.

Společnost uvedla, že takzvaná hands-free technologie BlueCruise bude v budoucnu nabízena i v dalších modelech vozidel Ford. Řidiči, kteří se rozhodnou pro tuto technologii, budou mít přístup k automatické aktualizaci softwaru. Ford uvedl, že budoucí vylepšení budou zahrnovat funkci, která umožní vozidlu měnit jízdní pruhy klepnutím na indikátor směrových světel, a také funkci, která bude předpovídat a poté upravovat rychlost vozidla pro kruhové objezdy a zatáčky. Společnost také uvedla, že plánuje nabízet pravidelné aktualizace mapování.

 

zdroj: Techcrunch

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více