Společnost Ford přichází s hands-free řízením

Vydáno 15.4.2021 automotiveautomotive industryFordGeneral MotorsGMhands free drivinghands free systemTesla

Společnost Ford uvede svou novou funkci hands-free jízdy na 2021 F-150 Trucku a na některých modelech 2021 Mustang Mach-E. Učiní tak prostřednictvím aktualizace softwaru později tohoto roku. Automobilka tuto funkci vyvinula, aby konkurovala podobným systémům od společností Tesla a GM.

„Tato funkce hands-free – která využívá kamery, radarové senzory a software k zajištění kombinace adaptivního tempomatu, centrování jízdního pruhu a rozpoznávání značek rychlosti – prošla asi 500 000 mil vývojového testování,“ zdůraznil Ford ve svém oznámení a tweetu od generálního ředitele Jima Farleyho. Systém má také kameru v kabině, která monitoruje pohled očí a polohu hlavy, aby zajistila, že oči řidiče zůstanou na silnici.

Jim Farley BlueCruise cruiser 2021 ford tesla gm hands free driving

Systém handsfree bude k dispozici u vozidel vybavených technologií Ford Co-Pilot360 Technology a bude fungovat pouze na určitých úsecích rozdělených dálnic. Systém, který bude spuštěn prostřednictvím aktualizací softwaru později v tomto roce, bude zpočátku k dispozici na více než 100 000 mil dálnic v Severní Americe.

GM Super Cruise využívá kombinaci lidar dat, vysoce přesných GPS, kamer a radarových senzorů a také systém pozornosti řidiče, který monitoruje osobu za volantem, aby zajistila, že si udržuje pozornost. Na rozdíl od asistenčního systému autopilota Tesla, uživatelé Super Cruise nemusí mít ruce za volantem. Jejich oči však musí směřovat rovně.

Funkce Autopilot společnosti Tesla také kombinuje senzory, jako jsou kamery a radary, výpočetní výkon a software. Autopilot, který je standardem u všech nových vozidel Tesla, bude ve svém pruhu automaticky řídit, zrychlovat a brzdit.

Společnost uvedla, že takzvaná hands-free technologie BlueCruise bude v budoucnu nabízena i v dalších modelech vozidel Ford. Řidiči, kteří se rozhodnou pro tuto technologii, budou mít přístup k automatické aktualizaci softwaru. Ford uvedl, že budoucí vylepšení budou zahrnovat funkci, která umožní vozidlu měnit jízdní pruhy klepnutím na indikátor směrových světel, a také funkci, která bude předpovídat a poté upravovat rychlost vozidla pro kruhové objezdy a zatáčky. Společnost také uvedla, že plánuje nabízet pravidelné aktualizace mapování.

 

zdroj: Techcrunch

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Apple a udržitelnost

Apple a udržitelnost

Vydáno 21.4.2021

Jak se dostat do Apple týmu v Kalifornii? Rozhovor s Honzou Dvorským nejen o jeho cestě vývojáře, ale také o ekologické udržitelnosti společnosti a problematice samotné. Společnost Apple zná jistě každý. Mohl byste nám stručně popsat, jak se tak mladý člověk jako vy dostal až do týmu v Kalifornii? Po vysoké škole na ČVUT v Praze jsem […]

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Vydáno 17.2.2021

Superpočítače pomáhají s koronavirem, termojadernou fúzí, předpovědí počasí a klimatických změn, plánováním chirurgických zákroků nebo optimalizací výrobních procesů v průmyslu. „Srdcem a zároveň mozkem továrny budoucnosti bude superpočítač, který bude zpracovávat a analyzovat data ze všech kamer a senzorů a řídit chod celé továrny včetně vyhodnocování poruch a nutnosti údržby jednotlivých zařízení,“ říká profesor Tomáš […]

NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ KONCOVÉ ZAŘÍZENÍ JE UŽIVATEL

NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ KONCOVÉ ZAŘÍZENÍ JE UŽIVATEL

Vydáno 10.2.2021

Kybernetická bezpečnost je v průmyslu stále důležitějším aspektem, a to zejména v době, kdy firmy usilují o vyšší stupeň automatizace, robotizace nebo digitalizace. „Důležitým parametrem a limitem bezpečnosti v průmyslu je provozuschopnost a obnovitelnost zařízení,“ upozorňuje Jiří Kasner, předseda představenstva společnosti COLSYS – AUTOMATIK, a.s. Přibližně deset let se mluví o průmyslu 4.0? Nakolik se […]

Digitální transformace jako předpoklad budoucího úspěchu

Digitální transformace jako předpoklad budoucího úspěchu

Vydáno 19.1.2021

Digitální transformace je pojem, který se dnes skloňuje ve všech pádech. Jaké hodnoty přináší výrobním firmám a jaký je stav českého průmyslu z hlediska digitální transformace? Zeptali jsme se Ing. Eduarda Palíška, Ph.D., MBA, generálního ředitele Siemens Česká republika, člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR a Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Skupina Siemens Česká republika je součástí […]

Zobrazit Více