Spuštění Microsoft Teams pro přátelé a rodinu zdarma

Vydáno 24.5.2021 microsoft teams

Microsoft uvádí na trh osobní verzi Microsoft Teams. Téměř po roce se změní aplikace na osobní verzi bez poplatku, náhledu a umožní ji používat mezi přáteli a rodinou. Samotná služba je téměř identická s kompletní verzí Microsoft Teams, kterou firmy využívají a umožní lidem chatovat, volat přes kameru, snadno sdílet kalendáře a soubory.

Microsoft Teams nabízí nadále 24hodinové videohovory zdarma, které představila v náhledové verzi v listopadu. Možné je tak celodenní volání až s 300 lidmi. Co se týče skupinových videohovorů, aplikace nabízí možnost volání pro 100 lidí až po dobu jedné hodiny, nicméně u hovorů 1:1 si ponechá 24 hodin.

Přes původní spuštění náhledu pro iOS a Android, funguje osobní verze Microsoft Teams už napříč webovými, mobilními a desktopovými aplikacemi. Společnost Microsoft také umožňuje uživatelům aplikace Teams povolit režim Společně – funkce, která využívá AI k segmentaci tváře a ramen a umisťuje uživatele společně s ostatními do virtuálního prostoru. Skype obdržel stejnou funkci již v prosinci.

Služba Skype prozatím zůstává v aktuálním stavu. Společnost Microsoft uvedla, že se „plně angažovala pro Skype“ v loňském roce, kdy spustila náhled této osobní verze Microsoft Teams. Avšak růst aplikace Zoom během pandemie COVID-19 jistě zdůraznil irelevanci Skypu mezi spotřebiteli.

Osobní verze Microsoft Teams je součástí širšího úsilí společnosti Microsoft a po řadě předchozích služeb vstřícným ke spotřebitelům se snaží zůstat náležitou platformou. Ačkoli se Microsoft nesnaží konkurovat aplikacím jako je iMessage, Facebook, Messenger nebo WhatsApp, po obrovském vzestupu se během pandemie Zoom (od společnosti Zoom Video Communications) stal výrazným konkurentem.

 

(tk)

Zdroj: The Verge

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Vize digitálního závodu Continental

Vize digitálního závodu Continental

Vydáno 27.7.2021

Koncept digitálního závodu je pojem, který dnes řeší nespočet společností. Jakým způsobem se ,,mění“ společnost Continental Automotive Czech Republic? Jaké trendy udává závod v Brandýse nad Labem, jakožto nominovaný modelový závod pro digitalizaci? Zeptali jsme se Tomáše Vondráka, který jako první Čech usedl do vedení firmy a v současnosti zastává pozici Plant Manager (čtyř závodů […]

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

Vydáno 15.6.2021

Rozhovor s doc. Pavlem Pořízkou, Ph.D., vedoucím výzkumného týmu zabývajícího se laserovou spektroskopií, nejen o jejím využití, ale i o vlastním start-upu Lightigo. Úspěchy brněnských vědců s technologií LIBS tak zasahují do širokého spektra odvětví.   Interdisciplinární výzkum a vývoj kombinuje inženýrství, fyziku plazmatu, analytickou chemii, statistiku i například biologii. Jak je vůbec možné a náročné tohle […]

Apple a udržitelnost

Apple a udržitelnost

Vydáno 21.4.2021

Jak se dostat do Apple týmu v Kalifornii? Rozhovor s Honzou Dvorským nejen o jeho cestě vývojáře, ale také o ekologické udržitelnosti společnosti a problematice samotné. Společnost Apple zná jistě každý. Mohl byste nám stručně popsat, jak se tak mladý člověk jako vy dostal až do týmu v Kalifornii? Po vysoké škole na ČVUT v Praze jsem […]

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Vydáno 17.2.2021

Superpočítače pomáhají s koronavirem, termojadernou fúzí, předpovědí počasí a klimatických změn, plánováním chirurgických zákroků nebo optimalizací výrobních procesů v průmyslu. „Srdcem a zároveň mozkem továrny budoucnosti bude superpočítač, který bude zpracovávat a analyzovat data ze všech kamer a senzorů a řídit chod celé továrny včetně vyhodnocování poruch a nutnosti údržby jednotlivých zařízení,“ říká profesor Tomáš […]

Zobrazit Více