Spuštění Microsoft Teams pro přátelé a rodinu zdarma

Vydáno 24.5.2021 microsoft teams

Microsoft uvádí na trh osobní verzi Microsoft Teams. Téměř po roce se změní aplikace na osobní verzi bez poplatku, náhledu a umožní ji používat mezi přáteli a rodinou. Samotná služba je téměř identická s kompletní verzí Microsoft Teams, kterou firmy využívají a umožní lidem chatovat, volat přes kameru, snadno sdílet kalendáře a soubory.

Microsoft Teams nabízí nadále 24hodinové videohovory zdarma, které představila v náhledové verzi v listopadu. Možné je tak celodenní volání až s 300 lidmi. Co se týče skupinových videohovorů, aplikace nabízí možnost volání pro 100 lidí až po dobu jedné hodiny, nicméně u hovorů 1:1 si ponechá 24 hodin.

Přes původní spuštění náhledu pro iOS a Android, funguje osobní verze Microsoft Teams už napříč webovými, mobilními a desktopovými aplikacemi. Společnost Microsoft také umožňuje uživatelům aplikace Teams povolit režim Společně – funkce, která využívá AI k segmentaci tváře a ramen a umisťuje uživatele společně s ostatními do virtuálního prostoru. Skype obdržel stejnou funkci již v prosinci.

Služba Skype prozatím zůstává v aktuálním stavu. Společnost Microsoft uvedla, že se „plně angažovala pro Skype“ v loňském roce, kdy spustila náhled této osobní verze Microsoft Teams. Avšak růst aplikace Zoom během pandemie COVID-19 jistě zdůraznil irelevanci Skypu mezi spotřebiteli.

Osobní verze Microsoft Teams je součástí širšího úsilí společnosti Microsoft a po řadě předchozích služeb vstřícným ke spotřebitelům se snaží zůstat náležitou platformou. Ačkoli se Microsoft nesnaží konkurovat aplikacím jako je iMessage, Facebook, Messenger nebo WhatsApp, po obrovském vzestupu se během pandemie Zoom (od společnosti Zoom Video Communications) stal výrazným konkurentem.

 

(tk)

Zdroj: The Verge

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Apple a udržitelnost

Apple a udržitelnost

Vydáno 21.4.2021

Jak se dostat do Apple týmu v Kalifornii? Rozhovor s Honzou Dvorským nejen o jeho cestě vývojáře, ale také o ekologické udržitelnosti společnosti a problematice samotné. Společnost Apple zná jistě každý. Mohl byste nám stručně popsat, jak se tak mladý člověk jako vy dostal až do týmu v Kalifornii? Po vysoké škole na ČVUT v Praze jsem […]

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Vydáno 17.2.2021

Superpočítače pomáhají s koronavirem, termojadernou fúzí, předpovědí počasí a klimatických změn, plánováním chirurgických zákroků nebo optimalizací výrobních procesů v průmyslu. „Srdcem a zároveň mozkem továrny budoucnosti bude superpočítač, který bude zpracovávat a analyzovat data ze všech kamer a senzorů a řídit chod celé továrny včetně vyhodnocování poruch a nutnosti údržby jednotlivých zařízení,“ říká profesor Tomáš […]

NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ KONCOVÉ ZAŘÍZENÍ JE UŽIVATEL

NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ KONCOVÉ ZAŘÍZENÍ JE UŽIVATEL

Vydáno 10.2.2021

Kybernetická bezpečnost je v průmyslu stále důležitějším aspektem, a to zejména v době, kdy firmy usilují o vyšší stupeň automatizace, robotizace nebo digitalizace. „Důležitým parametrem a limitem bezpečnosti v průmyslu je provozuschopnost a obnovitelnost zařízení,“ upozorňuje Jiří Kasner, předseda představenstva společnosti COLSYS – AUTOMATIK, a.s. Přibližně deset let se mluví o průmyslu 4.0? Nakolik se […]

Digitální transformace jako předpoklad budoucího úspěchu

Digitální transformace jako předpoklad budoucího úspěchu

Vydáno 19.1.2021

Digitální transformace je pojem, který se dnes skloňuje ve všech pádech. Jaké hodnoty přináší výrobním firmám a jaký je stav českého průmyslu z hlediska digitální transformace? Zeptali jsme se Ing. Eduarda Palíška, Ph.D., MBA, generálního ředitele Siemens Česká republika, člena představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR a Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Skupina Siemens Česká republika je součástí […]

Zobrazit Více