Pozvánka SELP Servis Open Days 15.–16. 6. 2021 v Olomouci

Vydáno 2.6.2021 invitationopen dayspozvankaselp servis

 

„Těším se, že se po více než roce
konečně potkáme s klienty osobně“

Více než rok trvající pandemie koronaviru byla nejen výzvou pro většinu firem, ale zároveň zkomplikovala setkávání či možnost prezentace nových produktů a služeb. Stejnou situaci řešila i ryze česká společnost SELP Servis, která teď znovu otvírá nejen virtuální, ale i reálné dveře stávajícím i potenciálním partnerům. Zakladatel a spolumajitel firmy Ladislav Pikal přibližuje, co návštěvníky čeká na Dnech otevřených dveří, které společnost pořádá 15. a 16. června v Olomouci.

 

V polovině června připravujete dny otevřených dveří ve výrobních prostorech společnosti SELP Servis. Na co se mohou návštěvníci těšit?

Den otevřených dveří je pro nás především alternativou k opakujícím se uzávěrám, kdy nebylo možné se aktivně potkávat se stávajícími ani potenciálními zákazníky. Zároveň došlo ke zrušení či přesunům nejrůznějších oborových veletrhů, a tak chceme našim partnerům nabídnout nahlédnutí pod pokličku výroby přímo v našich nových prostorech v Nemilanech na okraji Olomouce. Já i má kolegyně a spolumajitelka Eva Sušilová se těšíme především na osobní setkání a možnost pobavit se o individuálních potřebách a aktuální situaci u našich obchodních partnerů. Návštěvníky provedeme výrobou, od CNC obrábění, přes soustruh, frézování, až po zbrusu nový laser na ocel i další materiály. Naše firma se před nástupem pandemie nastěhovala do prostor, které jsou až pětinásobně větší proti těm předchozím, jednotlivá pracoviště tak zároveň rozšiřujeme a přidáváme další stroje, a tím i prostor pro nové výrobní možnosti. Nejlepší je přijet se přesvědčit osobně. Samozřejmě nebude chybět jídlo, a jak je u nás zvykem, i dobré víno.

Jak se na SELP Servis Open Days 15. a 16. 6. přihlásit?

Vzhledem k doufejme doznívající pandemii koronaviru bude ideální, když se návštěvníci registrují předem na našich webových stránkách, e-mailem či telefonicky. Všechny kontakty a přesnou adresu samozřejmě naleznete na www.selpservis.com. Oba dny budeme k dispozici minimálně od 9 do 17 hodin. Směřujeme k tomu, ať každou hodinu či dvě vzniknou menší skupinky po 5 až 10 lidech, ať máme prostor se s každým pobavit osobně. Pro zájemce je připravená možnost otestovat se antigenním testem přímo v našich prostorách. Bezpečnost všech účastníků je pro nás samozřejmě na prvním místě. Pokud termín akce z nějakého důvodu nestihnete, rádi vás přivítáme individuálně.

 

Pro ty, kteří vaši společnost neznají, můžete se krátce představit, čemu se věnujete a co je vaší specializací?

Naše práce je především klasická strojařina respektive kovovýroba. Větší část naší činnosti tvoří opravy a renovace součástí pro hnací vozidla. Jde zejména o díly trakčních obvodů, jako jsou sběrače proudu, odpojovače, rozjezdové odpory, hlavní kontroléry, nápravové sběrače, a dále díly vedlejších a pomocných obvodů, jako jsou izolátory, držáky trakčních motorů, ventilátory a stykače.
Zkušenosti získané při opravách se snažíme zúročit ve vlastním vývoji a navrhování vylepšení, potažmo realizací lepších komponentů opravovaných dílů.
Osobně se věnuji strojařině čtyřicet let, samotný SELP Servis pak letos slaví 15 let od svého založení, takže můžeme nabídnout opravdu bohaté zkušenosti, a především individuální přístup.

Co vás odlišuje od konkurence?

Je to především ten fakt, že prakticky všechny součástky, které vyrábíme, renovujeme či opravujeme, realizujeme už od jednoho kusu, což se většině konkurentů nevyplatí a soustředí se především na díly, které se vyrábějí ve větších sériích. Obchodním partnerům tak nabízíme nejen flexibilitu, ale i širší záběr, třeba i v případech, kdy takový díl už nikdy znovu nevyrobíme.

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Vize digitálního závodu Continental

Vize digitálního závodu Continental

Vydáno 27.7.2021

Koncept digitálního závodu je pojem, který dnes řeší nespočet společností. Jakým způsobem se ,,mění“ společnost Continental Automotive Czech Republic? Jaké trendy udává závod v Brandýse nad Labem, jakožto nominovaný modelový závod pro digitalizaci? Zeptali jsme se Tomáše Vondráka, který jako první Čech usedl do vedení firmy a v současnosti zastává pozici Plant Manager (čtyř závodů […]

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

Vydáno 15.6.2021

Rozhovor s doc. Pavlem Pořízkou, Ph.D., vedoucím výzkumného týmu zabývajícího se laserovou spektroskopií, nejen o jejím využití, ale i o vlastním start-upu Lightigo. Úspěchy brněnských vědců s technologií LIBS tak zasahují do širokého spektra odvětví.   Interdisciplinární výzkum a vývoj kombinuje inženýrství, fyziku plazmatu, analytickou chemii, statistiku i například biologii. Jak je vůbec možné a náročné tohle […]

Apple a udržitelnost

Apple a udržitelnost

Vydáno 21.4.2021

Jak se dostat do Apple týmu v Kalifornii? Rozhovor s Honzou Dvorským nejen o jeho cestě vývojáře, ale také o ekologické udržitelnosti společnosti a problematice samotné. Společnost Apple zná jistě každý. Mohl byste nám stručně popsat, jak se tak mladý člověk jako vy dostal až do týmu v Kalifornii? Po vysoké škole na ČVUT v Praze jsem […]

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Rozdíl mezi sci-fi a realitou bývá jen několik jednotek až desítek let

Vydáno 17.2.2021

Superpočítače pomáhají s koronavirem, termojadernou fúzí, předpovědí počasí a klimatických změn, plánováním chirurgických zákroků nebo optimalizací výrobních procesů v průmyslu. „Srdcem a zároveň mozkem továrny budoucnosti bude superpočítač, který bude zpracovávat a analyzovat data ze všech kamer a senzorů a řídit chod celé továrny včetně vyhodnocování poruch a nutnosti údržby jednotlivých zařízení,“ říká profesor Tomáš […]

Zobrazit Více