Čínská společnost WeRide představuje Robovan, jejich první elektrickou, autonomní dodávku

Vydáno 16.9.2021 robovanweride

Čínská společnost pro autonomní řízení WeRide představila svou první dodávku. WeRide bude spolupracovat s čínským výrobcem automobilů Jiangling Motors (JMC) a čínskou expresní doručovací společností ZTO Express na komercializaci své první samořiditelné dodávky.

Dohodu podepsali Tony Han, zakladatel a generální ředitel WeRide, Wenhui Jin, výkonný viceprezident JMC a Renqun Jin, viceprezident ZTO Express, během nejnovější online tiskové konference WeRide s názvem „The Next“. Podle zveřejněného prohlášení budou v rámci dohody WeRide a JMC společně navrhovat účelové modely Robovanu pro sériovou výrobu na montážních linkách JMC a ZTO. Mluvčí WeRide pro webový portál TechCrunch řekl, že Robovani budou vycházet z modelu JMC, jakožto bateriové elektrické vozidla v kombinaci se softwarovým a hardwarovým řešením ADR společnosti WeRide.

V červnu WeRide získala autonomní přepravní firmu MoonX.AI se sídlem v Guangzhou, která se sice zatím nezavázala vyvíjet komerční produkt v tomto prostoru, nicméně má například připravenou autonomní autobusovou dopravu, což znamená, že kroky společnosti WeRide k diverzifikaci jejího autonomního portfolia jsou o krok před konkurencí.

WeRide prohlašuje, že jejich dodávka má autonomní schopnosti čtvrté úrovně, které Společnost automobilových inženýrů definuje jako auto, které převezme volant a ve většině případů nevyžaduje lidskou interakci, přestože člověk má stále možnost ručně zasáhnout. Vozidla čtvrté úrovně mohou fungovat pouze v omezených oblastech, což je důvod, proč se v poslední době starají o sdílení jízd, ale dodávková vozidla by mohla také fungovat v rámci geofence.

Jelikož společnost WeRide má již dvouleté zkušenosti u veřejnosti s testováním služby Robotaxi, tak její zástupci jsou přesvědčeni, že Robovan bude schopen zvládnout celou řadu různých dopravních scénářů, od vnitřního města přes tunely až po dálnice, napříč sítí ZTO Express, která podle nich pokrývá 99 % čínských měst a krajů.

Mluvčí WeRide řekl, že Robovan už je již dávno postaven a v Číně byl nějakou dobu potichu testován. Na poskytnutí podrobného časového harmonogramu, kdy WeRide a JMC zahájí sériovou výrobu, je ještě příliš brzy, ale mluvčí uvedl, že dalším krokem pro WeRide bude vybrat jedno až tři místa k provedení pilotního testování k ověření vozidel a systému.

„Hned poté budeme usilovat o to, abychom v několika oblastech byli skutečně bez řidiče, a vybudovali jsme si know-how o provozu Robovanů v městské logistické aplikaci. Vzhledem k tomu, že Robovan i Robotaxi působí v městských částech, sdílí tak podobnou regulační podporu, která v Číně postupuje krok za krokem. Za tři až pět let tedy snad uvidíte uplatnění skutečného Robovana bez řidiče“; řekl mluvčí redakci TechCrunch.

Zdroj: TechCrunch

Obrázek: Weride

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více