Společnost zipcharge představila přenosnou nabíječku pro elektromobily

Vydáno 5.11.2021 elektromobilitazipcharge

Britský start-up ZipCharge představil na klimatickém summitu Cop26 v Glasgow novou přenosnou nabíječku pro elektrická vozidla. Podle vývojářů umožňuje zařízení velikosti kufru s názvem ZipCharge Go řidičům dobíjet elektromobily kdekoliv, kde parkují, místo aby se museli spoléhat na veřejnou nabíjecí síť.

Myšlenka zařízení spočívá v tom, že uživatelé nabíjejí Go z domácí zásuvky za nižší cenu než pomocí veřejné nabíječky, než s ním dojedou na místo, kde parkují. Jakmile je napájecí kabel Go uzamčen do nabíjecího portu automobilu, je zařízení bezpečné a může s výkonem 7,2 kW poskytnout ekvivalent přibližně 30 kilometrů dojezdu baterie za něco málo přes 30 minut. To, jak říkají zástupci ZipCharge,
je rozsah pro průměrné denní dojíždění. Go lze používat za všech povětrnostních podmínek a je dostatečně malý na to, aby se dal uložit do kufru auta.

Vnější plášť Go je vyroben z recyklovaného spotřebního plastu, který v kombinaci s hliníkovým rámem tvoří hlavní konstrukci zařízení a činí jednotku co nejlehčí pro snadné použití. Exteriér lze personalizovat v řadě různých barev, a to dokonce tak, aby odpovídal odstínu vozů uživatelů.

Uvnitř jsou spolu s lithium-iontovými bateriovými články umístěnými také vysokonapěťové elektronické řídicí systémy, včetně AC-DC invertoru, který umožňuje obousměrné nabíjení a dodávání energii zpět
do sítě. Vestavěný komunikační modul umožňuje bezdrátové aktualizace, vzdálenou diagnostiku a technologii sledování v případě krádeže.

Pomocí aplikace ZipCharge mohou uživatelé monitorovat zařízení včetně jakéhokoli probíhajícího nabíjení a plánovat budoucí nabíjení, aby využili levnějších nákladů na elektřinu mimo špičku.

Nedávný výzkum v Británii ukázal, že přibližně 89 % kupujících automobilů by zvažovalo koupi elektrického vozidla, pokud by ho mohli nabíjet pohodlně kdekoliv.

Podle studie Ofgem byla nemožnost nabíjení v blízkosti nebo doma významným faktorem, který způsobil, že kupující odmítali elektromobily. Studie odhalila, že 38 % účastníků si v příštích pěti letech pravděpodobně nekoupí elektromobil, přičemž 59 % se obávali, že nebudou moci nabíjet doma. ZipCharge Go by tak mohlo umožnit širší přijetí elektrických vozidel.

Společnost ZipCharge uvedla, že nabídne celou řadu nabíječek Go v rozsahu od 4 kW do 8 kW a plánuje nabízet Go jak k přímému prodeji, tak jako předplatitelskou službu v přepočtu přibližně za 1500 Kč měsíčně. Má v úmyslu poskytnout Go za přibližně stejnou cenu jako plně instalovaný port pro domácí nabíjení úrovně 2 (7,2 kW).

První dodávky se očekávají koncem roku 2022. ZipCharge Go vyvinuli Richie Sibal a Jonathan Carrier, dvojice inženýrů s bohatými zkušenostmi v automobilovém průmyslu. 

 

 

 

zdroj: The Sunday Times Driving  

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více