Společnost zipcharge představila přenosnou nabíječku pro elektromobily

Vydáno 5.11.2021 elektromobilitazipcharge

Britský start-up ZipCharge představil na klimatickém summitu Cop26 v Glasgow novou přenosnou nabíječku pro elektrická vozidla. Podle vývojářů umožňuje zařízení velikosti kufru s názvem ZipCharge Go řidičům dobíjet elektromobily kdekoliv, kde parkují, místo aby se museli spoléhat na veřejnou nabíjecí síť.

Myšlenka zařízení spočívá v tom, že uživatelé nabíjejí Go z domácí zásuvky za nižší cenu než pomocí veřejné nabíječky, než s ním dojedou na místo, kde parkují. Jakmile je napájecí kabel Go uzamčen do nabíjecího portu automobilu, je zařízení bezpečné a může s výkonem 7,2 kW poskytnout ekvivalent přibližně 30 kilometrů dojezdu baterie za něco málo přes 30 minut. To, jak říkají zástupci ZipCharge,
je rozsah pro průměrné denní dojíždění. Go lze používat za všech povětrnostních podmínek a je dostatečně malý na to, aby se dal uložit do kufru auta.

Vnější plášť Go je vyroben z recyklovaného spotřebního plastu, který v kombinaci s hliníkovým rámem tvoří hlavní konstrukci zařízení a činí jednotku co nejlehčí pro snadné použití. Exteriér lze personalizovat v řadě různých barev, a to dokonce tak, aby odpovídal odstínu vozů uživatelů.

Uvnitř jsou spolu s lithium-iontovými bateriovými články umístěnými také vysokonapěťové elektronické řídicí systémy, včetně AC-DC invertoru, který umožňuje obousměrné nabíjení a dodávání energii zpět
do sítě. Vestavěný komunikační modul umožňuje bezdrátové aktualizace, vzdálenou diagnostiku a technologii sledování v případě krádeže.

Pomocí aplikace ZipCharge mohou uživatelé monitorovat zařízení včetně jakéhokoli probíhajícího nabíjení a plánovat budoucí nabíjení, aby využili levnějších nákladů na elektřinu mimo špičku.

Nedávný výzkum v Británii ukázal, že přibližně 89 % kupujících automobilů by zvažovalo koupi elektrického vozidla, pokud by ho mohli nabíjet pohodlně kdekoliv.

Podle studie Ofgem byla nemožnost nabíjení v blízkosti nebo doma významným faktorem, který způsobil, že kupující odmítali elektromobily. Studie odhalila, že 38 % účastníků si v příštích pěti letech pravděpodobně nekoupí elektromobil, přičemž 59 % se obávali, že nebudou moci nabíjet doma. ZipCharge Go by tak mohlo umožnit širší přijetí elektrických vozidel.

Společnost ZipCharge uvedla, že nabídne celou řadu nabíječek Go v rozsahu od 4 kW do 8 kW a plánuje nabízet Go jak k přímému prodeji, tak jako předplatitelskou službu v přepočtu přibližně za 1500 Kč měsíčně. Má v úmyslu poskytnout Go za přibližně stejnou cenu jako plně instalovaný port pro domácí nabíjení úrovně 2 (7,2 kW).

První dodávky se očekávají koncem roku 2022. ZipCharge Go vyvinuli Richie Sibal a Jonathan Carrier, dvojice inženýrů s bohatými zkušenostmi v automobilovém průmyslu. 

 

 

 

zdroj: The Sunday Times Driving  

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více