TriEye může pomoci autonomním a asistenčním systémům řidiče lépe vidět v nepříznivých podmínkách

Vydáno 12.11.2021

Izraelský startup TriEye získal 74 milionů dolarů na komercializaci typu snímací technologie, která může pomoci autonomním a asistenčním systémům řidiče lépe vidět v nepříznivých podmínkách.
Technologie využívá krátkovlnné infračervené záření (SWIR), které označuje rozsah vlnových délek, který je mimo viditelné spektrum. I když snímání SWIR není novinkou, většinou bylo omezeno na letecký a obranný průmysl kvůli jeho vysoké ceně. TriEye říká, že učinila technické průlomy, které snížily náklady natolik, aby mohly konkurovat běžným fotoaparátům, které lze dnes najít v mobilních telefonech nebo vozidlech, a překonat ostatní typy senzorů na trhu.

Díky těmto inovacím, založeným na více než deseti letech výzkumu, který propagoval technický ředitel Uriel Levy během svého působení na Hebrejské univerzitě, je TriEye připravena přinést technologii SWIR na masový trh. Podle generálního ředitele Avi Bakala SWIR přináší další vrstvu informací do stávajících systémů vidění tím, že umožňuje lidem vidět „za viditelný“.

„Snímání je všude. V každém odvětví je to zásadní součást procesu shromažďování a analýzy.
Od dnešního dne postrádá trh se systémy vidění potřebná a životně důležitá data, která mohou ovlivnit výkon a rozhodování po celém světě. “ řekl pro TechCrunch Bakal.

Pomocí SWIR a patentovaného zdroje osvětlení také vyvinutého společností TriEye společnost vybudovala senzor, který nazývá sedar (detekce a rozsah s vylepšeným spektrem). Podle společnosti sedar poskytuje veškeré zobrazovací a hloubkové informace potřebné pro pokročilé asistenční a autonomní systémy řidiče – to znamená, že by mohl nahradit konvenční snímací systém, který se dnes používá v pokročilých asistenčních a autonomních systémech řidiče, což je obecně kombinace kamer, radarů pro detekci a měření vzdálenosti.

Jednou z největších výhod technologie TriEye je úspora nákladů ve srovnání s kamerami a lidarem, které jsou podle Bakala klíčem k skutečnému umožnění masového přijetí na trh.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Vize digitálního závodu Continental

Vize digitálního závodu Continental

Vydáno 27.7.2021

Koncept digitálního závodu je pojem, který dnes řeší nespočet společností. Jakým způsobem se ,,mění“ společnost Continental Automotive Czech Republic? Jaké trendy udává závod v Brandýse nad Labem, jakožto nominovaný modelový závod pro digitalizaci? Zeptali jsme se Tomáše Vondráka, který jako první Čech usedl do vedení firmy a v současnosti zastává pozici Plant Manager (čtyř závodů […]

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

TECHNOLOGIE LIBS NA MARSU I V BRNĚ

Vydáno 15.6.2021

Rozhovor s doc. Pavlem Pořízkou, Ph.D., vedoucím výzkumného týmu zabývajícího se laserovou spektroskopií, nejen o jejím využití, ale i o vlastním start-upu Lightigo. Úspěchy brněnských vědců s technologií LIBS tak zasahují do širokého spektra odvětví.   Interdisciplinární výzkum a vývoj kombinuje inženýrství, fyziku plazmatu, analytickou chemii, statistiku i například biologii. Jak je vůbec možné a náročné tohle […]

Zobrazit Více