TriEye může pomoci autonomním a asistenčním systémům řidiče lépe vidět v nepříznivých podmínkách

Vydáno 12.11.2021

Izraelský startup TriEye získal 74 milionů dolarů na komercializaci typu snímací technologie, která může pomoci autonomním a asistenčním systémům řidiče lépe vidět v nepříznivých podmínkách.
Technologie využívá krátkovlnné infračervené záření (SWIR), které označuje rozsah vlnových délek, který je mimo viditelné spektrum. I když snímání SWIR není novinkou, většinou bylo omezeno na letecký a obranný průmysl kvůli jeho vysoké ceně. TriEye říká, že učinila technické průlomy, které snížily náklady natolik, aby mohly konkurovat běžným fotoaparátům, které lze dnes najít v mobilních telefonech nebo vozidlech, a překonat ostatní typy senzorů na trhu.

Díky těmto inovacím, založeným na více než deseti letech výzkumu, který propagoval technický ředitel Uriel Levy během svého působení na Hebrejské univerzitě, je TriEye připravena přinést technologii SWIR na masový trh. Podle generálního ředitele Avi Bakala SWIR přináší další vrstvu informací do stávajících systémů vidění tím, že umožňuje lidem vidět „za viditelný“.

„Snímání je všude. V každém odvětví je to zásadní součást procesu shromažďování a analýzy.
Od dnešního dne postrádá trh se systémy vidění potřebná a životně důležitá data, která mohou ovlivnit výkon a rozhodování po celém světě. “ řekl pro TechCrunch Bakal.

Pomocí SWIR a patentovaného zdroje osvětlení také vyvinutého společností TriEye společnost vybudovala senzor, který nazývá sedar (detekce a rozsah s vylepšeným spektrem). Podle společnosti sedar poskytuje veškeré zobrazovací a hloubkové informace potřebné pro pokročilé asistenční a autonomní systémy řidiče – to znamená, že by mohl nahradit konvenční snímací systém, který se dnes používá v pokročilých asistenčních a autonomních systémech řidiče, což je obecně kombinace kamer, radarů pro detekci a měření vzdálenosti.

Jednou z největších výhod technologie TriEye je úspora nákladů ve srovnání s kamerami a lidarem, které jsou podle Bakala klíčem k skutečnému umožnění masového přijetí na trh.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více