TriEye může pomoci autonomním a asistenčním systémům řidiče lépe vidět v nepříznivých podmínkách

Vydáno 12.11.2021

Izraelský startup TriEye získal 74 milionů dolarů na komercializaci typu snímací technologie, která může pomoci autonomním a asistenčním systémům řidiče lépe vidět v nepříznivých podmínkách.
Technologie využívá krátkovlnné infračervené záření (SWIR), které označuje rozsah vlnových délek, který je mimo viditelné spektrum. I když snímání SWIR není novinkou, většinou bylo omezeno na letecký a obranný průmysl kvůli jeho vysoké ceně. TriEye říká, že učinila technické průlomy, které snížily náklady natolik, aby mohly konkurovat běžným fotoaparátům, které lze dnes najít v mobilních telefonech nebo vozidlech, a překonat ostatní typy senzorů na trhu.

Díky těmto inovacím, založeným na více než deseti letech výzkumu, který propagoval technický ředitel Uriel Levy během svého působení na Hebrejské univerzitě, je TriEye připravena přinést technologii SWIR na masový trh. Podle generálního ředitele Avi Bakala SWIR přináší další vrstvu informací do stávajících systémů vidění tím, že umožňuje lidem vidět „za viditelný“.

„Snímání je všude. V každém odvětví je to zásadní součást procesu shromažďování a analýzy.
Od dnešního dne postrádá trh se systémy vidění potřebná a životně důležitá data, která mohou ovlivnit výkon a rozhodování po celém světě. “ řekl pro TechCrunch Bakal.

Pomocí SWIR a patentovaného zdroje osvětlení také vyvinutého společností TriEye společnost vybudovala senzor, který nazývá sedar (detekce a rozsah s vylepšeným spektrem). Podle společnosti sedar poskytuje veškeré zobrazovací a hloubkové informace potřebné pro pokročilé asistenční a autonomní systémy řidiče – to znamená, že by mohl nahradit konvenční snímací systém, který se dnes používá v pokročilých asistenčních a autonomních systémech řidiče, což je obecně kombinace kamer, radarů pro detekci a měření vzdálenosti.

Jednou z největších výhod technologie TriEye je úspora nákladů ve srovnání s kamerami a lidarem, které jsou podle Bakala klíčem k skutečnému umožnění masového přijetí na trh.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více