Společnost Biliti je přesvědčena o tom, že americký trh je připraven na dodávky elektrického Tuk Tuku

Vydáno 1.12.2021

Startup Biliti Electric založený před necelým rokem chce, aby se jeho elektrické tuk tuky staly běžným jevem v hustě přeplněných městech Spojených států.

Tříkolová plně elektrická dodávková vozidla s otevřenou kabinou známá jako GMW Taskman se již v Asii a Evropě používají, řekl zakladatel a generální ředitel Biliti Rahul Gayam během středeční tiskové konference na autosalonu v Los Angeles. Vozidla, která vyrábí GMW Electric v Indii a vyváží do Evropy, Japonska a na další trhy, již podle Gayama provedla více než 12 milionů dodávek balíků. Společnost udává, že k dnešnímu dni prodala přibližně 1 400 vozidel Taskman. Nyní se společnost snaží prorazit na americký trh.

Vozidlo, které debutovalo v Severní Americe na autosalonu v LA, má být funkčním elektrickým dodávkovým vozidlem, které se snadno nabíjí a má dostatek nákladového prostoru i přes svou menší velikost. GMW Taskman, který stojí 8 000 dolarů, vypadá stejně jako tuk tuk nebo automobilová rikša. Je navržený tak, aby se vypořádal s problémy s doručením v hustě obydlených městech, jako je New York, Los Angeles nebo San Francisco, kde mají velké Amazon, UPS a FedEx dodávky a nákladní auta problém dojet.

Taskman může ujet až 177 km na jedno nabití. Vozidlo lze nabíjet buď na standardní domácí 110V napájení, které trvá až sedm hodin nebo na 220V na rychlejší 3,5 hodiny. Protože většina vozových parků nechce mít takové prostoje, nabízí Biliti bezplatnou možnost výměnných bateriových sad, které lze podle společnosti vyměnit za pouhou jednu minutu pomocí nůžkového zvedáku. Společnost také nabízí volitelný solární panel, kde se tři strany nákladového prostoru vybaveného solárními panely otáčí jako racčí dveře, aby se zploštily k nebi a absorbovaly sluneční záření k dobití baterie. Společnost Biliti uvádí, že plné nabití solárních panelů trvá v ideálních podmínkách zhruba 3,5 až 4 hodiny. Gayam uvedl, že většina těchto vozidel bude nasazena v tropických oblastech mezi obratníkem Raka a obratníkem Kozoroha, kde slunce dopadá na Zemi nejpříměji po nejdelší období.

Když se malý balík nebo položka potřebuje dostat z doručovacího centra na jednotlivá místa, je často naložena do menšího vozidla se sbírkou dalších položek směřujících do stejné oblasti. To může být občas logistickou i environmentální noční můrou a společnosti jako Amazon, FedEx a UPS s ní bojují a často lidé musí využít místní poštovní službu USA. Vozidla Biliti by mohla poskytnout pro tyto společnosti řešení. Gayam uvedl, že vozidla budou moci být registrována ve státech jako Kalifornie do ledna roku 2022. Komentáře Gayama na autosalonu v LA naznačují, že se společnost zaměřuje na e-commerce a maloobchodní giganty, jako jsou Amazon a Walmart. Nedávný investiční závazek PIPE ve výši 400 milionů USD od lucemburského investora GEM Global Yield poskytne část kapitálu potřebného k dosažení tohoto cíle.

Zdroj: TechCrunch

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více