Společnost Biliti je přesvědčena o tom, že americký trh je připraven na dodávky elektrického Tuk Tuku

Vydáno 1.12.2021

Startup Biliti Electric založený před necelým rokem chce, aby se jeho elektrické tuk tuky staly běžným jevem v hustě přeplněných městech Spojených států.

Tříkolová plně elektrická dodávková vozidla s otevřenou kabinou známá jako GMW Taskman se již v Asii a Evropě používají, řekl zakladatel a generální ředitel Biliti Rahul Gayam během středeční tiskové konference na autosalonu v Los Angeles. Vozidla, která vyrábí GMW Electric v Indii a vyváží do Evropy, Japonska a na další trhy, již podle Gayama provedla více než 12 milionů dodávek balíků. Společnost udává, že k dnešnímu dni prodala přibližně 1 400 vozidel Taskman. Nyní se společnost snaží prorazit na americký trh.

Vozidlo, které debutovalo v Severní Americe na autosalonu v LA, má být funkčním elektrickým dodávkovým vozidlem, které se snadno nabíjí a má dostatek nákladového prostoru i přes svou menší velikost. GMW Taskman, který stojí 8 000 dolarů, vypadá stejně jako tuk tuk nebo automobilová rikša. Je navržený tak, aby se vypořádal s problémy s doručením v hustě obydlených městech, jako je New York, Los Angeles nebo San Francisco, kde mají velké Amazon, UPS a FedEx dodávky a nákladní auta problém dojet.

Taskman může ujet až 177 km na jedno nabití. Vozidlo lze nabíjet buď na standardní domácí 110V napájení, které trvá až sedm hodin nebo na 220V na rychlejší 3,5 hodiny. Protože většina vozových parků nechce mít takové prostoje, nabízí Biliti bezplatnou možnost výměnných bateriových sad, které lze podle společnosti vyměnit za pouhou jednu minutu pomocí nůžkového zvedáku. Společnost také nabízí volitelný solární panel, kde se tři strany nákladového prostoru vybaveného solárními panely otáčí jako racčí dveře, aby se zploštily k nebi a absorbovaly sluneční záření k dobití baterie. Společnost Biliti uvádí, že plné nabití solárních panelů trvá v ideálních podmínkách zhruba 3,5 až 4 hodiny. Gayam uvedl, že většina těchto vozidel bude nasazena v tropických oblastech mezi obratníkem Raka a obratníkem Kozoroha, kde slunce dopadá na Zemi nejpříměji po nejdelší období.

Když se malý balík nebo položka potřebuje dostat z doručovacího centra na jednotlivá místa, je často naložena do menšího vozidla se sbírkou dalších položek směřujících do stejné oblasti. To může být občas logistickou i environmentální noční můrou a společnosti jako Amazon, FedEx a UPS s ní bojují a často lidé musí využít místní poštovní službu USA. Vozidla Biliti by mohla poskytnout pro tyto společnosti řešení. Gayam uvedl, že vozidla budou moci být registrována ve státech jako Kalifornie do ledna roku 2022. Komentáře Gayama na autosalonu v LA naznačují, že se společnost zaměřuje na e-commerce a maloobchodní giganty, jako jsou Amazon a Walmart. Nedávný investiční závazek PIPE ve výši 400 milionů USD od lucemburského investora GEM Global Yield poskytne část kapitálu potřebného k dosažení tohoto cíle.

Zdroj: TechCrunch

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více