Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021 český průmysl

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti.

Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit?

Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako prostor k relaxaci a odpočinku. Proto se snažíme svou rozmanitostí produktů dát zákazníkovi volnost a prostor pro ztvárnění venkovního prostředí dle jeho představ. V našem portfoliu naleznete nejen klasické dlažby v různém barevném provedení, ale i dlaždice s vymývaným povrchem s přidanými přírodními kamenivy, moderní velkoformátové dlaždice a mnoho dalšího. Abychom venkovní prostor vnímali jako celek, snažíme se, aby i naše ploty, obrubníky, schody a ostatní doplňky zahradní architektury designově podtrhly celkový vzhled. Jednoduše řečeno, naše nabídka obsahuje vše, co vaši zahradu nebo terasu udělá ještě krásnější. A v neposlední řadě se zaměřujeme i na veřejný prostor, kde je dnes kladen důraz nejen na funkčnost, ale i na vzhled.

Díky technickému know-how a moderním výrobním technologiím se řadíte mezi přední dodavatele v oblasti betonových výrobků. Jaké novinky chystáte?

Našim zákazníkům chceme přinášet produkty s přidanou hodnotou. Využíváme synergie všech sedmi zemí, kde Semmelrock působí, abychom vždy mohli nabídnout nové trendy a to nejen v oblasti produktů, ale i služeb nebo nových technologií.

Velkým tématem poslední doby je pro nás environmentální rozměr naší činnosti a také ekologické použití našich produktů. Proto jsme náš nejprodávanější výrobek, tedy zámkovou dlažbu Citytop Elegant kombi, vyrobili i ve variantě Eko kombi, která se vyznačuje širokými spárami. Dlažba tak umožňuje vrátit cennou dešťovou a povrchovou vodu do přirozeného oběhu. Tato drenážní dlažba s patentovaným zámkovým systémem Einstein je navíc libovolně kombinovatelná s našimi dalšími produkty z řady Citytop. Dále jsme rozšířili nabídku dlažby se speciální ochranou povrchu Semmelrock Protect®, která efektivně působí proti znečištění a vlivům počasí.

Žhavou novinkou je například mobilní aplikace GardenVisions, kde si zákazník může vyzkoušet naše dlažby a dlaždice přímo u své realizace.

Vy jste se letos sloučili se společností Wienerberger, můžete nám novou fúzi přiblížit?

Pro náš další vývoj je důležitá také plná integrace společnosti Semmelrock do mateřské společnosti Wienerberger, která proběhla v letošním roce. Cílem této integrace bylo vytvoření jednotného managementu v obou společnostech, což se podařilo a poslední oddělení budou dotažena do konce roku. V dalších letech se tedy Semmelrock bude opírat o zázemí a stabilitu velké korporace a to nám přinese i větší množství příležitostí na trhu. V tento moment jsou legálně obě společnosti dvěma samostatnými entitami a tak to zůstane i v roce 2022.

Jaký vývoj očekáváte během příštích let?

Trh se stavebními materiály je poslední dobou poněkud turbulentním prostředím, stoupají ceny energií, surovin i dopravy. Zásadně jsme ovlivněni rostoucími cenami cementu – díky vzrůstajícím cenám emisních povolenek na straně našich dodavatelů. Vnímáme také zvýšenou poptávku domácích stavitelů a celkový nedostatek materiálu na trhu. Na toto budeme muset adekvátně reagovat v krátkém výhledu. Poté očekáváme uklidnění situace a připravujeme společnost na další výzvy, kdy jednou z hlavních je naše vyprodaná výrobní kapacita.

(tk)

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více