Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021 český průmysl

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti.

Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit?

Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako prostor k relaxaci a odpočinku. Proto se snažíme svou rozmanitostí produktů dát zákazníkovi volnost a prostor pro ztvárnění venkovního prostředí dle jeho představ. V našem portfoliu naleznete nejen klasické dlažby v různém barevném provedení, ale i dlaždice s vymývaným povrchem s přidanými přírodními kamenivy, moderní velkoformátové dlaždice a mnoho dalšího. Abychom venkovní prostor vnímali jako celek, snažíme se, aby i naše ploty, obrubníky, schody a ostatní doplňky zahradní architektury designově podtrhly celkový vzhled. Jednoduše řečeno, naše nabídka obsahuje vše, co vaši zahradu nebo terasu udělá ještě krásnější. A v neposlední řadě se zaměřujeme i na veřejný prostor, kde je dnes kladen důraz nejen na funkčnost, ale i na vzhled.

Díky technickému know-how a moderním výrobním technologiím se řadíte mezi přední dodavatele v oblasti betonových výrobků. Jaké novinky chystáte?

Našim zákazníkům chceme přinášet produkty s přidanou hodnotou. Využíváme synergie všech sedmi zemí, kde Semmelrock působí, abychom vždy mohli nabídnout nové trendy a to nejen v oblasti produktů, ale i služeb nebo nových technologií.

Velkým tématem poslední doby je pro nás environmentální rozměr naší činnosti a také ekologické použití našich produktů. Proto jsme náš nejprodávanější výrobek, tedy zámkovou dlažbu Citytop Elegant kombi, vyrobili i ve variantě Eko kombi, která se vyznačuje širokými spárami. Dlažba tak umožňuje vrátit cennou dešťovou a povrchovou vodu do přirozeného oběhu. Tato drenážní dlažba s patentovaným zámkovým systémem Einstein je navíc libovolně kombinovatelná s našimi dalšími produkty z řady Citytop. Dále jsme rozšířili nabídku dlažby se speciální ochranou povrchu Semmelrock Protect®, která efektivně působí proti znečištění a vlivům počasí.

Žhavou novinkou je například mobilní aplikace GardenVisions, kde si zákazník může vyzkoušet naše dlažby a dlaždice přímo u své realizace.

Vy jste se letos sloučili se společností Wienerberger, můžete nám novou fúzi přiblížit?

Pro náš další vývoj je důležitá také plná integrace společnosti Semmelrock do mateřské společnosti Wienerberger, která proběhla v letošním roce. Cílem této integrace bylo vytvoření jednotného managementu v obou společnostech, což se podařilo a poslední oddělení budou dotažena do konce roku. V dalších letech se tedy Semmelrock bude opírat o zázemí a stabilitu velké korporace a to nám přinese i větší množství příležitostí na trhu. V tento moment jsou legálně obě společnosti dvěma samostatnými entitami a tak to zůstane i v roce 2022.

Jaký vývoj očekáváte během příštích let?

Trh se stavebními materiály je poslední dobou poněkud turbulentním prostředím, stoupají ceny energií, surovin i dopravy. Zásadně jsme ovlivněni rostoucími cenami cementu – díky vzrůstajícím cenám emisních povolenek na straně našich dodavatelů. Vnímáme také zvýšenou poptávku domácích stavitelů a celkový nedostatek materiálu na trhu. Na toto budeme muset adekvátně reagovat v krátkém výhledu. Poté očekáváme uklidnění situace a připravujeme společnost na další výzvy, kdy jednou z hlavních je naše vyprodaná výrobní kapacita.

(tk)

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více