Průmyslové kotle Bosch: spolehlivý zdroj tepla a páry

Vydáno 15.12.2021 český průmysl

Bosch – snad každý už se alespoň jednou za život potkal s výrobkem značky Bosch. Vždyť tato značka je spojována s inovativními technologiemi a průkopnickými vynálezy již 135 let. Společnost Bosch má zastoupení po celém světě a působí v širokém spektru oblastí. Její výrobky se od automobilové techniky přes elektrické nářadí, domácí spotřebiče až po tepelnou a průmyslovou techniku úspěšně zabydlely nejen v českých domácnostech, ale i automobilech, servisech a průmyslových podnicích. A právě komerční a průmyslové objekty mohou těžit ze spolupráce s jednotlivými divizemi zaměřenými na průmysl. V oblasti zdroje tepla a páry je to společnost Bosch Termotechnika s.r.o., konkrétně obchodní divize Průmyslových kotlů Bosch. 

Průmyslové kotle Bosch nabízejí systémová řešení v oblasti procesního tepla, páry a decentralizované správy energií. Zajistí potřebné vstupy pro vytápění objektů nebo pro různé technologické a výrobní procesy. Kotle tak lze využít jako zdroj energie v ubytovacích zařízeních (hotely, nemocnice i věznice), prádelnách, výrobnách v oblasti potravinářství (pivovary, pekárny, mlékárny, masny) a snad ve všech oblastech strojírenství. V neposlední řadě mohou být i skvělým zdrojem energie v teplárnách a elektrárnách. 

V rámci svého sortimentu dokáže Bosch zajistit pomocí teplovodních a horkovodních kotlů potřebu tepla od 650 do 38 000 kW. Parní kotle pak vyrábějí procesní teplo v rozsahu výkonu 175 až 55 000 kg páry za hodinu. Projekt kotle je navrhován jako celkové systémové řešení. Vše je modifikováno individuálně dle požadavků zákazníka s velkým množstvím volitelného příslušenství a možností variant. Zárukou značky Bosch je i v této oblasti prvotřídní kvalita, vysoká účinnost a nízké provozní náklady. Pomocí speciálních hořáků je dbáno i na splnění požadavku nízkých emisí. 

Bosch se stal již v roce 2020 první průmyslovou globální společností, která dosáhla CO2 neutrality ve Scope 1 a 2 (vlastní výroba a provoz budov). Dalším cílem bude snižování množství produkovaného CO2 v hodnotovém řetězci (Scope3) o 15 %. Týká se to i provozu a užívání jednotlivých výrobku Bosch včetně kotlů. Platí to i pro kotle pro komerční a průmyslové objekty. Proto zde zařazuje Bosch do svého portfolia i kotle na alternativní zdroje. Lze tak využít nejen kotle na odpadní teplo či s příměsí bioplynu, ale nově také elektrické parní kotle nebo kotle na vodík. Kromě standardního účelu jsou pak i přátelské k životnímu prostředí. 

 Ing. Václav Klein, obchodní ředitel a prokurista společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.

Ing. Václav Klein, obchodní ředitel a prokurista společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.

A kdo za tím vším stojí? Kromě týmu obchodně technických zástupců se o zakázky stará i tým realizace a tým servisních techniků. Na to vše dohlíží pan Ing. Václav Klein, který vede nejen značku Průmyslových kotlů Bosch, ale z pozice obchodního ředitele a prokuristy i celou obchodní entitu Bosch Termotechnika s.r.o.

Václav Klein vystudoval Energetické stroje a zařízení na ČVUT v Praze. Po absolvování nastoupil na pozici obchodně technického zástupce ve firmě Kotle Loos. V roce 2012 se Kotle Loos stali součástí společnosti Bosch Termotechnika. S přechodem značky pod Bosch nastaly změny nejen ve strategii a komunikaci značky, ale pro pana Kleina to znamenalo postup na novou pozici vedoucího divize průmyslových kotlů. Od té doby patří oblast Průmyslových kotlů Bosch nejen do jeho každodenní pracovní agendy, ale i do jeho srdce. I když se od ledna 2018 stal obchodním ředitelem a prokuristou celé společnosti, vedení průmyslových kotlů si nechal ve své kompetenci. Úzké a osobní kontakty se zákazníky zkrátka nelze jen tak opustit. Ve svém životě zároveň potřebuje výzvy, které ho motivují v dalším rozvoji. Jednou z takových výzev je neustálé hledání východisek v situacích, které na první pohled nemají řešení. To přispívá k úspěšnému dotažení velkých zakázek a spokojenosti zákazníků, mezi které v poslední době patří například Teplárny Brno, CZT Litoměřice nebo Alza. 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více