Průmyslové kotle Bosch: spolehlivý zdroj tepla a páry

Vydáno 15.12.2021 český průmysl

Bosch – snad každý už se alespoň jednou za život potkal s výrobkem značky Bosch. Vždyť tato značka je spojována s inovativními technologiemi a průkopnickými vynálezy již 135 let. Společnost Bosch má zastoupení po celém světě a působí v širokém spektru oblastí. Její výrobky se od automobilové techniky přes elektrické nářadí, domácí spotřebiče až po tepelnou a průmyslovou techniku úspěšně zabydlely nejen v českých domácnostech, ale i automobilech, servisech a průmyslových podnicích. A právě komerční a průmyslové objekty mohou těžit ze spolupráce s jednotlivými divizemi zaměřenými na průmysl. V oblasti zdroje tepla a páry je to společnost Bosch Termotechnika s.r.o., konkrétně obchodní divize Průmyslových kotlů Bosch. 

Průmyslové kotle Bosch nabízejí systémová řešení v oblasti procesního tepla, páry a decentralizované správy energií. Zajistí potřebné vstupy pro vytápění objektů nebo pro různé technologické a výrobní procesy. Kotle tak lze využít jako zdroj energie v ubytovacích zařízeních (hotely, nemocnice i věznice), prádelnách, výrobnách v oblasti potravinářství (pivovary, pekárny, mlékárny, masny) a snad ve všech oblastech strojírenství. V neposlední řadě mohou být i skvělým zdrojem energie v teplárnách a elektrárnách. 

V rámci svého sortimentu dokáže Bosch zajistit pomocí teplovodních a horkovodních kotlů potřebu tepla od 650 do 38 000 kW. Parní kotle pak vyrábějí procesní teplo v rozsahu výkonu 175 až 55 000 kg páry za hodinu. Projekt kotle je navrhován jako celkové systémové řešení. Vše je modifikováno individuálně dle požadavků zákazníka s velkým množstvím volitelného příslušenství a možností variant. Zárukou značky Bosch je i v této oblasti prvotřídní kvalita, vysoká účinnost a nízké provozní náklady. Pomocí speciálních hořáků je dbáno i na splnění požadavku nízkých emisí. 

Bosch se stal již v roce 2020 první průmyslovou globální společností, která dosáhla CO2 neutrality ve Scope 1 a 2 (vlastní výroba a provoz budov). Dalším cílem bude snižování množství produkovaného CO2 v hodnotovém řetězci (Scope3) o 15 %. Týká se to i provozu a užívání jednotlivých výrobku Bosch včetně kotlů. Platí to i pro kotle pro komerční a průmyslové objekty. Proto zde zařazuje Bosch do svého portfolia i kotle na alternativní zdroje. Lze tak využít nejen kotle na odpadní teplo či s příměsí bioplynu, ale nově také elektrické parní kotle nebo kotle na vodík. Kromě standardního účelu jsou pak i přátelské k životnímu prostředí. 

 Ing. Václav Klein, obchodní ředitel a prokurista společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.

Ing. Václav Klein, obchodní ředitel a prokurista společnosti Bosch Termotechnika s.r.o.

A kdo za tím vším stojí? Kromě týmu obchodně technických zástupců se o zakázky stará i tým realizace a tým servisních techniků. Na to vše dohlíží pan Ing. Václav Klein, který vede nejen značku Průmyslových kotlů Bosch, ale z pozice obchodního ředitele a prokuristy i celou obchodní entitu Bosch Termotechnika s.r.o.

Václav Klein vystudoval Energetické stroje a zařízení na ČVUT v Praze. Po absolvování nastoupil na pozici obchodně technického zástupce ve firmě Kotle Loos. V roce 2012 se Kotle Loos stali součástí společnosti Bosch Termotechnika. S přechodem značky pod Bosch nastaly změny nejen ve strategii a komunikaci značky, ale pro pana Kleina to znamenalo postup na novou pozici vedoucího divize průmyslových kotlů. Od té doby patří oblast Průmyslových kotlů Bosch nejen do jeho každodenní pracovní agendy, ale i do jeho srdce. I když se od ledna 2018 stal obchodním ředitelem a prokuristou celé společnosti, vedení průmyslových kotlů si nechal ve své kompetenci. Úzké a osobní kontakty se zákazníky zkrátka nelze jen tak opustit. Ve svém životě zároveň potřebuje výzvy, které ho motivují v dalším rozvoji. Jednou z takových výzev je neustálé hledání východisek v situacích, které na první pohled nemají řešení. To přispívá k úspěšnému dotažení velkých zakázek a spokojenosti zákazníků, mezi které v poslední době patří například Teplárny Brno, CZT Litoměřice nebo Alza. 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více