ABO valve

Vydáno 16.12.2021 český průmysl

ABO valve je česká rodinná firma, která v Chomoutově u Olomouce už 28 let vyrábí průmyslové armatury. Produkty s logem ABO jsou dnes klíčovými komponenty pro stavební projekty po celém světě, a to díky úspěšné expanzivní strategii firmy. Zlatým produktem firmy jsou motýlkové klapky, jejichž je největším výrobcem ve střední Evropě. Výrobkové portfolio tvoří také nožová šoupátka, zpětné klapky a další specializované typy armatur. Firmu založil Ing. Miroslav Študent už v roce 1993 a je stále předsedou představenstva. V současnosti firmu efektivně vede dcera pana Študenta Petra a její manžel Pavel Pohořský. Miroslav Študent i Petra Pohořská získali ocenění EY podnikatel roku Olomouckého kraje v letech 2006 a 2019.  

Průmyslové klapky z Olomouce regulují průtoky už ve více jak 70 zemích světa.

Ryze česká firma se silnou exportní orientací. ABO valve se se svými celosvětovými pobočkami a téměř dvěma stovkami zaměstnanců v Chomoutově u Olomouce za posledních 28 let stala středoevropským lídrem ve výrobě uzavíracích motýlkových klapek.

ABO je vyhledávaným dodavatelem pro světové projekty hlavně pro bezkonkurenční kvalitu a spolehlivost svých produktů, které ale díky svému letitému know-how a rozsahu výroby dodává za velmi konkurenční ceny.

V roce 1993 jsme začali vyrábět jednoduché uzavírací klapky na vodu a nyní vyrábíme průmyslové klapky do těch nejnáročnějších podmínek. Jsou to například excentrické kryogenické klapky, klapky do extrémních teplot kolem 500 °C , klapky, které pracují pod vysokým tlakem a ve výčtu bychom mohli pokračovat, dodává Ing. Petra Pohořská, obchodní ředitelka firmy.

ABO valve

„Za neustálým rozšiřováním našeho výrobkového portfolia stojí nejen náš vlastní výzkumný a vývojový tým, ale především rostoucí požadavky našich zákazníků.“

Nejvýznamnější projekty, ve kterých české armatury regulují průtoky jsou stále ve vodárenství a energetice. Klapky tradičně dodáváme pro vodovody s vodou pitnou, užitkovou, odpadní, a to včetně té silně znečištěné, která obsahuje agresivní korozivní příměsi i pevné části, které by normálně průtok zablokovaly.

Velkou částí našich prodejů jsou stále jednoduché centrické motýlkové klapky série S600, ovládané manuálně pákou nebo šnekovým převodem, určené pro kotelny a rozvody vody a vzduchu v budovách, tzv. HVAC. 

Pro náročnější průmyslové použití jsou pak lepší centrické motýlkové klapky S900, které lze ovládat pohonem a mohou být, na rozdíl od S600, instalovány venku. Obě varianty garantují nejvyšší těsnost třídy A. Pro regulaci pitné vodu mají naše produkty hned několik certifikátů, jako jsou DVGW, WRAS, ACS a atest Zdravotního ústavu v Ostravě.

Pro projekty se silně znečištěnou vodou dodáváme nožová šoupátka. Ty jsou k vidění třeba v čističce odpadních vod Bělkovice. Nožová šoupátka si při uzavírání lehce poradí s pevnými částicemi jejich přeseknutím pomocí nože. Vyrábíme je v různých provedeních, s těsněním z kaučuku EPDM nebo NBR, který je pro vodu nejvhodnější. Pro viskózní nebo sypké směsi jsou ideální šoupátka typu kov na kov.

Do energetických projektů doporučujeme excentrické klapky, které lze použít na velmi horkou vodu nebo páru pod tlakem. Jde o motýlkové klapky s teflonovým těsněním do pracovních podmínek až 200 °C, nebo o klapky v provedení kov na kov, které dodáváme do extrémních podmínek 500 °C. Pracovní podmínky, tedy tlak, teplota a médium, které potrubím proudí jsou stěžejní faktory pro vhodnou volbu armatury. S výběrem té správné armatury zákazníkům vždy rádi pomůžeme. Máme tým specialistů a technické podpory prodeje, kteří vždy hledají to nejlepší řešení klientovi na míru, ať už se jedná o jakékoliv průmyslové odvětví.

Mezi naše spokojené zákazníky ve vodárenství patří například úpravna vody pro město Hanoj, odsolovací zařízení Marina East Desalination plant Singapur, Nefekamsk Vodokanal, Pražská vodárenská, Škoda Kvasiny úpravna vody, vodárna Káraný, Bzenecká úpravna vody, Technické služby Humpolec, ČOV po celé České republice a na Slovensku a další. 

Firma ABO valve nepolevuje ve svém růstu. V současné době procházíme digitalizací, pro zefektivnění procesů výroby a už na jaře roku 2022 dokončíme novou poloautomatizována skladovací halu. Náš dlouhodobý cíl je nadále vyrábět v té nejvyšší kvalitě a být spolehlivým a perspektivním partnerem pro developery a jejich projekty po celém světě. Být na mezinárodním trhu 28 let, je pro nás velkým závazkem, dodává Pavel Pohořský, výkonný ředitel firmy. 

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více