ABO valve

Vydáno 16.12.2021 český průmysl

ABO valve je česká rodinná firma, která v Chomoutově u Olomouce už 28 let vyrábí průmyslové armatury. Produkty s logem ABO jsou dnes klíčovými komponenty pro stavební projekty po celém světě, a to díky úspěšné expanzivní strategii firmy. Zlatým produktem firmy jsou motýlkové klapky, jejichž je největším výrobcem ve střední Evropě. Výrobkové portfolio tvoří také nožová šoupátka, zpětné klapky a další specializované typy armatur. Firmu založil Ing. Miroslav Študent už v roce 1993 a je stále předsedou představenstva. V současnosti firmu efektivně vede dcera pana Študenta Petra a její manžel Pavel Pohořský. Miroslav Študent i Petra Pohořská získali ocenění EY podnikatel roku Olomouckého kraje v letech 2006 a 2019.  

Průmyslové klapky z Olomouce regulují průtoky už ve více jak 70 zemích světa.

Ryze česká firma se silnou exportní orientací. ABO valve se se svými celosvětovými pobočkami a téměř dvěma stovkami zaměstnanců v Chomoutově u Olomouce za posledních 28 let stala středoevropským lídrem ve výrobě uzavíracích motýlkových klapek.

ABO je vyhledávaným dodavatelem pro světové projekty hlavně pro bezkonkurenční kvalitu a spolehlivost svých produktů, které ale díky svému letitému know-how a rozsahu výroby dodává za velmi konkurenční ceny.

V roce 1993 jsme začali vyrábět jednoduché uzavírací klapky na vodu a nyní vyrábíme průmyslové klapky do těch nejnáročnějších podmínek. Jsou to například excentrické kryogenické klapky, klapky do extrémních teplot kolem 500 °C , klapky, které pracují pod vysokým tlakem a ve výčtu bychom mohli pokračovat, dodává Ing. Petra Pohořská, obchodní ředitelka firmy.

ABO valve

„Za neustálým rozšiřováním našeho výrobkového portfolia stojí nejen náš vlastní výzkumný a vývojový tým, ale především rostoucí požadavky našich zákazníků.“

Nejvýznamnější projekty, ve kterých české armatury regulují průtoky jsou stále ve vodárenství a energetice. Klapky tradičně dodáváme pro vodovody s vodou pitnou, užitkovou, odpadní, a to včetně té silně znečištěné, která obsahuje agresivní korozivní příměsi i pevné části, které by normálně průtok zablokovaly.

Velkou částí našich prodejů jsou stále jednoduché centrické motýlkové klapky série S600, ovládané manuálně pákou nebo šnekovým převodem, určené pro kotelny a rozvody vody a vzduchu v budovách, tzv. HVAC. 

Pro náročnější průmyslové použití jsou pak lepší centrické motýlkové klapky S900, které lze ovládat pohonem a mohou být, na rozdíl od S600, instalovány venku. Obě varianty garantují nejvyšší těsnost třídy A. Pro regulaci pitné vodu mají naše produkty hned několik certifikátů, jako jsou DVGW, WRAS, ACS a atest Zdravotního ústavu v Ostravě.

Pro projekty se silně znečištěnou vodou dodáváme nožová šoupátka. Ty jsou k vidění třeba v čističce odpadních vod Bělkovice. Nožová šoupátka si při uzavírání lehce poradí s pevnými částicemi jejich přeseknutím pomocí nože. Vyrábíme je v různých provedeních, s těsněním z kaučuku EPDM nebo NBR, který je pro vodu nejvhodnější. Pro viskózní nebo sypké směsi jsou ideální šoupátka typu kov na kov.

Do energetických projektů doporučujeme excentrické klapky, které lze použít na velmi horkou vodu nebo páru pod tlakem. Jde o motýlkové klapky s teflonovým těsněním do pracovních podmínek až 200 °C, nebo o klapky v provedení kov na kov, které dodáváme do extrémních podmínek 500 °C. Pracovní podmínky, tedy tlak, teplota a médium, které potrubím proudí jsou stěžejní faktory pro vhodnou volbu armatury. S výběrem té správné armatury zákazníkům vždy rádi pomůžeme. Máme tým specialistů a technické podpory prodeje, kteří vždy hledají to nejlepší řešení klientovi na míru, ať už se jedná o jakékoliv průmyslové odvětví.

Mezi naše spokojené zákazníky ve vodárenství patří například úpravna vody pro město Hanoj, odsolovací zařízení Marina East Desalination plant Singapur, Nefekamsk Vodokanal, Pražská vodárenská, Škoda Kvasiny úpravna vody, vodárna Káraný, Bzenecká úpravna vody, Technické služby Humpolec, ČOV po celé České republice a na Slovensku a další. 

Firma ABO valve nepolevuje ve svém růstu. V současné době procházíme digitalizací, pro zefektivnění procesů výroby a už na jaře roku 2022 dokončíme novou poloautomatizována skladovací halu. Náš dlouhodobý cíl je nadále vyrábět v té nejvyšší kvalitě a být spolehlivým a perspektivním partnerem pro developery a jejich projekty po celém světě. Být na mezinárodním trhu 28 let, je pro nás velkým závazkem, dodává Pavel Pohořský, výkonný ředitel firmy. 

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více