Elektromobilita není jen o autech…

Vydáno 16.12.2021 ejoinelektromobilita

Elektromobilita je aktuálním tématem dneška. Stejně jako při řešení kolem pandemie COVID-19, ekologie či jiných témat se i v této oblasti střetáváme s množstvím rozporuplných názorů a dezinformací. Elektrická auta jsou drahá, mají malý dojezd, hoří, je nedostatečná nabíjecí infrastruktura a podobně. Skutečností však je, že na silnicích budeme v následujících rocích vídat čím dál více elektrovozů.

Ale nejenom aut. Můžeme už vnímat, že v městech, na silnicích a cyklostezkách přibývá čím dál více lidí, kteří jezdí na elektrokolech, koloběžkách, mopedech a motorkách. Takzvaná „malá elektromobilita“ je také na výrazném vzestupu.

I tyto dopravní prostředky poháněné elektřinou potřebují nabíjet. Nejen doma, ale i ve městech, firmách, na cyklostezkách a jinde. A protože vnímáme tuhle potřebu, ve firmě ECONEC vyvíjíme a vyrábíme široký sortiment nabíjecích stanic pro „malou elektromobilitu“. 

Primárním předmětem činnosti společnosti ECONEC je vývoj a výroba nabíjecích stanic pro elektrokola, koloběžky či e-mopedy. Jsme dodavatelem a realizačním partnerem při budování cyklostezek a nabíjecích stanic pro samosprávy, obce a města, instituce působící v oblasti turistiky a také pro firmy, které podnikají v této oblasti.

Na trh přinášíme unikátní technologické řešení. Předností nabíjecích stanic ECONEC je především variabilní řešení pro různé sektory využití.  

Hotely a penziony ocení nabíjecí stanice v konfiguraci eBIKE BOX mini pro jejich jednoduchou možnost umístění, funkčnost a také cenu. 

eBIKE BOX z řady simple je vhodné instalovat na cyklostezky.

Nabíjecí stanice s dotykovým displejem z řady vision uvítají zejména samosprávy, turistická centra, ale především cyklisté, pro možnost získat různé typy informací a dat, jako například: turistické a cyklomapy, informace o regionu, možnosti občerstvení a ubytování, důležité kontakty jako nemocnice, servis kol a další. Je možné využít také jejich marketingový a obchodní potenciál ve formě prodeje placené reklamy a podobně.

 

Významným programem pro rozvoj cykloturistiky je budování přístřešků a odpočinkových zón. eBIKE PORT má opět více řešení takového místa – ať už jde jen o samostatný přístřešek pro nabíjení kol, sdílení kol nebo odpočinkovou zónu se sezením či zónou pro zábavu dětí.

Připravujeme také uzamykatelné boxy/garáže s možností dobíjení během stání. Je to optimální řešení pro vlakové či autobusové nádraží a podobně. V případě zájmu je toto řešení možné využít také pro sdílená kola. 

ECONEC a jeho výrobní program má pozitivní odezvu na evropském trhu i pro originální designové provedení. Jednoduché a ucelené linie, materiálové zpracování dřevo/kov, moderní a decentní design stanic byly navrženy tak, aby opticky zapadly ve scenérii přírody nebo panoramatu měst. Jejich umístění v plánech výstavby určitě neudělá krajinným architektům vrásky na tváři.

 

                                   

Více na  www.econec.eu

Kontaktní mail: ebike@econec.eu 

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více