Nový doručovací robot společnosti Nuro bude obsahovat externí airbagy pro chodce

Vydáno 13.1.2022 automotiveVěda

Autonomní doručovací vozidlo třetí generace, které uvedla společnost Nuro, má řadu nových vylepšení.  K nejzajímavějším patří bizarně vyhlížející vnější airbag pro chodce.

Zástupci společnosti, která má flotilu doručovacích modulů bez řidiče pohybujících se po jihozápadě, tvrdí, že jejich nové vozidlo bude mít dvakrát větší nákladový prostor než robot R2 druhé generace. Bude také zahrnovat modulární vložky a nové přihrádky s řízenou teplotou, které udrží jídlo podle potřeby teplé nebo studené.

Společnost Nuro, jejíž hodnota je 8,6 miliardy dolarů, byla založena v roce 2016 Davem Fergusonem a Jiajun Zhu, dvěma veterány projektu samořídícího auta Google. Nuro je jednou z mála společností, která dnes provozuje na veřejných komunikacích vozidla plně bez řidiče za volantem. Vůz R2 druhé generace je zhruba o polovinu širší než kompaktní sedan, kratší než většina aut a uvnitř není místo pro lidské pasažéry ani řidiče.

U nového vozu je zcela jistě nejpoutavější novinkou vnější airbag, protože vypadá jako nafouknutá matrace připoutaná k přední části vozidla. Vzhledem k tomu, že vozidlo není určeno pro lidské řidiče nebo cestující, Nuro nainstaloval airbag na vnější stranu pro případy kolize. Je to nejnovější pokus společnosti autonomních vozidel zajistit bezpečnost lidí, jako jsou chodci a cyklisté, kteří se nachází mimo vozidlo. 

Výrobci vozidel musí počítat s bezpečností cestujících ve svých vozidlech, ale nejsou hodnoceni vládou na základě bezpečnosti chodců. Bidenova administrativa vyzvala k přepracování pětihvězdičkového vládního hodnocení bezpečnosti – Programu hodnocení nových vozů – tak, aby zahrnoval hodnocení nárazů do chodců.

Nuro

 Nuro tvrdí, že nové airbagové sportovní vozidlo půjde do výroby ve výrobním závodě společnosti v Nevadě. Pohonnou jednotku vozidla, která zahrnuje elektromotor a baterii, bude vyrábět v USA čínská společnost BYD, která je jedním z největších výrobců elektrických vozidel na světě. Očekává se, že továrna bude plně funkční koncem tohoto roku.

Společnost je relativně neznámá ve srovnání se svými konkurenty v oblasti autonomních vozidel, především kvůli jejímu zaměření na doručování spíše než na lidské cestující. Přesto společnost Nuro udělala neuvěřitelný pokrok na regulační frontě, stala se první společností, která získala zvláštní výjimku z určitých federálních bezpečnostních požadavků a nedávno navíc dostala zelenou k účtování peněz za své dodávky v Kalifornii.

Společnost říká, že rozšíří své podnikání tak, aby zahrnovala miliony zákazníků, ačkoli neuvádí kdy toho chce dosáhnout. (lj)

https://www.youtube.com/watch?v=MzsSO1RVPME 

zdroj: The Verge

 

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více