Nový doručovací robot společnosti Nuro bude obsahovat externí airbagy pro chodce

Vydáno 13.1.2022 automotiveVěda

Autonomní doručovací vozidlo třetí generace, které uvedla společnost Nuro, má řadu nových vylepšení.  K nejzajímavějším patří bizarně vyhlížející vnější airbag pro chodce.

Zástupci společnosti, která má flotilu doručovacích modulů bez řidiče pohybujících se po jihozápadě, tvrdí, že jejich nové vozidlo bude mít dvakrát větší nákladový prostor než robot R2 druhé generace. Bude také zahrnovat modulární vložky a nové přihrádky s řízenou teplotou, které udrží jídlo podle potřeby teplé nebo studené.

Společnost Nuro, jejíž hodnota je 8,6 miliardy dolarů, byla založena v roce 2016 Davem Fergusonem a Jiajun Zhu, dvěma veterány projektu samořídícího auta Google. Nuro je jednou z mála společností, která dnes provozuje na veřejných komunikacích vozidla plně bez řidiče za volantem. Vůz R2 druhé generace je zhruba o polovinu širší než kompaktní sedan, kratší než většina aut a uvnitř není místo pro lidské pasažéry ani řidiče.

U nového vozu je zcela jistě nejpoutavější novinkou vnější airbag, protože vypadá jako nafouknutá matrace připoutaná k přední části vozidla. Vzhledem k tomu, že vozidlo není určeno pro lidské řidiče nebo cestující, Nuro nainstaloval airbag na vnější stranu pro případy kolize. Je to nejnovější pokus společnosti autonomních vozidel zajistit bezpečnost lidí, jako jsou chodci a cyklisté, kteří se nachází mimo vozidlo. 

Výrobci vozidel musí počítat s bezpečností cestujících ve svých vozidlech, ale nejsou hodnoceni vládou na základě bezpečnosti chodců. Bidenova administrativa vyzvala k přepracování pětihvězdičkového vládního hodnocení bezpečnosti – Programu hodnocení nových vozů – tak, aby zahrnoval hodnocení nárazů do chodců.

Nuro

 Nuro tvrdí, že nové airbagové sportovní vozidlo půjde do výroby ve výrobním závodě společnosti v Nevadě. Pohonnou jednotku vozidla, která zahrnuje elektromotor a baterii, bude vyrábět v USA čínská společnost BYD, která je jedním z největších výrobců elektrických vozidel na světě. Očekává se, že továrna bude plně funkční koncem tohoto roku.

Společnost je relativně neznámá ve srovnání se svými konkurenty v oblasti autonomních vozidel, především kvůli jejímu zaměření na doručování spíše než na lidské cestující. Přesto společnost Nuro udělala neuvěřitelný pokrok na regulační frontě, stala se první společností, která získala zvláštní výjimku z určitých federálních bezpečnostních požadavků a nedávno navíc dostala zelenou k účtování peněz za své dodávky v Kalifornii.

Společnost říká, že rozšíří své podnikání tak, aby zahrnovala miliony zákazníků, ačkoli neuvádí kdy toho chce dosáhnout. (lj)

https://www.youtube.com/watch?v=MzsSO1RVPME 

zdroj: The Verge

 

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Deset let prototypování automatizační firmy budoucnosti

Vydáno 15.12.2021

ICE Industrial Services letos slaví desetileté výročí své existence. Firma projekty realizuje ve třiceti zemích světa a spolupracuje s globálními společnostmi. Nyní přináší automatizaci i do stavebnictví.  „Lidé nejsou stroje a automatizace je jediná cesta, jak je přestat ničit těžkou prací,“ říká zakladatel a ředitel žďárské společnosti Tomáš Vránek.  Vy jste poměrně mladý člověk, který […]

Ekologická varianta zámkové dlažby

Ekologická varianta zámkové dlažby

Vydáno 15.12.2021

Společnost Semmelrock Stein + Design dlažby s.r.o. nabízí svým zákazníkům volnost a prostor ve své realizaci. V letošním roce se integrovala do společnosti Wienerberger a představila novinku ekologické zámkové dlažby. Zeptali jsme se Petra Magdy, jednatele společnosti. Vy nabízíte široké spektrum produktů. Můžete je představit? Okolí našich domovů je v dnešní době vnímáno mnohem více jako […]

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Tisk 3D plastů dobývá průmysl

Vydáno 16.11.2021

Plastový 3D tisk patří mezi ty technologie Průmyslu 4.0, kterým se v minulosti nedostávalo tolik pozornosti. V současné době však prudce dohání tempo a nachází své nezastupitelné místo v průmyslu. Tuto pozici si nevydobyl náhodou – dokazují to i příklady jeho využití z výroby ŠKODA AUTO. Jaké je hlavní využití 3D tisku plastů ve výrobních podnicích? Kam směřuje jeho […]

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Magnety jsou pojítkem, prodáváme efektivitu

Vydáno 8.11.2021

Společnost WALMAG MAGNETICS s.r.o. bude letos slavit, a to hned dvakrát. ,,Finanční rok sice skončil, ale už teď máme zásoby objednávek na rekordních číslech a stále přibývají. Budeme tedy pokračovat v tom, co děláme,” říká Filip Šejba, spolumajitel společnosti.  Můžete nám představit vaše produkty, případně o které je v současnosti největší zájem? Již více než 30 […]

Zobrazit Více