Úspěšný rok navzdory pandemii. Contipro poprvé ve své historii překročilo miliardový obrat

Vydáno 11.3.2022

České biotechnologické společnosti Contipro se v loňském roce podařilo dosáhnout rekordního obratu přes jednu miliardu korun, a to i přes negativní vliv koronavirové pandemie. Úspěch firmy, která si během svého dlouholetého působení v oboru farmacie vybudovala celosvětové renomé, je spojen především s výrobou kyseliny hyaluronové. Pro letošní rok plánuje loňskou úroveň tržeb udržet nebo i překonat.

Většina průmyslových odvětví zaznamenala v loňském a předloňském roce kvůli pandemii covidu-19 obrovské ekonomické ztráty. Propady v tržbách se nevyhnuly ani farmaceutickému průmyslu. Konec loňského roku přinesl též četné obavy z inflace, které se nakonec bohužel naplnily.

I přes tyto negativní okolnosti zaznamenala společnost Contipro, jež patří mezi největší výrobce kyseliny hyaluronové na světě, v loňském roce pokračující narůst poptávky po svých produktech. Stěžejní podíl na udržení tržeb má jednoznačně odbyt kyseliny hyaluronové pro farmaceutické využití a trvalý růst poptávky po finálních produktech. „Děláme vše pro to, abychom udrželi svůj výkon a zisk. Těší nás, že i v době covidové se nám prozatím celkem dařilo. V roce 2020 jsme evidovali jen mírný pokles prodejů o několik málo procent, rok 2021 pak byl z obchodního i ekonomického hlediska dokonce nejlepší v historii firmy. Naše výkonná ředitelka Zuzana Bubnová zavedla přísná, ale efektivní pravidla, díky nimž jsme mohli vyrábět prakticky bez omezení,“ uvádí Vladimír Velebný, zakladatel a majitel firmy a ředitel výzkumu.

Zájem o kyselinu hyaluronovou pandemie nenarušila

Tuzemská firma sídlící v Dolní Dobrouči v podhůří Orlických hor se dlouhodobě soustředí na výrobu a prodej kyseliny hyaluronové do celého světa. Podíl exportu na loňských tržbách činil 89,2 %.

Loňský úspěch připisuje vedení firmy faktu, že poptávka po kyselině hyaluronové směřovala z míst, která ani složitá situace kolem koronavirové pandemie neochromila. Ačkoliv kosmetický průmysl utrpěl v některých segmentech značné ztráty, právě o kyselinu hyaluronovou zájem neutuchá. „Společnost Contipro loni vygenerovala obrat těsně přesahující jednu miliardu korun, zatímco v roce 2020 to bylo 860 milionů. Musím přiznat, že během více než třiceti let podnikání ve farmaceutickém oboru bylo mým velkým snem této hranice dosáhnout,“ prozrazuje Vladimír Velebný. Meziroční nárůst tak činil 17,9 % a téměř polovinu tržeb firmy zajistil prodej kyseliny hyaluronové pro farmaceutické využití.

contipro

Contipro stále sílí. Růst je udržitelný

Růstový trend společnost provází nepřetržitě již od roku 2016. Díky hospodaření v černých číslech nebylo ani v době koronavirové krize nutné propouštět zaměstnance. Contipro se naopak personálně rozrůstá a kontinuálně hledá šikovné a kvalifikované zaměstnance na různé pozice napříč společností. Rozrůstá a modernizuje se i celé zázemí společnosti. V loňském roce firma kupříkladu zprovoznila novou budovu vědecko-výzkumného centra GLP laboratoří a rozšířila vědecko-výzkumné základny o další přístroje.

Z finálních produktů Contipra je v současné době největší zájem o želatinovou kloubní výživu Geloren, která z hlediska tržeb zaznamenala růst o 60,8 %. „Na trhu má Geloren své pevné místo. U zákazníků se těší značné oblibě, což nás velice těší. V současnosti připravujeme realizaci nové, automatizované linky pro jeho výrobu, která nám umožní navýšit produkci a rozvíjet zahraniční trhy,“ uzavřel Vladimír Velebný.

Česká biotechnologická společnost Contipro a. s. už více než 30 let uskutečňuje vizi zdravějšího světa. Přináší biotechnologické inovace, jejichž základem je přirozená regenerativní látka kyselina hyaluronová. Díky vlastnímu výzkumu a vývoji a důrazu na moderní technologie Contipro každý rok přináší na trh inovativní produkty pro farmacii, medicínu a kosmetiku. Společnost se sídlem v Dolní Dobrouči se zařadila mezi světové lídry ve výrobě a výzkumu kyseliny hyaluronové a svoje produkty dodává do 70 států po celém světě.

Zdroj: Lesensky PR

 

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více