Robotická telekineze

Vydáno 22.3.2022

V posledních několika letech se vědci z oblasti IT zaobírali vylepšováním a zefektivňováním techniky pro celkový výcvik a obsluhu robotů. Jejich práce konečně přinášejí kýžené výsledky. Když to shrneme, tak nové metody usnadní nejen integraci do celého světa, ale i celkovou práci s robotickými systémy. 

Vědci z univerzity Carnegie Mellon vytvořili nový systém, který umožní uživatelům na dálku ovládat robotickou ruku či paži z jakéhokoliv místa. Princip je jednoduchý. Před kamerou předvedou pohyby, které robotická ruka replikuje. Takový počin by ve výsledku mohl v budoucnu otevřít možnosti pro teleoperaci a vzdálený výcvik robotů v prostředí, která jsou lidem z nějakého důvodu nepřístupná. 

Podle vědců dokáže vlivem zadaných instrukcí robotická ruka přesně napodobit pohyby lidských rukou. Pro zdokonalení takového postupu vědci využili známý server  YouTube, kde uživatelé z celého světa provádějí různé akce, úkony či pohybují s předměty.  

Vlivem analýzy jediného, dvourozměrného obrazu (2D) může systém vysledovat pohyby, které pak lidská ruka provede v trojrozměrném prostoru (3D).  „Vzhledem k tomu, že se lidské a robotické ruce liší tvarem, velikostí i strukturou, jsou některé úkony značně omezené. Proto je klíčovým poznatkem sběr dat mezi člověkem a robotem, “ přibližují práci Aravind Sivakumar a Kenny Shaw.

Jejich počáteční výsledky jsou slibné i proto, že by mohly pomoci nezkušeným uživatelům teleoperovat robota, který by následně plnil i náročné manipulační úkoly. Tím, že jsou roboti obvykle rozmístěni a ovládáni prostřednictvím teleoperace, ušetří a ochrání i lidskou sílu. (db)

Zdroj: TechXplore

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více