Společnost DHL Supply Chain implementovala svůj první evropský plně automatizovaný sklad drobných dílů s robotickým vychystáváním pro 1-2-3.tv

Vydáno 24.3.2022

Ve skladu společnosti 1-2-3.tv byl zprovozněn plně automatizovaný systém pro uskladňování a vychystávání zboží. Se zaměstnanci spolupracuje robotické a softwarové řešení Autostore společnosti Element Logic, které optimalizuje uskladnění drobných dílů a vychystávání zákaznických objednávek.

Omnikanálová aukční platforma 1-2-3.tv se důsledně spoléhá na digitalizaci svých dodavatelských řetězců a skladové logistiky. Implementací prvního plně automatizovaného logistického systému Autostore v Evropě pověřila svého dlouholetého logistického partnera – společnost DHL Supply Chain, specialistu na smluvní logistiku v rámci koncernu Deutsche Post DHL Group. 

Plně automatizovaný sklad se nachází v německém Brunšviku. Kompaktní systém pro uskladňování a vychystávání zboží umožňuje optimalizované, prostorově nenáročné skladování drobných dílů a zcela automatické vychystávání až 18 milionů položek ročně. Systém přitom spolupracuje se zaměstnanci skladu, zrychluje zpracování jednotlivých objednávek, optimalizuje procesy pro zaměstnance a zvyšuje provozní efektivitu.

Naše společnost v minulosti již intenzivně investovala do štíhlých procesů a trvale udržitelné automatizace. Zavedením flexibilního a modulárního robotického řešení Autostore reagujeme na robustní růst v uplynulých letech a trvale udržitelným způsobem optimalizujeme naše logistické procesy. Díky tomu jsme ideálně připraveni na budoucí růst,“ vysvětluje Eberhard Kuom, výkonný viceprezident společnosti 1-2-3.tv odpovědný za finance a provozní činnosti. Výše uvedená opatření umožňují aukční platformě efektivněji prezentovat rozmanité nabídky a současně maximalizovat využívání skladových kapacit.

Řešení Autostore, dodané společností Element Logic, je tvořeno hliníkovým rámem, v němž jsou aktuální zásoby uskladněny ve více než 40 000 plastových kontejnerech rozdělených do 16 úrovní. Nejvyšší podlaží slouží k pohybu robotů. Jen ve skladu společnosti 1-2-3.tv v Brunšviku jich je 26. Roboti automaticky vychystávají objednané zboží, které třídí pro další zpracování zaměstnanci. Zboží je v expedičním a přepravním systému vloženo do balíku příslušné zákaznické objednávky, automaticky zabaleno a následně expedováno. Toto řešení představuje třetí krok v optimalizaci procesního řetězce společnosti 1-2-3.tv, který následuje po nedávných investicích do procesů přijetí zakázky a digitalizace kompletního dodavatelského řetězce.

„Máme radost, že nám toto automatizované řešení umožní ještě více posílit naši spolupráci s dlouholetým klientem 1-2-3.tv, která je založena na oboustranné důvěře, a společně investovat do úspěšné budoucnosti. Díky systému Autostore máme nepřetržitou kontrolu nad zásobami a můžeme dosahovat vysoké efektivity při uskladňování i vychystávání zboží. Zákaznické objednávky lze díky tomu zpracovávat rychle a spolehlivě. Logistické řešení navíc snižuje pracovní zatížení našich zaměstnanců ve skladu zkrácením docházkových vzdáleností, které musejí překonávat. Nejdůležitějším přínosem je však skutečnost, že naši zaměstnanci mohou nyní soustředit svou energii na náročnější aktivity v ostatních částech skladu,“ říká Andreas Bicking, ředitel obchodní jednotky e-commerce společnosti DHL Supply Chain Germany & Alps.

Pro DHL Supply Chain je tato implementace dalším důležitým stavebním kamenem v pokračující realizaci automatizační a digitalizační strategie, jejímž cílem je nepřetržité zlepšování provozních činností. Roboti zajišťující vychystávání zboží hrají jako součást širšího portfolia komerčně využitelných technologií stále důležitější roli ve strategii poskytovatele smluvních logistických služeb. „Vážíme si toho, že máme ve společnosti DHL Supply Chain velmi profesionálního partnera. Začlenění řešení Autostore do stávající infrastruktury za plného provozu bylo enormním výkonem,“ říká Eberhard Kuom, který ocenil úspěšný implementační proces.

DHL – Logistická společnost pro celý svět

DHL je přední světovou značkou v logistickém odvětví. Divize DHL nabízí jedinečné portfolio logistických služeb, jež zahrnuje národní a mezinárodní balíkové doručovací služby, dopravu a řešení pro e-commerce, mezinárodní silniční, vzdušnou a námořní expresní přepravu či řízení průmyslových dodavatelských řetězců. Zhruba 380 000 zaměstnanců DHL ve více než 220 zemích a teritoriích po celém světě propojuje bezpečně a spolehlivě lidi i firmy, což umožňuje plynulý a udržitelný globální obchod. Řešení specializovaná na rostoucí trhy a odvětví zahrnující technologický průmysl, sektor výzkumu a zdravotní péče, strojírenství, energetický a automobilový průmysl nebo maloobchod, to vše potvrzuje postavení DHL jako „Logistické společnosti pro svět“.

DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny dosáhly v roce 2021 více než 81 miliard EUR. Díky udržitelným obchodním praktikám a závazku vůči společnosti a životnímu prostředí skupina pozitivně přispívá světu. Cílem Deutsche Post DHL Group je dosáhnout logistiky s nulovými emisemi do roku 2050.

Zdroj: AC&C PR

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více