Nové otočné kamery Axis malé jako dlaň dokážou zajistit přehled i detail zároveň

Vydáno 28.4.2022

Novinkou v portfoliu společnosti Axis Communications je pět malých diskrétních PTZ síťových kamer řady AXIS M50, které nabízejí špičkovou kvalitu videa, zvukovou i obrazovou analytiku a konektivitu se zařízeními Z-Wave Plus. Jsou ideální i pro menší instalace, protože nabízejí cenově dostupný způsob, jak zajistit celkový obraz i všechny důležité detaily.

Společnost Axis Communications, světový lídr v oblasti IP kamer, uvádí na trh nové kompaktní kamery série M50 umožňující otáčení, náklon a zoom (PTZ). Kamera AXIS M5074 má ostrý a detailní obraz v HDTV 720p rozlišení (1 MPx), kamery AXIS M5075 a AXIS M5075-G poskytují 2MPx rozlišení HDTV 1080p. Všechny modely mají funkci PTZ s 5násobným optickým a 10násobným digitálním zoomem. Axis rovněž představil multisenzorové kamery AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G PTZ. Tyto modely mají tři snímače s rozlišením 5 MPx (společně tak nabízejí 15 MPx rozlišení), které zajišťují celkový přehled o situaci ve vnitřních prostorách na ploše až 400 m2, a jednu HDTV 1080p PTZ kameru s 10× optickým zoomem, která umožňuje současně sledovat detaily.

Otočné kamery o velikosti dlaně

AXIS M50 je řada diskrétních PTZ kamer velikosti dlaně (rozměry pouhých 130×63 mm), které jsou navrženy tak, aby diskrétně zapadly do jakéhokoli prostředí. Jsou proto ideální pro menší instalace, kde nabízejí cenově dostupný způsob, jak vidět celkový obraz a také všechny důležité detaily.

Axis_M5000

Axis M500

Modely AXIS M5075-G a AXIS M5000-G PTZ nabízejí také bezdrátovou I/O konektivitu se zařízeními Z-Wave Plus, což umožňuje vytvořit kompletní systém složený až ze šesti dalších zařízení. Automaticky tak lze ovládat např. dveře, okna, světla, PIR detektory nebo teplotní čidla či jiné síťové prvky pomocí příkazů pro zapnutí/vypnutí. Navíc jsou všechny informace ze systému Z-Wave přenášeny do systému VMS a ve videostreamu se zobrazí jako překryvná infografika.

Multisenzorové PTZ kamery zajistí přehled i detail zároveň

Cenově dostupné kamery AXIS M5000 a AXIS M5000-G PTZ nabízejí výhody tří fixních kamer a jedné PTZ kamery v zařízení s jedinou IP adresou a licencí pro VMS nebo aplikace. Všechny čtyři pohledy umí kamera zobrazit na jednom monitoru, takže je možné přecházet z přehledového na detailní zobrazení jediným kliknutím. Je také vybavena funkcí automatického zaostřování a světelnou indikací, která pomáhá odrazovat od odrazovat od protiprávního či společensky nevhodného chování, což je ideální pro maloobchodní prodejny a velké vnitřní prostory.

Rychlá instalace, inteligentní analýza videa i zvuku

Díky funkci plug&play nabízejí kamery řady M50 cenově výhodný způsob, jak zajistit efektivnější a účinnější zabezpečení. Všechny nové kamery se dodávají se zabudovanou analytikou, která je proměňuje v senzory umožňující inteligentní rozhodování o provozu nebo o alokaci zdrojů. Integrovaná analytika Axis Video Motion Detection 4 spustí poplach při detekci pohybu v předem definované oblasti podle vašeho výběru nebo zobrazí upozornění, když ze záběru kamery naopak zmizí nějaký předem označený objekt. Díky vestavěnému mikrofonu lze využít také detekce úrovně zvuku, která může při překročení nakonfigurovaného prahu hlasitosti (například s pomocí funkce Detektor výkřiku) spustit různé události.

AXIS_M5054_55_65

AXIS M5054

Nové kamery navíc nabízejí oceňované technologie Axis, jako je například Zipstream, která snižuje nároky na šířku pásma a velikost úložiště víc než o 50 % bez kompromisů v kvalitě obrazu. Obsahují také vestavěné pokročilé funkce kybernetické bezpečnosti, které pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a podporují bezpečnost celého systému.

Mezi klíčové vlastnosti řady M50 patří:

  • PTZ s 5× optickým a 10× digitálním přiblížením,
  • automatické zaostřování a WDR,
  • zabudované analytické funkce, 
  • Z-Wave pro chytrá domácí zařízení (AXIS M5075-G a AXIS M5000-G),
  • vestavěná funkce kybernetické bezpečnosti.

Mezi klíčové vlastnosti modelů AXIS M5000 PTZ a AXIS M5000-G patří: 

  • celkový přehled a přiblížení detailů zároveň, 
  • pokrytí vnitřních prostor až do 400 m2,
  • 3 senzory 5MPx pro celkový přehled o situaci, 
  • 1 PTZ kamera s 10× optickým zoomem a rozlišením HDTV 1080p, 
  • Z-Wave pro chytrá domácí zařízení (model AXIS M5000-G).

Nové kamery Axis řady M50 jsou k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů a sítě partnerů společnosti Axis od dubna 2022 za doporučené koncové ceny 12 800 Kč (AXIS M5074), 15 400 Kč (AXIS M5075 a AXIS M5075-G) a 25 600 Kč (AXIS M5000 a AXIS M5000-G).

 

Zdroj: Taktiq

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více