NKT – kabelová řešení na míru 

Vydáno 12.5.2022

Společnost NKT propojuje zelenější svět svou vysoce kvalitní technologií napájecích kabelů a je ve středu dění v době, kdy svět přechází na zelenou energii. Společnost NKT navrhuje, vyrábí a instaluje nízko-, středně- a vysokonapěťová kabelová řešení umožňující udržitelný přenos energie. 

Již od roku 1891 společnost NKT svými inovacemi technologie napájecích kabelů buduje infrastrukturu sloužící od prvních žárovek až po dnešní megawatty produkované z obnovitelných zdrojů energie. Společnost NKT sídlí v Dánsku a zaměstnává 3 900 lidí. V České republice má 2 výrobní závody – v Kladně a ve Velkém Meziříčí, které také můžete znát jako bývalé KABLO Kladno a KABLO Velké Meziříčí. 

NKT produkční závod v Kladně

NKT produkční závod ve Velkém Meziříčí

NKT dodává své výrobky po celém světě. Jen z českých úspěchů bychom mohli vypíchnout dodávky pro pražské metro, JE Dukovany či pro nově vznikající BMW polygon u Sokolova. Svými úspěchy však NKT nekončí hranicemi České republiky. Je taktéž stabilním partnerem větrných farem ve Švédsku, Německu či Dánsku. 

Vybavení provozu pro jednu z největších větrných farem v severní Evropě

K jednomu z posledních úspěchů na poli dodávky „zelené energie“ patří dodávka kompletního sortimentu kabelů středního napětí o celkové délce více než 200 kilometrů pro větrnou farmu Björnbergetu, poblíž malého švédského regionu Ånge.

Björnberget je jeden z největších projektů svého druhu v severní Evropě a po jeho dokončení na konci roku 2022 se nad borovicemi uprostřed švédského lesa bude tyčit 60 větrných turbín. Takový projekt si nutně žádá dlouhý seznam dodavatelů. A jako dodavatel všech kabelů pro celý projekt byla vybrána společnost NKT, po důkladném výběrovém řízení trvajícím déle než rok.

Björnberget - Větrná elektrárna

Björnberget – Větrná elektrárna, Švédsko

„Pokud jde o společnost NKT, věděli jsme, že za své peníze dostaneme odpovídající kvalitu výrobků. Ovšem pravými důvody, které nás přesvědčily ve prospěch společnosti NKT, byly její rozsáhlé zkušenosti v této oblasti i to, že jde o důvěryhodného místního partnera, s nímž se snadno spolupracuje,“ říká Markus Persson, Key Account Manager ze společnosti Onninen.

Udržitelná budoucnost prioritou    

V kabelářském průmyslu platí NKT za lídra a to díky vysoce kvalitním výrobkům vyrobeným s ohledem na životní prostředí. Vše, co děláme, děláme s ohledem na ekologii – vstupní materiály, recyklace, redukce CO2, využívání zelené elektrické energie. Výběrem kabelu značky NKT přispíváte ke změně za zelenější svět.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více