SmartEEs – vytváří spolupráci na poli inovativní flexibilní a nositelné elektroniky

Vydáno 20.5.2022

SmartEEs je udržitelná celoevropská síť v oblasti flexibilní a nositelné elektroniky (FNE). 

Příležitosti pro malé a střední podniky 

Projekt pomáhá evropským průmyslovým firmám urychlit jejich digitální přechod a nabídnout jim snadný přístup k FNE technologiím, produktům a službám v celé Evropě. Během období 2021–22 tým SmartEEs vybral 44 malých a středních podniků pro experimentování s technologiemi FNE s celkovým financováním 2,84 milionů EUR. Malé a střední podniky tak dostaly příležitost otestovat zavádění FNE technologií na základě produktového potenciálu svého návrhu, které předložily na začátku výzvy. Uchazeči předložili své návrhy v oblastech jako jsou lékařství a zdraví, textil, sport, spotřební elektronika, obalové materiály a logistika.

SmartEEs Marketplace

SmartEEs také vyvinul digitální platformu  zahrnující technický Marketplace, který představuje celosvětově unikátní seznam ověřených FNE produktů, prototypů a výrobních technologií. V současné době je zpřístupněno 160 těchto technologií, což odpovídá nejmodernějším aplikacím v organické fotovoltaice, flexibilních displejích, OLED osvětlení, elektronice a komponentách, a integrovaných inteligentních systémech. 

SmartEEs

SmartEEs Wearable

Tato platforma dává poskytovatelům služeb příležitost propagovat své schopnosti v rámci komunity a spojit se s dodavateli komponent a systémů, výrobci, integrátory, distributory a koncovými uživateli. Kromě toho platforma integruje Business Marketplace pro doplňkové inovační služby, včetně přístupu k různým vzdělávacím materiálům a také registr organizací. Společnosti a organizace, které mají zájem používat platformu a propagovat své služby se mohu zdarma zaregistrovat https://smartees.eu/how-to-register/.

Posílení efektivity evropského inovačního ekosystému FNE

Hlavním cílem SmartEEs je zvýšit efektivitu evropského inovačního ekosystému FNE. To bude vyžadovat zapojení co největšího počtu společností. Očekává se, že průkopnické projekty mezi prvními uživateli budou inspirovat ostatní společnosti a rozšíří přijetí FNE na další a nové podniky a trhy, čímž dosáhnou kritického impulsu pro významné a dlouhodobé komerční a ekonomické dopady. V tomto ohledu vstupuje SmartEEs do nového období oslovování společností v celé Evropě s vysokým potenciálem pro digitalizaci, kterým by technologie FNE mohly pomoct.

SmartEEs

SmartEEs

SmartEEs zvyšuje povědomí o nutnosti digitální transformace podniků a výhodách, které FNE technologie mohou přinést, například poskytnutím testovacích infrastruktur bez nutnosti předchozích investic. Za tímto účelem byla v červnu 2021 vytvořena Evropská Asociace Flexibilních a Nositelných Zařízení. Asociace je zaměřena na koncové uživatele a aplikace a navrhuje služby v oblasti výzkumu, vývoje a inovací, rozvoje podnikání, přístupu k financím, vzdělávání a poradenství v oblasti elektroniky pro zelené a oběhové hospodářství. Asociace je nyní otevřena poskytovat služby svým klientům a přijímat nové členy po celé Evropě.

SmartEEs projekt získal finanční podporu z programu Evropské unie pro výzkum a inovace Horizont 2020 na základě grantové dohody č. 872076.


OD KONCEPCE PROJEKTU K ŽÁDOST O GRANT

AMIRES – zajišťuje poradenskou činnost pro výzkumné, vývojové a inovační projekty. Poskytuje portfolio služeb od identifikace vhodných spolupracujících partnerů, přes připomínkování návrhů k získaní dotace až po kompletní přípravu návrhu s komplexní podporou. Pro více informací klikněte ZDE.

Amires

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více