Kuehne+Nagel zajišťuje podporu při výstavbě jednoho z největších evropských závodů na výrobu biopaliva

Vydáno 7.6.2022

  • Divize projektové logistiky Kuehne+Nagel přináší zákaznické řešení na míru z oblasti podpory obnovitelných zdrojů energie
  • Společnost Shell chce vyrábět udržitelné letecké palivo (SAF) a obnovitelnou naftu z odpadů
  • Skupina Kuehne+Nagel se zavázala k dalšímu urychlení energetické transformace v globálním měřítku

Skupina Kuehne+Nagel bude pro společnost Shell plc v Nizozemsku zajištovat logistiku těžkých nákladů a přepravu modulů v rámci projektu výroby biopaliva z hydroprocesovaných esterů a mastných kyselin (HEFA). Nový závod bude jedním z největších evropských komerčních center výroby udržitelného leteckého paliva (SAF) a obnovitelné nafty z odpadů. 

Otevření závodu v Rotterdamu je plánováno na rok 2024. Budou v něm vyráběna nízkoemisní paliva, jako je obnovitelná nafta například z použitého kuchyňského oleje, odpadního živočišného tuku či dalších průmyslových a zemědělských odpadních produktů. 

Divize projektové logistiky Kuehne+Nagel podporuje plány Shell v rámci své nové iniciativy Renewable Energy Logistics, jejímž cílem je vytvářet řešení uzpůsobená na míru logistickým potřebám průmyslových odvětví zabývajících se obnovitelnými zdroji energie.

Program je navržen tak, aby zajistil veškeré aspekty bezpečné přepravy všech komponentů či strojů potřebných k založení a provozu závodů na výrobu alternativní energie.

„V Kuehne+Nagel podporujeme globální energetickou transformaci
a jsme odhodláni hrát aktivní roli v projektech, jako je právě výroba biopaliva HEFA. Jsme rádi, že můžeme společnosti Shell pomáhat při výrobě udržitelných paliv, abychom společnými silami přispěli k dekarbonizaci energetiky i logistiky,“ říká Mustafa Sener, vedoucí projektové logistiky Kuehne+Nagel.

Program Renewable Energy Logistics se zaměří na poskytování řešení pro dodavatelský řetězec a logistiku v rámci všech klíčových segmentů přepravy. Ve snaze využívat obnovitelné zdroje energie z větru (on-shore i off-shore), vody a slunce podpoří Kuehne+Nagel své stávající i nové zákazníky. 

Kuehne+Nagel je lídrem v oblasti udržitelné logistiky. V souladu s plány SBTi (iniciativy pro vědecky podložené cíle) nabízí zákazníkům, kteří mají zájem o používání nízkoemisních udržitelných paliv, možnosti, jak eliminovat a snižovat emise díky alternativním přepravním modelům, trasám či řešením. Kromě toho Kuehne+Nagel v rámci svého kompenzačního programu investuje do projektů zaměřených na ochranu přírody.

O Kuehne+Nagel

S více než 78 000 zaměstnanci a téměř 1 300 pobočkami ve více než 100 zemích světa se skupina Kuehne+Nagel Group řadí mezi přední světové logistické společnosti. Silná pozice na trhu jí patří díky službám v oblastech námořní, letecké a silniční přepravy a kontraktní logistiky, v nichž se zaměřuje zejména na integrovaná logistická řešení.

 

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více