Společnost DTZ s.r.o. vyrábí pro energetiku již přes 70 let

Vydáno 8.6.2022

Společnost DTZ s.r.o sídlící v srdci Libereckého kraje se zabývá energetickým strojírenstvím a je ryze v českém rodinném vlastnictví. Navazuje na letitou tradici tohoto oboru v Liberci a v jejím výrobním areálu má výroba pro energetiku tradici přes 70 let. Po svém založení společnost zakoupila areál bývalých Energomontáží, který v současné době postupně rekonstruuje a to zejména s cílem zlepšení pracovních podmínek pro zaměstnance, zvýšení efektivity výroby a modernizaci výrobních prostor. 

Během revitalizace areálu o rozloze 30 000 m2 došlo k demolice nevyužívané části areálu, na jehož základech vyrůstá nová moderní výrobní hala o rozloze 3 200 m2.

Společnost během uplynulých let realizovala několik velkých projektů napříč Českou republikou a Skandinávií, za zmínku zajisté stojí komplexní obnova čtyř kotlů v uhelné elektrárně Tušimice II, páté největší elektrárně ČR dle celkového instalovaného výkonu. Komplexní obnova probíhá od roku 2021 a její konec je plánován na prosinec, letošního roku. Při komplexní obnově naše společnost provedla práce jak na tlakovém tak i netlakovém celku kotle. Díky dlouhodobým partnerstvím jsme schopni zajistit veškeré činnost od návrhu až po montáž rozsáhlých celků.

DTZ s.r.o. disponuje vlastním engineeringovým týmem, který čítá konstruktéry, technology, OŘJ i vlastní svařovací dozor. Díky této skutečnosti je schopna zajištovat veškeré akce od A až po Z, na klíč. 

Díky své komplexnosti spolupracuje společnost s největšími podniky ve svých oborech. Mezi naše partnery patří švýcarský koncern Oerlikon, který se zabývá výrobou a zpracováním polymerů a také povrchovou úpravou materiálu pro speciální provozní podmínky. Úzce spolupracujeme i se skupinou ČEZ, která má v areálu DTZ s.r.o. i svůj vlastní výrobní závod. 

 

Společnost DTZ s.r.o.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více