Společnost Konecranes and Demag otevřela dveře veřejnosti 

Vydáno 20.7.2022

V sobotu 25. 6. proběhl ve společnosti Konecranes and Demag již podruhé den otevřených dveří. Široké veřejnosti se ve Slaném otevřely také brány výrobních hal, kde se vyrábějí mostové jeřáby pro celý svět. 

„Přestože počasí nám vyloženě nepřálo, ani vytrvalý déšť neodradil zájemce o prohlídku závodu a nakonec jsme přivítali více než 150 návštěvníků, z nichž někteří dorazili až z Prahy. Program jsme museli přizpůsobit okolnostem a přesunout do vnitřních prostor, ale i tak se nikdo rozhodně nenudil,“ uvedla marketingová specialistka Petra Černá.

Společnost Konecranes and Demag otevřela dveře veřejnosti

Společnost Konecranes and Demag otevřela dveře veřejnosti

Největší zájem byl samozřejmě o prohlídky, pět průvodců z vedení společnosti včetně generálního ředitele provádělo skupinky návštěvníků v pravidelných intervalech všemi výrobními halami. Atraktivní zastávkou na prohlídkové trase byla návštěva stanoviště servisních techniků s ukázkou plně vybaveného servisního zásahového vozidla a možnosti vyzkoušet si na vlastní kůži práci technika na tréninkovém simulátoru. Děti si mohly vyhrát v dětském koutku s hrami a omalovánkami. Pro všechny návštěvníky bylo připravené občerstvení a pro děti při odchodu také drobný dárek.

Konecranes and Demag patří ke spolehlivým zaměstnavatelům v regionu. Zájemci o práci získali na stánku personálního oddělení všechny potřebné informace. „Návštěvníci se zajímali o firemní benefity, které nabízíme našim zaměstnancům, určitě řadu z nich zaujala možnost kombinovat práci v kanceláři s home office. Přímo na místě 4 lidé projevili zájem o konkrétní nabízenou pozici a rovnou jsme se domluvili na dalších krocích,“ byla spokojená personální ředitelka Jitka Kotelenská. Potěšilo ji také, že na Den otevřených dveří dorazili i zaměstnanci s rodinami a také bývalí pracovníci závodu.

Konecranes and Demag vyrábí jeřáby pro zákazníky z celého světa již přes třicet let. V roce 2017 se slánský Demag stal součástí nadnárodní skupiny Konecranes, která aktuálně působí v padesáti zemích světa a v šesti stech pobočkách pracuje přibližně 17 000 zaměstnanců.  Konecranes and Demag ve Slaném dosahuje obratu téměř půl miliardy Kč a ročně vyrobí přes 1 300 zdvihacích zařízení pro výrobce v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Je jedničkou na trhu zdvihacích zařízení v České republice.

Společnost Konecranes and Demag otevřela dveře veřejnosti

 

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více