Na český trh přichází nová řada CNC strojů od Hyundai Wia 

Vydáno 25.7.2022

Společnost Profika, výhradní dealer CNC strojů Hyundai Wia pro tuzemský trh, dovezla do Česka nejnovější řadu obráběcích center od této jihokorejské značky. Vertikální centra  jsou určena k přesnému a tuhému obrábění. Samozřejmostí je možnost implementace do moderních sítí FACTORY 4.0, které dovolují nepřetržitou kontrolu kvality, procesu i ekonomiky výroby. Produktová řada CNC vertikálních obráběcích center KF-II se vyrábí ve třech velikostech – KF4600II, KF5600II a KF6700II.

Původní řada KF byla na trhu představena v roce 2018. Stroje nahradily oblíbenou sérii strojů F500, která dlouhodobě patřila k vlajkovým lodím Hyundai Wia. Nová řada k tomuto následníkovi přidává další vylepšení.

Základ strojů tvoří jednolité lože z vyzrálé šedé litiny. Svou mohutnou konstrukcí jsou předurčeny pro třísměnný nepřetržitý provoz. Díky jednoduchému programování v češtině je však mnoho uživatelů využije i v malosériových provozech a nástrojárnách.

„Stroj KF5600II je určen k přesnému a tuhému obrábění, a to i při použití maximálně efektivních a moderních postupů. Disponuje tuhým a těžkým litinovým ložem s vynikající tuhostí, ale zároveň, díky možnosti výběru z velké řady typů vřeten, je vhodný pro nejrůznější druhy obrábění. Předepnuté a extrémně přesné polohovací systémy využívají korekčních mapy pro teplotní kompenzace. To je záruka pro dosažení extrémních přesností obrábění. Jde o výsledek moderního vývoje kombinovaného se zkušenostmi předchozích řad strojů,“ uvádí Jakub Kaufman z Profiky, která letos slaví 30 let na českém trhu.

Digitalizace je samozřejmostí

Nové průmyslové technologie se neobejdou bez digitalizace. CNC stroje lze plně implementovat do moderních sítí FACTORY 4.0,  které umožňují sledování všech parametrů stroje a aktuální technologie pomocí centralizovaného systému sledování výroby. To pomáhá maximálně zefektivnit výrobu celého podniku.

„Řada KF-II je k dispozici ve třech velikostech. Klienti si mohou vybrat mezi  KF4600II, KF5600II a KF6700II právě ten rozměr, který vypovídá jejich výrobnímu záměru i prostoru, který je k dispozici,“ doplňuje Kaufman.

První stroje řady KF-II jsou již naskladněny v showroomu Profiky v Benátkách nad Jizerou, jejich instalace přímo u klienta je možná v řádu několika dní.

*****

O společnosti PROFIKA

Strojírenská firma Profika byla založena již v roce 1992, o čtyři roky později se stala výhradním zástupcem koncernu HYUNDAI WIA divize obráběcích a kovoobráběcích strojů pro Českou a Slovenskou republiku. V polovině roku 2004 rozšířila sortiment o produkty dalšího jihokorejského výrobce HANWHA PrecisionMachinery. Kromě realizace dodávek strojů (tj. CNC soustruhů a vertikálních či horizontálních obráběcích center) a robotických pracovišť,Profika svým klientům poskytuje i servis, školení obsluhy, automatizace na míru, robotické buňky, konzultace a poradenství.

Letos společnost slaví 30. výročí od založení. 

Sídlí v Benátkách nad Jizerou, servisní a prodejní provozovnu má i na Moravě a Slovensku  ve městě Kriváň.

Více najdete na www.profika.cz.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více