Continental rozšířil areál o multifunkční budovu. Nabízí digitální laboratoř, virtuální realitu a hybridní práci

Vydáno 27.7.2022

Společnost Continental Automotive Czech Republic, dodavatel elektroniky v automobilovém průmyslu, ve spolupráci s CPI Property Group uvedla do provozu novou multifunkční budovu ve svém výrobním areálu v Brandýse nad Labem. Díky svému vybavení se jedná o unikátní pracovní prostředí v celém Středočeském kraji. Vedle moderního designu nabízí také prostory jako digitální laboratoř s virtuální realitou, nové tréninkové centrum nebo fyzioterapeutickou místnost.

Jeden rok od položení základního kamene. Tak dlouho trvala výstavba nové multifunkční budovy modelového závodu pro digitalizaci Continental v Brandýse nad Labem. S ohledem na stále rostoucí počet pracovníků, jejichž počet čítá okolo 3 000, ale i změny v preferencích zaměstnanců, se zrodila potřeba zavést nový model pracovního prostředí. Kromě vizuální proměny prošly zásadní změnou i administrativní procesy, které je nově možné řešit pomocí aplikace z mobilního telefonu každého zaměstnance. 

Hlavním cílem projektu bylo zavést zcela unikátní a nový koncept založený na otevřeném, kooperativním prostoru, kde se prolínají potřeby jednotlivce i týmu a který podporuje tzv. koncept 4K: Koncentrace, Kooperace, Komunikace a Komunita. Jako modelový závod pro digitalizaci je Continental Brandýs nad Labem průkopníkem v oblasti hybridní práce. I z tohoto důvodu vyvstala potřeba přizpůsobit kancelářské prostory novému modelu, kdy se týmy střídají u sdílených pracovních stolů i parkovacích míst.

„Naším záměrem bylo vytvořit unikátní prostor, kde se prolnou potřeby našich zaměstnanců
s inovativními prvky. Kromě moderního designu a speciálního osvětlení pro povzbuzení kreativity multifunkční budova disponuje rozsáhlým tréninkovým centrem, které bude pracovat s virtuální realitou, fyziocentrem, střediskem závodního lékaře, odpočinkovou místností, kavárnou nebo hlídacím koutkem pro děti. Novinkou je také netradiční digitální laboratoř s virtuální realitou – tzv. Digi Lab,“ říká Tomáš Vondrák, ředitel brandýského závodu. 

Continental rozšířil areál o multifunkční budovu. Nabízí digitální laboratoř, virtuální realitu a hybridní práci

Celkový pohled na kanceláře a komunitní prostory

Kromě toho má Continental další specialitu – pomocného robota v kantýně, na kterého zaměstnanci mohou narazit ve výjimečných dnech. Pomůže odnést nádobí nebo popřeje dobrou chuť.

Prostředí nové budovy by mělo zaměstnancům poskytnout otevřený, kooperativní prostor. Zároveň nabízí místo i pro ty, kteří jsou alokování v jiných administrativních prostorách a mohou si místa v nové budově jednoduše zarezervovat ze svého chytrého telefonu. Na zavedení těchto nástrojů Continental spolupracoval se společností JOBka.cz, která byla schopna v rekordním čase implementovat vize a potřeby společnosti do svého systému. Zásadní přínos vidí společnost v optimalizaci času stráveného v kanceláři, mimo kancelář, ale i v jiných částech závodu, jako je sklad nebo výroba. 

Speciální vybavení 

S otevřením multifukční budovy se pojí také digitální inovace, na které se zaměstnanci budou muset postupně adaptovat. Nově se učí využívat možnosti aplikace, díky které si jednoduše zarezervují pracovní stůl, parkovací místo či v budoucnu nahlásí dovolenou. 

Pro optimální řešení akustiky jsou zde dělící zvukové stěny a speciální akustické atesty. Nechybí ani plně funkční zvukové odhlučnění hovorů či drobných jednání v podobě telefonních „budek“, polohovatelné stoly, osobní uzamykatelné boxy a prostorné společenské zázemí, tzv. komunitní centra.

S ohledem na přírodu

Veškeré kroky, které společnost Continental dělá, koná v souladu se svou strategií být uhlíkově neutrální. Proto i při plánování a stavbě nové multifunkční budovy bylo toto kritérium důkladně zohledněno. Při výběru kancelářského nábytku byl kladen důraz na to, aby použitý materiál byl funkční, ale zároveň ekologický. Svítidla jsou například vyrobena z recyklovaného PVC, stejně jako akustické panely, které kromě své výborné funkčnosti šetří přírodní prostřední opakovaným využitím. LED osvětlení a rekuperace vzduchu jsou samozřejmostí.

O společnosti Continental

Continental AG je inovátorem v oblasti technologií a služeb, jimiž usiluje o udržitelnou a propojenou mobilitu lidí
a jejich zboží. Technologická společnost založená v roce 1871 nabízí bezpečná, efektivní, inteligentní a především cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu i přepravu. V roce 2021 Continental vygeneroval tržby ve výši 33,8 miliard EUR a v současnosti zaměstnává více než 190 000 lidí v 58 různých zemích a trzích. Dne 8. října 2021 společnost oslavila 150. výročí od svého založení. 

Continental v Brandýse nad Labem

Kořeny brandýského závodu Continental Automotive sahají až k národnímu podniku PAL. V roce 1998 se výroba z původních pražských prostor přesunula do nově postavené budovy v Brandýse nad Labem. V současné době je brandýský závod předním dodavatelem elektroniky pro široké spektrum výrobců automobilů po celém světě. Ve výrobkovém portfoliu najdeme velkoformátové displejové řešení, palubní přístroje, multimediální systémy, ovládací panely klimatizací, autorádia, displeje středových panelů vysoce výkonné počítače, ale i telematiku a connectivity boxy s funkcí eCall. V Brandýse dnes pracuje zhruba 3 000 zaměstnanců.

Zadejte e-mailovou adresu

a nic ze Světa průmyslu vám už neunikne!

Vaše osobní údaje budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.

Rozhovory

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

P-D Refractories CZ a.s. – lídr na poli žárovzdorných materiálů

Vydáno 24.6.2022

P-D Refractories CZ a.s. je jedním z největších výrobců a dodavatelů žárovzdorných výrobků a surovin v Evropě. Na primární položky produkce, novinky a úskalí spojená s energetickou krizí a konfliktem na Ukrajině jsme se zeptali Ing. Jiřího Kyncla, generálního ředitele společnosti.     Vaší vizí jsou stále lepší výrobky a služby pro Vaše zákazníky. Můžete nám […]

Profesionálně od podlahy až po střechu

Profesionálně od podlahy až po střechu

Vydáno 24.6.2022

Polyuretanová, tedy PUR pěna je jedním z nejlehčích a nejlepších izolantů. Způsob, jakým se pěna aplikuje, řeší spoustu kritických detailů, se kterými se řemeslníci potýkají u jiných izolantů, které musí opracovat, tvarovat, spojovat či lepit. Jaké typy střech se PUR pěnou izolují? K čemu se PUR pěna používá ve filmovém a zábavním průmyslu? Jak přispívá […]

Tradiční dodavatel v netradiční době

Tradiční dodavatel v netradiční době

Vydáno 24.6.2022

Společnost Doosan Škoda Power s.r.o., výrobce parních turbín a souvisejících energetických zařízení, má za sebou dlouhou a úspěšnou historii 118 let a více než 650 dodaných strojů o souhrnném výkonu 130 GW po celém světě. Štepán Šmida, který ve společnosti působí na pozici Business Development Manager, na Dnech teplárenství a energetiky mluvil o možnostech, které […]

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

ESG projekty pro zdravější životní prostředí

Vydáno 23.6.2022

Naše produkty vyrábíme ze surovin, které si bereme z přírody. Přetváříme je do přírodního stavebního materiálu, ze kterého umožňujeme našim zákazníkům stavět zdravé a udržitelné bydlení. Naše společnost je vedena snahou vracet přírodě, když si z ní něco bereme, a proto jsme v letošním roce zintenzivnili práci na projektech, které jsou spojené s ochranou a […]

Zobrazit Více