0Kč

Žádné produkty v košíku.

Spojení gigantů: Foxconn a Nvidia společně budují továrny na umělou inteligenci

Foxconn, největší smluvní výrobce elektroniky na světě na Tchaj-wanu, a Nvidia, přední společnost vyrábějící čipy, se spojily, aby vytvořily speciální datové centrum pro různá využití, například pro samořídící automobily. Toto oznámení učinily během výroční technologické akce společnosti Foxconn v Tchaj-peji.

Obě společnosti plánují vybudovat takzvané továrny na umělou inteligenci. Tyto továrny budou využívat čipy a software společnosti Nvidia ke shromažďování a zpracování dat ze samořídících automobilů, čímž se stanou chytřejšími. Nvidia nemůže v Číně prodávat svůj špičkový superčip GH200 kvůli vývozním omezením.

„Vznikl nový typ výroby – výroba inteligence. A datová centra, která ji vyrábějí, jsou továrny na umělou inteligenci,“ řekl CEO Nvidie Jensen Huang a dodal, že Foxconn má odborné znalosti a rozsah, aby je mohl vybudovat globálně.

Společnost Foxconn prochází tranzicí z pouhého poskytovatele výrobních služeb na společnost poskytující platformová řešení. Zkoumá různé aplikace pro továrny s umělou inteligencí, včetně chytrých měst a chytré výroby.

Dodávka Model N

Během své technologické akce Foxconn odhalil novou elektrickou nákladní dodávku nazvanou Model N, která je součástí jejího ambiciózního úsilí v oblasti elektromobilů. Do roku 2025 ve Foxconnu plánují získat 5 % celosvětového trhu s elektromobily a generovat tržby ve výši 33 miliard dolarů z výroby elektromobilů a komponentů. Jejich dlouhodobým cílem je vyrábět téměř polovinu světových elektromobilů.

Není bez zajímavosti, že zakladatelem společnosti Foxconn Terry Gou, který je nyní nezávislým kandidátem na tchajwanského prezidenta.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků