Blízko Plzně a hned u sjezdu z dálnice D5. Ideální místo pro průmyslového dodavatele, který spolupracuje s německými firmami, nebo pro logistiku. Takovou nabídku má developer UDI Group, který právě dokončil první halu svého nového areálu Logistické centrum Přehýšov. V budoucnu zde vzniknou tři haly o celkové ploše 130 tisíc m2. Developer tady investuje celkem 3,2 miliardy korun.
Hala je připravena ve stavu shell & core a k nastěhování je schopen ji developer dokončit do čtyř měsíců od podpisu smlouvy. Aktuálně jedná s několika zájemci jak z řad průmyslových výrobců, tak i logistických řetězců. „Areál stavíme ještě ve vyšším environmentálním standardu, než náš první velmi úspěšný projekt na D1 u Ostředku. Chceme ho certifikovat systémem BREEAM a cílíme na úroveň Excellent,“ vysvětlila ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková. Developer proto již nyní jedná s potenciálním providerem fotovoltaické elektrárny na střechu první haly. V dohledné době by zde bylo možné vyrábět zde 4,5 MWp elektřiny ze slunce. Celkově pak na všech třech střechách, je potenciál až 12 MWp. Do areálu developer zajistil veřejnou dopravu pro zaměstnance autobusem i vlakem, která zlepší dopravní napojení přilehlých obcí. Do areálu by bylo možné také přivést železniční vlečku z blízkého koridoru, pokud se najde nájemce, který by železniční dopravu preferoval.
Všechny informace o areálu jsou na https://prehysovlogistics.cz/
Šetrný přístup k vodě i fotovoltaika
Na svém prvním nedávno dokončeném a otevřeném areálu na D1 u Ostředku se developer zaměřil na hospodaření s vodou. Dešťovou vodu zachytávanou na největší ze střech tam ve vlastní úpravně vod přečišťuje na kvalitu pitné vody. Zásobuje tak tři čtvrtiny areálu pitnou vodou z dešťovky, což umožní uspořit až 8700 m3 pitné vody ročně. Takto pokročilou technologii na hospodaření s dešťovou vodou využívá jako jediný developer v zemi. Na Přehýšově u D5 by chtěl dešťovou vodu využívat jako tzv. šedou vodu a opětovně ji rozvádět do hal, například na splachování toalet. Pokud bude zájem, je schopen zde nabídnout také technologii odzkoušenou na Ostředku a i zde přečišťovat dešťovou vodu na pitnou. Šetrný přístup k vodě se odráží také na řešení okolí areálu, kde vznikne několik retenčních nádrží a počítá se také s biokoridory na původně zregulovaných potocích v okolí.
Ideální poloha přímo u D5 a kousek od německých hranic
Poloha areálu je velmi zajímavá pro logistiku eshopů, ale i pro kamenný maloobchod, který logistické zázemí využívá a do budoucna ho bude potřebovat v ještě větší míře. Nachází se totiž v srdci západních Čech a velmi blízko k západočeské metropoli. Současně má ale velmi blízko po páteřní dálnici do Německa, a tak je velmi zajímavý také pro výrobu. Developer proto zvýšil únosnost podlahy v první hale až na sedm tun na m2 a výšku na 12 m. Hala je tak připravena pro poměrně těžké technologie, které by do ní mohl umístit případný zájemce z řad výrobců. Lokalita blízko Německa může být velmi zajímavá pro firmy, které dodávají díly například německým automobilkám.
„Časová připravenost tohoto projektu, 12 m skladovací výšky a nadstandardní parametry moderní certifikované budovy spolu s flexibilitou UDI Group nabídnout nájemcům skutečně nejatraktivnější nájemní podmínky na plzeňském trhu průmyslových nemovitostí na sebe poutá pozornost nejednoho tenderu pro logistické služby, které v rámci oddělení pronájmů nyní v Knight Frank vedeme,“ poznamenala vedoucí oddělení pronájmů komerčních nemovitostí společnosti Knight Frank Markéta Vrbasová.
První hala areálu Logistické centrum Přehýšov, která byla právě dokončena, nabízí 50 tisíc m2 ploch. V areálu dále vznikne další stejně velká hala, kterou developer zahájí podle požadavků trhu. Ve stavu skeletu je již třetí hala, která nabídne celkem 30 tisíc m2 ploch. Tady již developer jedná s potenciálními zájemci a po podpisu smlouvy bude pokračovat ve stavbě s tím, že je schopen halu dokončit zhruba do osmi až deseti měsíců.
UDI Group je mezinárodní developer s 30letou tradicí. Působí nejen v ČR, ale také v Polsku, Maďarsku, Srbsku a Latinské Americe. Aktuální rozvíjí 21 projektů, jejichž výnos v následujících letech přesáhne 62 miliard korun.