0Kč

Žádné produkty v košíku.

Bude Tesla vyrábět auta v Mexiku? Možná už příští rok

Společnost Tesla by mohla začít vyrábět své první automobily v Mexiku již příští rok. Výrobce elektromobilů je blízko získání finálních povolení k zahájení výstavby továrny v Nuevo León poblíž americko-mexických hranic, uvedl guvernér státu Samuel Garcia.

„Čekají na konečná povolení, jakmile budou připravená mohou začít, doufejme, že ještě tento měsíc, v březnu,“ řekl v rozhovoru guvernér státu Nuevo Leon. „Myslím, že od příštího roku, tedy do roku 2024, se tam vyrobí první auta”, dodal.

Šéf společnosti Tesla Elon Musk oznámil investici minulý týden a uvedl, že si společnost se sídlem v texaském Austinu vybrala Mexiko pro svou další „gigafactory“, v níž plánuje vyrábět vozidla nové generace. Mexičtí představitelé uvedli, že továrna bude největší na světě na výrobu elektromobilů a investice do ní dosáhne 5 miliard dolarů. Další fáze závodu by mohly zahrnovat výrobu komponentů, jako jsou čipy a baterie, uvedl Garcia. „Proto koupili tak velký pozemek,“ dodal. Ten je ve městě Santa Catarina, které se nachází vedle hlavního města státu Monterrey a rozkládá se na ploše několika tisíc hektarů.

Podle Garcii bude tato investice působit jako „kotva“, která přiláká dodavatele společnosti Tesla, a zelená, kterou společnosti Tesla dal mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador (poté, co vyjádřil obavy z nedostatku vody) je pozitivním signálem pro další potenciální investory. „Prezident tím, že povolil a podpořil Teslu, vyslal světu vzkaz, že by měli přijít do Mexika.”

Tesla plánuje na výstavbu továrny vynaložit přibližně 5 miliard dolarů, což odpovídá plánovaným kapitálovým výdajům v ostatních gigafactory a plánuje zaměstnat přibližně 7.000 lidí, což je zhruba stejný počet jako v ostatních gigafactories Tesly. Další desítky tisíc pracovních míst by mohly vzniknout nepřímo, protože dodavatelé se do regionu přestěhují nebo zvýší výrobu, protože Tesla má v Nuevo Leónu již několik dodavatelů. Tom Zhu, šéf automobilového oddělení společnosti Tesla a osoba odpovědná za gigafactory, dodal, že jeho tým plánuje postavit továrnu rekordním tempem jako Gigafactory Shanghai, která prošla od položení základního kamene k výrobě za přibližně devět měsíců.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků