0Kč

Žádné produkty v košíku.

Budou mít vozy Tesla politicky nekorektní inteligentní chatboty? 

V pondělí 27. února server The Information zveřejnil zprávu o tom, že Elon Musk  v posledních týdnech oslovil výzkumníky v oblasti umělé inteligence, aby vytvořili novou výzkumnou laboratoř, která by vyvinula alternativu k aplikaci ChatGPT společnosti OpenAI. Podle této zprávy šéf Tesly a Twitteru Musk najímá Igora Babuschkina, výzkumníka, který nedávno opustil divizi DeepMind AI společnosti Alphabet (Google)

Zpráva přichází poté, co si ChatGPT, textový chatbot vyvinutý společností OpenAI, který dokáže na povel sepsat prózu, poezii nebo dokonce počítačový kód, získal širokou pozornost v Silicon Valley. Musk, který spolu s investorem ze Silicon Valley Samem Altmanem v roce 2015 založil OpenAI jako neziskový startup, v roce 2018 opustil jeho představenstvo, ale ozval se se svým názorem na chatbota a označil ho za „děsivě dobrého”.

V posledních měsících Musk opakovaně kritizoval OpenAI za instalaci ochranných opatření, která brání ChatGPT vytvářet texty, jež by mohly uživatele urážet. Musk, který OpenAI v roce 2015 spoluzaložil, ale od té doby se startupem přerušil kontakty, loni naznačil, že technologie OpenAI je příkladem „výcviku AI, aby byla woke“. Jeho komentáře naznačují, že konkurenční chatbot by měl méně omezení ohledně rozdělujících témat ve srovnání s ChatGPT a příbuzným chatbotem, kterého nedávno uvedla na trh společnost Microsoft.

Musk a Babuschkin údajně diskutovali o sestavení týmu, který by se věnoval výzkumu umělé inteligence, ale projekt je zatím v rané fázi, bez konkrétního plánu na vývoj konkrétních produktů, uvádí zpráva s odkazem na rozhovor s posledně jmenovaným.

Elon Musk je velkým vizionářem, nicméně: ne všechny jeho projekty jsou úspěšné. Vzhledem k jeho vlastnictví sociální sítě Twitter se nabízí budoucí využití inteligentního chatbota právě na této síti, případně nějaká intergace do infotainmentu vozů Tesla. Pokud by Muskův chatbot měl být méně politicky korektní, může implementace této technologie přinést mnoho pikantních situací…

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků