0Kč

Žádné produkty v košíku.

Mercedes spustí v Severní Americe síť dobíjecích stanic pro elektromobily

Společnost Mercedes-Benz minulý čtvrtek uvedla, že se chystá investovat miliardy eur do vybudování 10.000 rychlonabíjecích míst v Severní Americe, Evropě a Číně do roku 2030. Automobilka zahájí výstavbu v Severní Americe již letos a do roku 2027 chce vybudovat 2 500 dobíjecích míst na 400 místech ve většině států USA a v Kanadě, uvedla na autosalonu CES v Las Vegas, který probíhá od 5. do 8. ledna.

O něco více než jednu miliardu eur (1,06 miliardy dolarů) investic potřebných do roku 2030 pro Severní Ameriku se rozdělí se společností MN8 Energy, výrobcem energie z obnovitelných zdrojů a provozovatelem bateriových úložišť, a na technologickém know-how spolupracuje se společností ChargePoint, která provozuje nabíjecí sítě.

Probíhají jednání s potenciálními partnery pro budování sítě v Evropě a Číně.

Podle údajů Národní laboratoře pro obnovitelnou energii z července 2022 je ve Spojených státech přibližně 140 000 veřejných nabíječek pro elektromobily. Průzkumy ukazují, že zákazníky po celém světě odrazuje od nákupu elektromobilů nedostatek nabíjecí infrastruktury.

V Evropě, kde je Mercedes-Benz již součástí společného podniku na nabíjení s Volkswagenem, BMW, Fordem a Hyunda v rámci projektu Ionity, V České republice je zatím pouze několik málo Ionity nabíjecích míst (5), většina ze sítě je v Německu. V regionu do roku 2030 zapotřebí nejméně 3,4 milionu dobíjecích míst, aby byl pokryt očekávaný nárůst poptávky.

Samostatně Mercedes-Benz požádal v Kalifornii a Nevadě o certifikaci pro automatizované řízení úrovně 3, které umožní jeho elektromobilům převzít řízení rychlostí až 60 kilometrů za hodinu na vhodných dálničních úsecích nebo v hustém provozu, uvedla společnost rovněž na autosalonu CES.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků