0Kč

Žádné produkty v košíku.

Největší solární elektrárna v jihovýchodní Asii byla spuštěna na vodu, napájí 50 tisíc domácností

Indonéský prezident Joko Widodo slavnostně otevřel největší plovoucí solární elektrárnu v jihovýchodní Asii. Na nádrži Cirata v provincii Západní Jáva se nyní nachází rozlehlá plocha více než 340 000 solárních panelů o rozloze 250 hektarů. Obří systém je připraven napájet 50 000 domácností.

Tento počin má celosvětový význam, zejména s ohledem na nadcházející 28. konferenci smluvních stran (COP28) o klimatu ve Spojených arabských emirátech. Přechod Indonésie na obnovitelné zdroje energie je v souladu s jejím cílem zvýšit do roku 2025 podíl obnovitelných zdrojů energie z 15 % na 23 % celkové kapacity výroby elektřiny.

Indonésie má více než 270 milionů obyvatel, a proto je pro ni snaha o snížení emisí uhlíku zásadní. Závod Cirata je základním kamenem v této snaze a podle odhadů sníží emise uhlíku o 214 000 tun ročně. Její potenciální rozšíření na 500 MW dále podtrhuje závazek posílit obnovitelné zdroje energie.

Elektrárna zabírá jen 4 procenta nádrže

Důležité je, že umístění elektrárny, která zabírá pouhá 4 % plochy přehrady, je příkladem strategického a efektivního využití prostoru, což otevírá prostor pro další optimalizaci využití podobných lokalit. Dokončení komplexního investičního a politického plánu Indonésie v rámci partnerství pro přechod na spravedlivou energetiku (JETP) předznamenává novou éru v energetickém mixu země.

Podle prezidenta Widoda je eklektrárna Je nejen symbolem technologické inovace, ale také důkazem fungující mezinárodní spolupráce při prosazování čisté a udržitelné energie.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků