0Kč

Žádné produkty v košíku.

Německo chce donutit až 80 % čerpacích stanic instalovat nabíječky pro elektromobily

Německo, které je lídrem v oblasti inovací v automobilovém průmyslu, je připraveno dosáhnout velkého pokroku v oblasti udržitelné mobility. Německý kancléř Olaf Scholz nedávno na výstavě IAA Mobility v Mnichově představil průlomový program. Německo chce být první zemí v Evropě, která prosadí zákon vyžadující rychlonabíjecí alternativy pro elektromobily (EV) o minimálním výkonu 150 kilowattů na 80 % všech čerpacích stanic.

V současné době se Německo pyšní tím, že má přibližně 90 tisíc veřejně přístupných nabíječek pro elektromobily. Německé cíle jsou však mnohem ambicióznější. Do konce tohoto desetiletí plánují Němci rozmístit neuvěřitelný milion nabíječek. Tento energický plán souvisí s dlouhodobým záměrem Německa, které chce mít v roce 2030 na svých silnicích patnáct velkých milionů elektromobilů.

Důvody, které vedly k tomuto legislativnímu kroku, jsou zřejmé. Pro mnoho potenciálních zájemců o elektromobily, zejména v odlehlých venkovských oblastech, je údajný nedostatek dobíjecích zařízení překážkou – někdy téměř neprostupnou – a je téměř povinností tento problém řešit, pokud je naším cílem skutečně inspirovat více řidičů, aby vyměnili své benzinové vozy za ekologičtější elektromobily.

Greenpace chce ještě víc

Zatímco většina zúčastněných stran v odvětví a spotřebitelů tento legislativní krok vítá, ne všichni byli spokojeni. Ekologičtí aktivisté z Greenpeace protestovali na veletrhu IAA Mobility a prosazovali větší investice do veřejné dopravy a ekologických projektů. Kancléř Scholz však jejich obavy odmítl a zdůraznil význam technologií určených ke snižování emisí a ochraně životního prostředí.

O tom, že vláda usiluje o vytvoření živého ekosystému elektromobilů, svědčí návrh Německa, který představuje důležitý precedens. V případě úspěchu by toto opatření mohlo sloužit jako vzor pro další země, které chtějí urychlit přechod na elektromobilitu. Silná dobíjecí infrastruktura je i nadále zásadní pro zajištění udržitelné a ekologické budoucnosti dopravy, neboť elektromobily si stále získávají oblibu v celosvětovém měřítku.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků