0Kč

Žádné produkty v košíku.

Protože kvalita není jen slovo

Společnost TYLL CZ je dlouhodobě známá svou prvotřídní kvalitou ve výfucích. O vývoji firmy jsme si povídali s jejím jednatelem Josefem Tomášem.

Aktuální období je u mnoha výrobců ovlivněno jednak nedostupností materiálů, ale také zvyšujícími se cenami surovin. Jak tyto dvě věci ovlivnily chod vaší firmy? 

Žijeme skutečně v turbulentní době, kterou (nejen) Evropa prakticky od 2. světové války nezažila. Zároveň se ale říká, že „vše špatné je pro něco dobré“, takže rovněž vznikají nové a zajímavé podnikatelské příležitosti. Naše firma prokázala v uplynulých měsících opravdu velkou flexibilitu a jen díky tomu omezená disponibilita materiálu významně neovlivnila naši produkci. Co jsme ovšem byli nuceni udělat, bylo zdražení našich výrobků. Navýšení cen vstupů, nejdříve materiálu a poté energií, bylo skutečně enormní a muselo se promítnout do prodejních cen. 

Které jsou aktuálně nejprodávanější výrobky ze sortimentu firmy TYLL cz? Převažuje sériová výroba, nebo je větší zájem o atypické, kusové výfuky? 

V prvé řadě je třeba říci, že společnost TYLL CZ už není zdaleka jen výrobcem výfuků. V roce 2021 došlo ke změně vlastnické struktury a tím zároveň naší firemní strategie. Ve „výfukařině“ se ve větší míře pouštíme do nových segmentů, jako jsou energocentrály, kompresory, stavební stroje či letadla, a současně rozvíjíme strojírenskou zakázkovou výrobu. Oba tyto směry stavíme na dlouhodobých obchodních partnerstvích, založených na kvalitě našich výrobků, technické podpoře a nadstandardní komunikaci s našimi zákazníky. Pokud se tedy vrátím k Vaší otázce, tak se stále více stáváme strojařskou firmou se zakázkovou výrobou, rychle reagující na požadavky našich klientů. 

V čem vidíte největší přednosti vaší společnosti a co vás odlišuje od konkurence? Jak už jsem zmínil výše, klíčová slova jsou kvalita, spolehlivost, komunikace. 

Dobré jméno firmy budujeme již 30 let. Máme u nás lidi šikovné, pracující na vysoké kvalitativní úrovni, a tak je logické, že tuto „vysokou laťku kvality“ přenášíme do nově se rozvíjejících segmentů. Podstatné je také to, že jsme firmou rodinného typu, se stabilním a vysoce loajálním pracovním týmem. To nám umožňuje být velmi flexibilní při plnění požadavků našich klientů, což je v dnešním byznysu velká konkurenční výhoda. 

Manažeři průmyslových firem si často stěžují, že „nejsou lidi“. Jak se u vás daří náborovat a udržet kvalitní pracovníky? 

Zde se projevuje výhoda firem našeho typu, tedy rodinný charakter a dlouhodobě budovaná loajalita zaměstnanců ke společnosti a značce TYLL. Fluktuace je u našich lidí minimální a při hledání nových pracovních sil nám výrazně pomáhá dobré jméno TYLL. Problémy samozřejmě jsou a na některé profese sháníme, vzhledem k rozvoji firmy, personální obsazení nepřetržitě. 

Co se letos ve společnosti nejvíce povedlo a jaké máte plány pro zbytek roku?

Vzhledem k nedávné zásadní změně ve vlastnické struktuře se toho v naší společnosti děje opravdu hodně. Máme radost ze vzrůstajícího objemu prodeje v nových segmentech „výfukařiny“ i strojírenské výroby. Získali jsme několik dlouhodobých kontraktů s renomovanými společnostmi, čímž se zároveň trénujeme, jelikož nároky na systém kvality jsou zde vyšší. Naše společnost tak postupně zvyšuje svoji procesní úroveň. Ještě v průběhu letošního roku plánujeme dokončit organizační změny a stabilizovat naše procesy, abychom i nadále každodenně naplňovali motto naší společnosti, protože kvalita není jen slovo.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Předchozí článek
Další článek

Nepřehlédněte

Více článků