0Kč

Žádné produkty v košíku.

SMR Teplator se představí na Česko-slovenském energetickém fóru. Návštěvníkům představí jadernou technologii ve virtuální realitě

Česká SMR technologie Teplator budí v zahraničí zájem. Po úspěchu na
bruselské konferenci Euratom se představí na prestižním Česko-slovenském
energetickém fóru v Bratislavě a v listopadu pak v Paříži na největší světové
jaderné výstavě.

Tým českých vědců z ČVUT a Západočeské univerzity v Plzni v čele s jaderným fyzikem, profesorem Radkem Škodou, vyvinul inovativní technologii SMR Teplator, neboli malý modulární reaktor, který využívá jádra pro ekonomickou výrobu tepla. Do licenčního procesu vstoupí Teplator letos, již nyní však budí pozornost odborníků.

Brusel, Bratislava, Paříž

Teplator se odborné veřejnosti představil poprvé na dubnové konferenci Euratom. „Zájem o českou technologii projevila také Mariya Gabriel, komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež,“ okomentoval úspěch na půdě Evropské komise profesor Radek Škoda. Teplator zde byl jediným ze tří prezentovaných SMR, který slouží pro výrobu tepla. Stejně tak byl jedinou jadernou technologií, kterou si zájemci mohli prohlédnout ve virtuální realitě.

V listopadu se česká technologie představí na největší světové jaderné výstavě v Paříži a v těchto dnech v Bratislavě na Česko-slovenském energetickém fóru, jednom z nejvýznamnějších setkání vrcholových představitelů a odborníků energetického sektoru letošního roku. „Fórum je příležitostí představit naši technologii českým a slovenským energetickým společnostem. Výzkumu a vývoji SMR se věnují společnosti po celém světě a je jasné, že jsou cestou pro budoucnost jaderné energetiky,“ uvedl profesor Škoda.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků