0Kč

Žádné produkty v košíku.

Souboj chatbotů: Google otevřel veřejný přístup ke konkurenční službě ChatGPT s názvem Bard

Společnost Google oznámila veřejné zpřístupnění služby Bard, konverzační umělé inteligence, která konkuruje službě ChatGPT společnosti OpenAI. Uživatelé v USA a Velké Británii se mohou zapsat na čekací listinu, přičemž společnost bude zájemce průběžně přidávat. Závody umělých inteligencí tak už mají tři účastníky.

Bard je odpovědí společnosti Google na konkurenci. Společnost vyvinula velké úsilí ve snaze dohnat OpenAI v závodě o umělou inteligenci. Podle Sissie Hsiao, viceprezidentky Googlu pro produkty Bard, „Bard je tu proto, aby pomohl lidem zvýšit produktivitu, urychlit jejich nápady a podnítit jejich zvědavost.“

Generativní umělá inteligence, která umožňuje softwaru vytvářet text, obrázky, hudbu a dokonce i videa na základě podnětů uživatele, je v Silicon Valley tématem zvýšeného zájmu. Společnost Google na takových systémech pracuje již několik let, ale své úsilí drží především ve svých laboratořích a zatím se zdráhala vyjít s ním na veřejnost.

Závody na poli umělé inteligence nabírají obrátky

Jenže konkurence už je několik kroků napřed. OpenAI a Microsoft již své konverzační služby AI zpřístupnily širší veřejnosti. Služba ChatGPT od OpenAI je od svého listopadového vydání populární po celém světě a Microsoft integroval technologii OpenAI do vyhledávače Bing.

Bard je zatím raný experiment společnosti Google, který umožňuje uživatelům spolupracovat s technologií generativní AI. Chatbota pohání LaMDA, rozsáhlý jazykový model vyvinutý interně společností Google. Bard čerpá odpovědi z „vysoce kvalitních“ informačních zdrojů společnosti Google a poskytuje aktuální odpovědi.

Jak vyrobit bombu nebo udělat párty na Marsu

Uživatelé Barda mohou s umělou inteligencí vést konverzace na různá témata, podobně jako v případě nové služby Bing společnosti Microsoft. Reportéři agentury Bloomberg nedávno testovali schopnosti a slabiny Barda na hloupých i vážných příkladech. Když byl požádán, aby složil sonet o Squishmallows, prokázal slušné znalosti a ukázal tak svou schopnost čerpat z různých témat. Odmítl však odpovědět na otázku o tom, jak vyrobit bombu, čímž demonstroval snahu společnosti Google zabránit využití technologie ke škodlivým účelům. Barda je nastaven tak, že musí odmítnout zdopovědět otázky týkající se nenávistných, nezákonných nebo nebezpečných témat. Ukázka také ukázala, že odpovědi Barda se ne vždy zakládají na realitě. Když byl například Bard požádán o tipy na oslavu narozenin na Marsu, navrhl uživateli, aby si cestu naplánoval s dostatečným předstihem. Bard se však nezmínil o tom, že takový výlet je v současné době nemožný.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků