0Kč

Žádné produkty v košíku.

V Chudeřicích vyrábějí autoskla pro luxusní GLC kupé od Mercedesu

Především čelní sklo, ale také přední a zadní spouštěcí skla ve dveřích – to vše dodává chudeřická AGC Automotive Czech do nejnovějšího modelu Mercedesu GLC kupé.

Do vozu, který automobilka vyrábí pouze s hybridními modely, dodává chudeřický výrobce jako volitelnou výbavu také čelní skla s head-up displeji. Ty řidiči zobrazují přímo ve výhledu například rychlost, zařazený rychlostní stupeň nebo dojezd. Výrobu čelních skel s head-up (HUD) displeji umožnila jednomu z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě rozsáhlá investice do nové linky.

Generální ředitel AGC Automotive Czech Zbyněk Slivoň k tomu řekl: „Dodávky pro tato vozidla kladou obrovské nároky na vývoj a dokonalou přípravu následné sériové výroby. Díky investici do nové linky na výrobu čelních skel v minulých letech, můžeme zákazníkům dodávat autoskla v prvotřídní kvalitě s nejmodernějšími prvky, jako jsou právě head-up displeje. To nám otevírá dveře pro další rozvoj výroby autoskel na Teplicku.“

Hybridní mercedes

Mercedes GLC kupé představila automobilka tento rok. Jde o vozy s výhradně hybridními motory. Model GLC kupé vychází z předchozího modelů, ovšem oproti němu má splývavou záď. Možnost zobrazování provozních informací přímo na čelním skle pomocí head-up displeje je pro nové SUV volitelnou částí výbavy. AGC Automotive Czech do tohoto vozu vedle čelního skla dodává také některá boční skla a některá skla pro zadní část vozu.

Závod v Chudeřicích společnosti AGC Automotive Czech patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Dodává automobilová skla všem velkým evropským automobilkám. V Chudeřicích na Teplicku zaměstnává kolem 1750 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků