0Kč

Žádné produkty v košíku.

V Chudeřicích vyrábějí speciální skla do špičkových Fabií pro rallye

Chudeřice – Do loňského roku triumfovaly ve více než 30 rallye šampionátech po celém světě – model Škoda Fabia R5 evo. Podíl na vítězstvích má i chudeřická AGC Automotive Czech, která do těchto malosériově vyráběných speciálů dodává přední vyhřívaná skla. Ta musí procházet důkladnou kontrolou v Chudeřicích i v samotném výrobním závodě Škoda Motorsport v Plazech. V loňském roce dodal největší evropský výrobce autoskel všechny výrobky bez jediné chyby.

Luděk Steklý, člen představenstva AGC Automotive Czech:

„I když je pro nás výroba pro sportovní tým Škoda Auto malosériovou výrobou v počtu stovek kusů autoskel ročně, je důležité, že přes komplikace v celém dodavatelském řetězci jsme dokázali dodávat po celý loňský rok bez jediného defektu. Dostali jsme se tak mezi top dodavatele z pohledu kvality, což ocenil samotný tým Škoda Motorsport.“ 

AGC Automotive Czech dodává do sportovních Fabií přední vyhřívaná skla. Vůz ŠKODA Fabia R5 evo byl uveden na trh v roce 2019 a navazoval na předchozí Fabii R5. Do roku 2021 vyhrál tento model 30 závodů rallye ve světových a regionálních šampionátech. Značka Škoda se přitom motoristickým sportem zabývá už od roku 1901. Od té doby získala řadu titulů s různými modely po celém světě. 

Závod v Chudeřicích patří mezi největší a nejkomplexnější evropské výrobce autoskel a je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC. Firma dodává pro většinu evropských automobilek. Zaměstnává kolem 1600 lidí. Firma patří do skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla. 

AGC Automotive Czech a.s. je firma zaměřená na výrobu automobilových skel a přídavných dílů. Výrobní závod v Čechách je největším a jedním z nejkomplexnějších výrobních podniků AGC v Evropě. Firma v Chudeřicích na Teplicku zaměstnává zhruba 1600 zaměstnanců. Kapacita výroby je přes 30 milionů autoskel ročně. Jen produkce tohoto závodu „zasklí“ zhruba šestinu automobilů vyrobených v Evropě. Počet nových projektů v průběhu 5 let narostl více než trojnásobně. V rámci těchto nových projektů je řada zajímavých, jako třeba střešní okna Wonderlite®, která jsou schopna automaticky regulovat světelný komfort ve vozu nebo projekt kompletního zasklení pro unikátní vozidlo určené výhradně pro tělesně postižené.

Zdroj: AGC Automotive Czech a.s.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků