0Kč

Žádné produkty v košíku.

Automobilka TATRA TRUCKS a spolupracující firmy získaly v rámci náborové kampaně 571 nových zaměstnanců

V letošním květnu zahájila automobilka TATRA TRUCKS náborovou kampaň „Tatra hledá 500 zaměstnanců“, jejímž cílem bylo získat nové posily nejen do kopřivnické automobilky, ale i do spolupracujících firem v tatrovácké průmyslové zóně, konkrétně pro společnosti TATRA METALURGIE, TAWESCO a TATRA DEFENCE VEHICLE. Kampaň byla úspěšná: od 1. 6. do 19. 9. nastoupilo do všech jmenovaných firem celkem 571 zaměstnanců.

Největší množství nových posil, celkem 233 zaměstnanců, zamířilo do automobilky TATRA TRUCKS. Jedná se o obsluhy CNC strojů, automechaniky, lakýrníky, strojní zámečníky a autoelektrikáře. V pořadí druhá co do počtu nově přijatých je strojírenská firma TAWESCO (162 lidí), která hledala zejména řidiče vysokozdvižných vozíků a operátory lisů. Kovárna a slévárna TATRA METALURGIE získala 126 pracovníků, především slévače, brusiče a provozní elektrikáře. TATRA DEFENCE VEHICLE, výrobce obrněnců Pandur II a TITUS i pancéřovaných kabin pro vozy Tatra, nabrala 50 nových členů týmu, například svářečů. Průměrný věk nových pracovníků se pohybuje okolo 35 let. Zhruba tři čtvrtiny jsou Češi, zbylá čtvrtina je tvořena zejména občany Ukrajiny a Srbska. V případě Tatry byly motivačními faktory silná značka, dobré reference a jistota dlouhodobé práce díky vynikající zakázkové naplněnosti.

Natálie Linhartová, personální ředitelka TATRA TRUCKS, ke kampani uvádí: „Velký zájem o práci v Tatře nás pozitivně překvapil, nepochybně se na něm podílela i dobře vedená kampaň. Inzerovali jsme na billboardech, distribuovali jsme letáky do schránek a měli jsme náborové stánky na akcích pro veřejnost, jako jsou Kopřivnické dny techniky, RunTour, Den otců či Dny NATO. Nejlépe ale funguje doporučení stávajících zaměstnanců, což nám dělá radost.“

Vzhledem k zakázkové naplněnosti a postupnému zvyšování výroby však potřeba nových pracovníků v Tatře trvá. Automobilka chce do konce roku nabrat dalších 150 lidí. „Stále hledáme CNC operátory, dále potřebujeme lakýrníky, automechaniky a specialisty na elektroniku. Doufáme, že je k nám přiláká nejen prestiž tradiční značky, ale i jistota práce v této ekonomicky nelehké době,“ uzavírá Natálie Linhartová.

TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou značku a kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Velmi důležité jsou domácí trhy v Česku a na Slovensku, velká část produkce automobilky je určena na export do desítek zemí světa. Automobilka TATRA TRUCKS a.s. zaměstnává více než 1200 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE a.s. zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Akcionáři automobilky TATRA TRUCKS jsou průmyslově-technologický holding CZECHOSLOVAK GROUP a skupina PROMET GROUP.

TATRA DEFENCE VEHICLE a.s.

TATRA DEFENCE VEHICLE (TDV) sídlící v Kopřivnici spadá do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Zabývá se vývojem a výrobou vojenských a speciálních pozemních vozidel především na kolových podvozcích a provádí i jejich opravy a modernizace. Jednou ze stěžejních částí jeho činnosti je licenční výroba, modernizace, údržba a opravy vozidel Pandur II 8×8 pro AČR a vybrané trhy na základě strategického partnerství s firmou GDELS. TDV je také hlavním integrátorem projektu obrněných vozidel TITUS pro AČR, na kterém spolupracuje s TATRA TRUCKS, francouzskou korporací Nexter a dalšími partnery. Podnik se dále zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou pancéřových kabin pro vozidla Tatra a obrněných vozidel na podvozcích Tatra.

TATRA METALURGIE a.s.

TATRA METALURGIE je významným českým výrobcem odlitků a výkovků, které jsou dodávány pro strojírenské aplikace v mnoha evropských zemích. Obchodní činnost společnosti navazuje na dlouhodobé obchodní vztahy se zákazníky slévárny (bývalé Tafonco a.s.) a kovárny (bývalé Taforge a.s.). Odlitky a výkovky směřují do automobilového průmyslu, železničního průmyslu, k výrobcům zemědělských strojů, stavebních strojů a manipulační techniky. Své uplatnění naleznou i v oblasti všeobecného strojírenství i speciálních aplikací. Akcionáři společnosti jsou průmyslově-technologický holding CZECHOSLOVAK GROUP a skupina PROMET GROUP.

TAWESCO s.r.o.

Kopřivnická společnost TAWESCO je významným dodavatelem lisovaných a svařovaných dílů pro automobilový průmysl a těžkých svařenců pro zemědělské a lesní stroje. Původně založena v roce 1995 vyčleněním provozu nářaďovny z tehdejší Tatra a.s. se firma rozrostla o lisovnu a těžkou svařovnu. Od roku 2011 je členem skupiny PROMET GROUP a mezi nejvýznamnější zákazníky patří TATRA TRUCKS, pro kterou TAWESCO vyrábí rámy pro nákladní vozy a dále VW Group včetně Škoda Auto a řada dalších automobilek, ale i výrobci zemědělských strojů jako John Deere či Claas.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků