Italská společnost Eni zakládá dceřinnou firmu pro udržitelnou mobilitu

Nejčtenější

Italská energetická skupina Eni v pondělí oznámila, že založila novou společnost Eni Sustainable Mobility- zaměřenou na udržitelnou dopravu, která bude se bude zabývat biorafinováním, biometanem a nabízet další produkty a služby v oblasti mobility v Itálii i v zahraničí. Na českém trhu Eni do roku 2015 provozovala síť čerpacích stanic Agip

V roce 2021 skupina Eni založila společnost Plenitude, která se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie, a Azule Energy, společný podnik s BP, který se věnuje aktivitám v oblasti ropy a zemního plynu v Angole. V loňském roce italská skupina úspěšně uvedla na burzu svůj norský ropný a plynárenský spin-off Vaar Energy. Společnost Eni Sustainable Mobility je přímo kontrolována společností Eni, která drží 100 % jejího základního kapitálu, uvedla skupina. Generálním ředitelem společnosti Eni Sustainable Mobility se stal Stefano Ballista, který dříve působil jako ředitel pro udržitelnou mobilitu ve společnosti Eni Energy Evolution.

„Prostřednictvím této operace budeme integrovat a uvolňovat novou hodnotu z našich průmyslových iniciativ, produktů a služeb založených na inovativních technologiích, které budou tvořit jedinečnou a dekarbonizovanou nabídku mobility,“ uvedl v prohlášení generální ředitel společnosti Eni Claudio Descalzi.

Společnost Eni Sustainable Mobility se chystá provozovat síť více než 5 000 prodejních míst v Evropě, která bude uvádět na trh a distribuovat řadu energetických produktů, mimo jiné vodík a elektřinu, a také paliva organického původu, včetně biometanu a HVO (hydrogenovaného rostlinného oleje), kromě dalších produktů mobility, jako jsou asfalty, maziva a pohonné hmoty. Tyto stanice budou rovněž podporovat další služby společnosti Eni související s mobilitou, jako je služba sdílení automobilů Enjoy, stravovací služby a obchody v blízkosti maloobchodních prodejen společnosti Eni.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků