Saúdskoarabský investiční fond zakládá se společností Foxconn společný podnik na výrobu elektromobilů

Saúdskoarabský investiční fond zakládá se společností Foxconn společný podnik na výrobu elektromobilů

Nejčtenější

Saúdská Arábie ve čtvrtek 3. listopadu oznámila, že v rámci budování nových průmyslových odvětví a snižování závislosti na ropě bude v království vyrábět elektromobily v rámci společného podniku s firmou Foxconn.

Značka CEER bude první, která se bude orientovat na elektromobily. Ty bude automobilka navrhovat, vyrábět i prodávat pro region MENA (Blízký východ a severní Afrika). Produktová řada vozů bude obsahovat sedany a sportovně užitkové automobily. Vozy budou k dispozici v roce 2025. Společnost Ceer získá více než 150 milionů dolarů přímých zahraničních investic, vytvoří až 30 000 přímých a nepřímých pracovních míst a do roku 2034 by měla přispět k HDP království částkou 8 miliard dolarů.

Společný podnik bude licencovat technologii komponentů od BMW pro použití v procesu vývoje vozidel a Foxconn bude vyvíjet elektrickou architekturu vozidel, což má vést k vytvoření portfolia produktů, které budou mít vedoucí postavení v oblastech infotainmentu, konektivity a technologií autonomního řízení. Saudské království se také snaží prosadit v těžebním průmyslu a v květnu oznámilo, že postaví továrnu na výrobu baterií pro elektromobily.

Šéf společnosti Foxconn prohlásil: „Využijeme technologické zkušenosti společnosti Foxconn, abychom podpořili vizi společnosti Ceer vytvořit řadu ikonických elektromobilů, které budou postaveny na principech konektivity, infotainmentu a autonomie. Chceme, aby se elektromobily staly běžnou záležitostí. Toho chce společnost Ceer dosáhnout v Saúdské Arábii i v širším regionu.”

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků