0Kč

Žádné produkty v košíku.

Společnost Icon chce postavit stovku domů, bude je tisknout na 3D tiskárně

Americká stavební společnost Icon pokračuje v realizace svéholoňském plánu vytvořit v Texasu novou čtvrť složenou ze 100 domů vytištěných na 3D tiskárně. 3D tisk se jeví jako jednou z cest, která slibuje dynamický rozvoj a úsporu času i nákladů ve stavebním procesu. Může jít do budoucna o technologickou revoluci.

Projekt se jmenuje Genesis Collection a v současné době se již čtvrť pojmenovaná Wolf Ranch staví v Georgetownu nedaleko Austinu, kde je sídlo společnosti Icon. Na projektu se podílejí také společnosti Hillwood Communities a Lennar, přičemž samotné domy navrhla renomovaná architektonická kancelář Bjarke Ingels Group.

„Poprvé v historii světa jsme svědky toho, že flotila robotů staví celou komunitu domů,“ řekl Jason Ballard, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Icon. „A ne jen tak ledajaké domy, domy, které jsou lepší ve všech ohledech… lepší konstrukce, vyšší pevnost, vyšší energetická účinnost a komfort a vyšší odolnost. Věřím, že v budoucnu budou roboti a drony stavět celé čtvrti, města a městečka a my budeme vzpomínat na komunitu Wolf Ranch společnosti Lennar jako na místo, kde robotická výstavba ve velkém měřítku začala. Máme před sebou ještě dlouhou cestu, ale věřím, že to znamená velmi vzrušující a nadějný obrat ve způsobu, jakým řešíme otázky bydlení ve světě.“

Stavba z materiálu Lavacrete

Domy se staví na místě pomocí vlastní 3D tiskárny Vulcan. Proces výstavby spočívá v tom, že 3D tiskárny vytlačují z trysky ve vrstvách patentovanou směs podobnou cementu zvanou Lavacrete, která staví konstrukci. Lidští stavitelé pak vše dokončí přidáním kovové střechy, dveří, oken a dalších potřebných prvků.

K dispozici bude osm různých stylů rezidencí o velikosti od 1 574 do 2 112 čtverečních stop (146 až 196 metrů čtverečních). Domy se budou rozkládat na jednom podlaží a poskytnou tři nebo čtyři ložnice a až čtyři koupelny. Interiéry jsou inspirovány tradičními texaskými ranči.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků