0Kč

Žádné produkty v košíku.

Tesla odstranila ze svých vozů parkovací senzory, výsledky jsou takové, jaké se daly čekat

Společnost Tesla ve snaze snížit náklady a zvýšit ziskovost pro akcionáře odstranila ze svých vozů Model 3 a Model Y přední a zadní parkovací senzory. Jak se ukázalo, nebyl to vůbec šťastný krok.

Automobilka nahradila tradiční ultrazvukové parkovací senzory pouze kamerovým viděním, jehož cílem je zajistit přesné vyhodnocení vzdálenosti mezi vozem a okolními objekty. Výsledky jsou však podle očekávání příšerné, jak ukázal nezávislý prodejce elektromobilů a majitel vozu Tesla ve Velké Británii, který natočil video, na němž vůz při nízké rychlosti nacouval do chodce, přičemž tvrdil, že má ještě prostor pokračovat dále dozadu.

Video také upozornilo na mapu situačního povědomí vozu, která neustále poskakovala a ukazovala velký nákladní automobil v cestě vozu, přestože se během ukázky žádné z vozidel kolem vozu nepohnulo. Kromě toho parkovací technika na krátkou dobu přestala fungovat úplně. Tesla nenabízí autonomní nouzové brždění při couvání, což je základní bezpečnostní technologie, která je k dispozici u mnoha nových vozů.

Je zřejmé, že tato technologie je žalostně nedotažená a potřebuje ještě hodně práce. Tesla sice pracuje na zdokonalení technologie a očekává se, že aktualizace softwaru tento problém v budoucnu vyřeší, ale prozatím se majitelé musí spoléhat na svůj vlastní zrak, místo aby věřili číslům zobrazeným na displeji.

Snížit náklady za každou cenu?

Tento krok společnosti Tesla, která odstranila parkovací senzory, aby snížila náklady, vyvolává obavy ohledně priorit společnosti. Zatímco akcionáři mohou těžit ze zvýšené ziskovosti, zákazníci možná nedostanou za své peníze tu nejlepší hodnotu. Toto rozhodnutí také zpochybňuje zaměření Tesly na bezpečnost, která byla pro společnost prodejním argumentem. Pokud bude automobilka pokračovat v rozhodnutích, která ohrožují bezpečnost, může to poškodit její pověst a ovlivnit loajalitu zákazníků.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků