0Kč

Žádné produkty v košíku.

Thajská gumárenská společnost Sumitomo Rubber instaluje na střechu své továrny největší solární elekterárnu na světě

Továrna thajské společnosti Sumitomo Rubber Industries vyrábějící pneumatiky značky Falken Tires bude mít podle zprávy serveru electrek největší střešní solární instalaci na světě. Vedení firmy usiluje o to, aby byl provoz zcela udržitelný a plánuje snížit emise na polovinu ve srovnání s úrovní z roku 2017 v roce 2029 a dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050.

Střešní instalace bude mít rozlohu 100 000 metrů čtverečních a bude se skládat z přibližně 40 000 solárních panelů o celkovém výkonu přibližně 22 megawattů (MW). Kromě toho bude vybavena novým plynovým kogeneračním systémem poháněným obnovitelnou energií, který nahradí energii dodávanou místními energetickými společnostmi. Po sklizni kaučukovníků bude do energetického mixu přidávána také biomasa z přebytečných větví a kmenů.

Po uvedení do provozu v lednu 2025 bude zařízení vyrábět dostatek energie pro zásobování 2 000 domácností ročně. Solární soustava je větší než 10 hřišť amerického fotbalu a bude největší solární instalací s jednou střechou na světě. kromě společnosti Sumitomo Rubber Industries probíhají po celém světě další pozoruhodné projekty v oblasti solární energie. Dubajský úřad pro elektřinu a vodu (DEWA) buduje největší solární park na světě, solární park Mohammeda bin Rašída Al Maktúma, jehož cílem je do roku 2030 vyrobit pět gigawattů. Kromě toho společnost Doral Renewables v Izraeli zahájila práce na největší solární farmě v USA, Mammoth Solar, která by měla být plně funkční do roku 2024. celkově iniciativa společnosti Sumitomo Rubber Industries, která chce do roku 2025 zajistit 100% udržitelnost svého závodu, zdůrazňuje význam odpovědnosti podniků vůči udržitelnému rozvoji, zejména ve zpracovatelském průmyslu.

Solární parky rostou po celém světě

Trend využití solárních panelů je, zdá se, jasný. V srpnu loňského roku oznámila společnost Dubai Electricity and Water Authority (DEWA), že staví největší solární park na světě. Solární park Mohammeda bin Rašída Al Maktúma by měl do roku 2030 vyrábět pět gigawattů (GW).

Už v listopadu 2021 zahájila izraelská firma Doral Renewables práce na největší solární farmě v USA, nazvané Mammoth Solar, která se po dokončení bude rozkládat na ploše přibližně 13 000 akrů (5 261 hektarů).

Nová solární farma se bude rozkládat na území dvou okresů v severní Indianě a bude se pyšnit celkovými náklady ve výši přibližně 1,5 miliardy dolarů. Očekává se, že bude plně funkční do roku 2024.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků