0Kč

Žádné produkty v košíku.

Dudr Tools zveřejnil výsledky, za loňský rok tržby dosáhly rekordních 180 milionů korun

I přes turbulentní situaci na trhu se podařilo sazovickému výrobci pilových pásů meziročně vyrůst o téměř 17 % a zajistit si tak tržby ve výši 180 milionů korun. K rekordnímu výkonu přispěly také rozsáhlé investice do rozšíření výrobních prostor, strojního vybavení i do vlastního vývojového centra. S jedním ze svých inovativních projektů zvítězil v soutěži o cenu Roku nových technologií 2022.

Rok 2022 byl pro Dudr Tools rokem jubilejním – oslavil 30. výročí od svého založení. A vstupoval do něj s velkými plány, cílem bylo pokořit tržbami hranici 200 milionů Kč. „Nakonec to ale nebyl vůbec snadný rok – zvýšily se ceny energií, potýkali jsme se s nedostatkem materiálů i lidí. Začalo se mluvit o recesi a útlumu a někteří naši zákazníci omezovali výrobu,“ shrnuje nelehkou situaci Ondřej Turecký, výkonný ředitel Dudr Tools. „Díky přijatým opatřením i dobré práci všech zaměstnanců jsme i přes to dokázali růst s dvouciferným číslem. Tržby jsme navýšili o 16,88 %. Dosáhli jsme tak výše tržeb 180 milionů, což je nejvíc v celé naší historii.“

Klíčové jsou pro firmu investice do výroby i vývoje, které zajistily tolik potřebné rozšíření výrobních kapacit. Obnova vozového parku, vybudování přístavby výrobní haly a její naplnění novými stroji a technologiemi si vyžádaly investici ve výši 38 milionů Kč.

Dalších téměř 11 milionů korun šlo do výroby a vývoje vlastních strojů a téměř 8 milionů korun potom do oddělení vývoje. „Díky těmto investicím jsme mohli do výroby zapojit naše vlastní stroje a nainstalovat vlastní obráběcí centra, která nám pomohou s urychlením výroby a snížením naší závislosti na subdodavatelích,“ vysvětlil Ondřej Turecký. Na poli inovací posbíral Dudr Tools i několik ocenění. Druhé místo získal v soutěži o Inovační firmu Zlínského kraje, celorepublikově pak zvítězil v soutěži o cenu Roku nových technologií 2022.

Spokojenost zaměstnanců roste

Firma také důsledně pracuje na spokojenosti zaměstnanců. Těch je už 111, meziročně o 11 % více. „Nově jsme spustili model dvou a třísměnných provozů fungujících vedle sebe. Všichni zaměstnanci si mohli vybrat, který z modelů je vhodnější pro skloubení jejich pracovního a soukromého života,“ vyzdvihl Ondřej Turecký. A také sem mířily investice, zejména do zlepšování pracovního prostředí. Vybudováno bylo nové parkoviště pro pracovníky, nové sprchy i odpočinková místnost.

Velké projekty čekají výrobce pilových pásů ze Sazovic i tento rok. „Dali jsme si za cíl opět o něco povyrůst. Chtěli bychom udržet dvouciferné tempo,“ neskrývá ambice Ondřej Turecký. V plánu je dokončení vývoje a instalace dalších vlastních strojů, účast na prestižním oborovém veletrhu LIGNA 2023 v Hannoveru i expanze do zahraničí. Pro zaměstnance spouští Dudr Tools unikátní projekt Rok zdraví a rádi by pro ně vybudovali také na novou kolárnu a zřízení místa pro setkávání a volnočasové aktivity.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků