0Kč

Žádné produkty v košíku.

Auta na plyn se v USA přestavují na elektromobily, začíná z toho být slušný byznys

V posledních letech zažívá Amerika rozkvět odvětví přestavby automobilů na plyn na elektromobily. Prodej zcela nových elektromobilů se v roce 2022 zvýšil o 55 % oproti předchozímu roku v důsledku rostoucí poptávky po elektromobilech.

Automobilový průmysl se mění v důsledku rostoucí poptávky po přestavbách elektromobilů a dostupnosti poprodejních služeb. Přechodem z plynu na elektřinu mají automobiloví nadšenci možnost přispět k udržitelnější budoucnosti a zároveň prodloužit životnost svých současných vozidel. Mnoho z nich se do toho pustilo a automobilový trh je v tom podporuje.

Novým trendem je konverze vozidel se spalovacím motorem na elektrický pohon, což vede k rychlému rozvoji prodejen přestaveb a komunity trhu s náhradními díly. Jedním z průkopníků v této oblasti je společnost EV West, kterou založil Michael Bream v kalifornském San Diegu. Bream vysvětluje: „Zabývat se nyní elektromobily je jako zabývat se počítači v 90. letech. Chceme, aby tento přechod na udržitelná paliva byl zábavný a vzrušující pro lidi, kteří jsou součástí automobilové kultury a automobilových nadšenců.“


Kromě prodejen přestaveb roste také komunita nadšenců, kteří se do těchto projektů pouštějí sami. Frances Farnamová v současné době pracuje na přestavbě vozu Porsche 914 z roku 1976 a svůj postup dokumentuje na svém kanálu na YouTube Tinkergineering. Je přesvědčena, že přestavba elektromobilu není tak náročná, jak se může zdát, a doufá, že představením svého projektu na dvorku, který realizuje společně se svým otcem, inspiruje ostatní.

Roste trh s náhradními díly

Aby podpořila právě takové kutily, zaznamenal ekosystém trhu s náhradními díly prudký nárůst dílů zaměřených na elektromobily. Společnosti jako Ford a GM nabízejí komponenty pro přestavby na elektromobily a asociace Specialty Equipment Market Association (SEMA) hlásí exponenciální nárůst produktů zaměřených na elektromobily na trhu.

Prezident a generální ředitel společnosti SEMA Mike Spagnola vyzdvihuje tento pozoruhodný rozmach: „Před dvěma lety jsme na veletrhu SEMA začali s tím, že jsme měli sekci elektromobilů. Měla rozlohu 2 000 čtverečních stop (asi 600 metrů čtverečných). V loňském roce to bylo 22 000 čtverečních stop (asi 6700 metrů čtverečných). Jsem si jistý, že v příštích pěti letech to bude 100 000 čtverečních stop.“ Podle něj je to jasný doklad trendu, který v oblasti automotive panuje. Konverze z plynu na elektromobilitu se může stát naprosto standardním procesem a nemusí to ani trvat desítky let.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků