0Kč

Žádné produkty v košíku.

Elektrizující vzhled: MAN eTruck získal Red Dot Design Award 2023

Mezinárodní porota soutěže Red Dot Design Award 2023 dospěla k jednomyslnému závěru: Nový elektrický nákladní vůz MAN, který bude prvním zákazníkům dodán v roce 2024, již nyní vyniká svým mimořádným designem směřujícím k nákladní dopravě bez emisí CO2. Slavnostní vyhlášení výsledků renomované soutěže proběhlo 19. června na galavečeru v Essenu.

„Toto prestižní ocenění za design našeho nového e-trucku, který bude od roku 2024 elektrifikovat dálkovou dopravu, je pro nás dalším povzbuzením při dokončování projektu až do jeho uvedení na trh. Nový MAN eTruck je technicky i vizuálně silnou pobídkou pro naše zákazníky k přechodu na elektromobilitu,“ říká Friedrich Baumann, člen představenstva pro prodej a zákaznická řešení společnosti MAN Truck & Bus.


„Firmy a designová studia z celého světa byly odborně posouzeny mezinárodními experty poroty Red Dot, kteří v soutěži pečlivě zkoumali úctyhodný počet výrobků. Skutečnost, že jste se z tak velkého počtu přihlášených stali vítězi, svědčí o výjimečné kvalitě vašeho výrobku,“ zdůraznil při slavnostním předávání cen profesor Dr. Peter Zec, zakladatel a generální ředitel Red Dot. Letos bylo přihlášeno přibližně 20 000 výrobků ze 60 zemí, které soutěžily v 51 kategoriích.


„V době rychle se měnícího světa a nových technologií je důležité zůstat originální a autentický. S tímto mottem jsme pracovali při navrhování vozu MAN eTruck a zaměřili jsme se na naši DNA a náš původ: odkud pocházíme? Co naše značka představuje? Jak nás vnímají naši zákazníci? Společně s mnoha kolegy z dalších oddělení jsme odpovědi na tyto otázky začlenili do vývoje,“ vysvětluje Carolin Schüttová, která je v oddělení designu MAN Truck & Bus zodpovědná za barevný a materiálový design.

Odborníci na design ve společnosti MAN Truck & Bus například abstrahovali krajinu, kde společnost sídlí, a vizualizovali úpatí hor mezi Zugspitze a Mnichovem. Výsledkem byl polygonální vzor aplikovaný na kabinu. Povrch s geometrickým ornamentem je zároveň analogií sochařského díla v procesu tvorby – design tak má i velkou symbolickou sílu a vyjadřuje dynamiku vývoje e-trucků MAN.


Neutrální matný šedý lak zvolili autoři záměrně jako kontrast k „vysokonapěťové“ červené barvě v masce chladiče a na nárazníku, která harmonicky zapadá do celkového konceptu. Výsledkem je působivý dojem – jako by vůz dýchal energií, která ho pohání. Tato kombinace přesvědčila i porotu soutěže Red Dot Design Award 2023. Elektrický lev pro dálkovou dopravu se tak dostává do centra pozornosti ještě před svým oficiálním uvedením na trh.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků